Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zawieszanie sprzętowe w TOSHIBA satellite

DJMark 05 Jun 2006 13:44 1547 2
    DJMark
    Level 10  
    Laptop sie zawiesza.. poprostu zamraża ekran lub ekran staje sie czarny, wszystko stoi, wyłączają dyski i napedy albo poprostu sam sie restartuje. Nigdy nie mozna przedwidziec kiedy to nastąpi.. casem dzieje sie to za jednym dotknieciem myszy lub klawiatury. Nie jest to wina systemu.. zawiesanie jest czysto sprzętowe. Procesor P4 sie troche grzeje ale wyczyscilem radiatory i wentylatory, laptop stoi na biurku i ma staly dostep powietrza.. nie mam pojecia co moze byc przyczyną.. :(
    papa10
    Level 14  
    Nie dłubałeś przy złączu dock? ja raz wcisnąłem blaszkę wyłącznik przy docku i upaliłem płytę że były właśnie takie objawy, serwis się na tym nie wyznał i wymienili mi na inny model.
    DJMark
    Level 10  
    Nie grzebałem przy żadnych złączach.. chyab newet nie wiem za bardzo gdzie to złacze sie znajduje. Zauważyłem że zawieszanie ma miejsce najczęsciej podczas edycji okien textowych (posty na forum, logowanie, gg) i co najdziwniejsze są dni kiedy zawiesza cie dosłownie co 5 min a są dni kiedy "idzie" pare dób pod rząd i NIC. Nie wiem "w która strone" tego szukać.. od czego to zalezy.. temperatury, wilgotności.. moze jakiś konflikt sprzetowy..??