Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odtwarzacz CD ze starego kompa

aeroplane 05 Cze 2006 18:12 1169 4
  • #1 05 Cze 2006 18:12
    aeroplane
    Poziom 9  

witam! chce zrobic odtwarzacz cd ze starego kompa, mam cd-rom i zasilacz. teraz stoje przed problemem kupna glosnikow, zwrotnicy no i wzmacniacza.
    jesli kupie wzmacniacz 8ohm , zwrotnice 4/8ohm i glosniki : bas 4ohm, srednie 8ohm, tweeter 4ohm to czy to wszystko bedzie grac ???

i jeszcze jedno pytanie - czy jezeli mam juz ten cd-rom i wzmacniacz podpiety do zasilacza komputerowego to czy koniecznie musze ten zasilac podlaczyc do gniazdka pod 230V czy jest jakis sposob zebym podlaczyl to pod akumulator jesli bede mial tylko akumulator do dyspozycji (np. na zaglowce) ??

0 4
  • #2 05 Cze 2006 18:37
    bucowski
    Poziom 21  

zauważ, że wszystkie wzmacniacze samochodowe muszą sobie jakoś poradzić z tymi 12V.

Przetwornica napięcia, to sprytne urządząko, co może ci podwyższyć napięcie, obniżyć lub zmienic polaryzację. Plus jest taki, że uzyskasz dowolne napięcie i nie muszisz się juz o zbyt wiele martwić, a minus jest taki, ze jest to dodatkowy wydatek.

Co do innych pytań, to wiele zależy od mocy jaką chcesz wyciągnąć z twojego wzmacniacza.

Powiedz jeszcze, czy chcesz to kupić, czy zrobić samemu.

0
  • #3 05 Cze 2006 18:56
    J_ros
    Poziom 20  

oczywiscie, ze mozna to zasilic z akumulatora.
    jesli byl by to akumulator 12V to nalezlao by tylko postarac sie o obnizenie napiecia do 6V - bo ono tez jest potrzebne do zasilania CD.
    w przypadku gdy podczas korzystania z akumulatora mial by on byc takze ladowany - mogla by sie podniesc wartosc napiecia - nalezy zadbac takze o stabilizacje napiecia

0
  • #4 22 Cze 2006 12:47
    grzeg123
    Poziom 11  

co cd-r mogę podłaczyć zamast 12V to 15V

Dodano po 40 [sekundy]:

do cd-r mogę podłaczyć zamast 12V to 15V

0
  • #5 22 Cze 2006 13:17
    Masster
    Poziom 32  

CD-ROM do pracy wymaga +5V i +12V, jak dasz mu +15V to zobaczysz siwy dym. Najprostszym sposobem na podłączenie czytnika CD do akumulatora są stabilizatory 7805 i 7812.

zajrzyj tu: Link

0
  Szukaj w 5mln produktów