Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka i dioda HVR-062, HVR3-12

Eryk1000 05 Cze 2006 18:19 4307 4
  • #1 05 Cze 2006 18:19
    Eryk1000
    Poziom 17  

Witam

Mam taki problem że padła mi mikrofalówka, po przyjrzeniu się sprawie doszedłem do diody HVR-062 wpiętej w nogi kondensatora która ma zwarcie wymienił bym ją tylko nie można jej nigdzie dostać i moje pytanie brzmi czym ją mogę zastąpić? zna ktoś odpowiedniki które z powodzeniem mogę tutaj zastosować. Jest jeszcze jedna dioda HVR3-12 ta też wygląda na uszkodzoną bo nie przewodzi w żadną stronę ta była podpięta na kondensator i masę i też proszę o ewentualne odpowiedniki. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

0 4
  • #2 05 Cze 2006 19:54
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Witam
    Zastępcza to np. HV05-12 dostępna bezproblemowo w Inter-Chip i wielu innych sklepach internetowych.
    Co do sprawdzania diody, to żle to robisz, odpowiednie materiały jak to się robi prześlę Ci na maila, podaj go na pw z linkiem do tego tematu (bym nie szukał :P ).

1
  • #3 05 Cze 2006 20:46
    Eryk1000
    Poziom 17  

W pośpiechu napisałem że HVR3-12 jest uszkodzona jednak po sprawdzeniu jej na źródełku okazało się ok, tylko miernik pokazał jakieś głupoty zresztą co oczekiwać od miernika który był kupiony za małą kase. Niestety HVR-062 jest martwa na 100% , ma zwarcie :cry: . Co do tej diody HV05-12 rozumiem że musze kupić sobie takie dwie sztuki żeby zastąpić HVR-062 bo ta ma wewnątrz dwie diody połączone katodami, czy to będzie poprawnie funkcjonowało (czasy przełączania), ewentualnie czy mogę tak śpiąc jakieś dwie diody wysokonapięciowe ? Bo nie wiem do końca jaką role pełniła dioda HVR-062 na pewno jakieś zabezpieczenie ale przed czym hmm? Wydaje się mi że i bez tej diody pracowała by ale jak wsadzili to fabrycznie(DAEWOO) to na pewno jakąś funkcje to miało :D .Kuchenka ponad 6lat chodziła bezawaryjnie a tu nagle taki zonk...

0
  • #4 05 Cze 2006 20:55
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

No to widzę, że załapałeś jak powinno się to sprawdzać :P
    Zamienne diody są ogólnie dostępne i nie ma problemu z ich nabyciem, ich cena wacha się w 6-10PLN.
    Serdecznie pozdrawiam i życzę uruchomienia sprzętu.

PS. Niezbędne informacje posłałem Ci na maila.

0
  • #5 06 Cze 2006 16:33
    Eryk1000
    Poziom 17  

Jeszcze ponawiam raz pytanie o diodę HVR-062 bo niestety nie wiem czy będzie sens kupować te zamienniki HV05-12 bo ta dioda ma wewnątrz spięte razem dwie katody i pełniła role jakiegoś zabezpieczenia nie jestem pewien ale chyba przeciwdziałała przepięciom :| :?: . I czy spinając dwie diody HV05-12 uzyskam ten sam efekt który pełniła dioda HVR-062 :?::?::idea: . Z góry dzięki za odpowiedz.

0