Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gamma IV i mp3 zamiast zmieniarki

sfaragdas 05 Cze 2006 18:47 13556 12
  • #1 05 Cze 2006 18:47
    sfaragdas
    Poziom 10  

Witam jestem posiadaczem od wczora Passacika B4 z radiem Gamma IV i 8 glosnikami.
    Mam jeszcze radio z Mp3 sony Gt300. Bardzo mi sie podoba ten Gamma i z powodu kradziezy wole zostawic sobie ten VW odtwarzacz.
    Z wiazku z tym mam pytanie czy istnieje możliwość podłączenia dowolnego MP3 playera do tego radia zamiast zmieniarki CD i czy to radio ma wyjscie na wzmacniacz?? bo basy w drzwiach sa super ale pod wzmacniaczem byly by leprze. a kolejne pytanie to jak wymontowac to radio nie majac nic do niego. pozdrawiam. i czekaqm na odpowiedz. dziekuje.

1 12
  • #2 05 Cze 2006 19:25
    adrian1201
    Poziom 29  

wszystko da sie zrobic jesli radio zrobil grundig mozna wykorzystac zlacze zmieniarki jako in radio dziala wtedy jako wzmacniacz
    nizej rysunek kabla
    a co do wzmacniacza to terz niema problemu

0
  • #3 05 Cze 2006 19:33
    sfaragdas
    Poziom 10  

z tego co sie doczytalem na http://www.studio24.prv.pl/ to radio produkowal Philips oraz Blaupunkt... a jak sie zabrac za zdemontowanie tego radia??

0
  • #4 05 Cze 2006 19:41
    adrian1201
    Poziom 29  

po bokach radia znajdziesz otworki czsem sa pod zaslepka
    wsadz tam jakis drut tzn 4naraz i delikatnie podwarzaj radio powinno sie wysunąć
    a co do wejscia to philips i blaupunkt bezproblemu iniciuje wejscie liniowe

0
  • #5 05 Cze 2006 19:43
    SlaweK
    Poziom 43  

Tylko że kolega nie doczytał że nie włączy się wejście liniowe w kostce zmieniarki jeśli procesor radia nie zobaczy procesora zmieniarki. A Gamma4 Philipsa ma złącze ISO-C10 a nie ISO-C3 i produkowana była przez Philipsa i Panasonica a nie Blaupunkta. A na wzmacniacz oba (trzy modele) mają wyjścia liniowe 4 kanałów. Wymontowuje się zaślepki z boku a potem specjalnymi uchwytami. Ja robiłem to inaczej, wyjmowałem dwie zaślepki (puste miejsca po przełącznikach, odkrecałem dwie śruby i odchylając konsolę palcami zwalniałem zaczepy blokujace radio.

SławeK

0
  • #6 05 Cze 2006 19:46
    sfaragdas
    Poziom 10  

Ok wielkie dzieki... teraz powiedzcie mi co musze zrobic zeby mi dzialalo mp3 na zmieniarce jakis adapter kupic czy co?? kabelek zrobic?? pozdrawiam...

0
  • #7 05 Cze 2006 19:51
    SlaweK
    Poziom 43  

Tak, jest emulator zmieniarki do VW, kabelek nie wystarczy, ale nie wiem gdzie go kupić. Można jeszcze przez modulator antenowy FM, transmiter (nadajnik, badziewie) czy kasetę-adapter (tragedia).

SławeK

0
  • #8 05 Cze 2006 19:52
    sfaragdas
    Poziom 10  

Na allegro znalazlem foto z wyjsciami z tylu mozecie mi powiedziec co do czego?? pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

wiem ze dwa dolne kolo bezpiecznika sa standardowe ISO a ten na gorze i poprzeczny to do?? ...

0
  • #10 06 Cze 2006 00:54
    sfaragdas
    Poziom 10  

ok juz znalazlem opisy wyjsc z tego fajnego radyjka na stronie http://www.studio24.prv.pl/ teraz zostal mi ostatni problem a mianowicie jak rozwiazac podlaczenie mp3 playera do zlacza isoc 10 tak by dzialalo. dzis jak nacisnalem klawisz CD to na wyswietlaczu pojawilo sie No Disck... moze jakis oporek trzeba wsadzic zeby myslal ze cos tam jest?? pozdrawaim i czekam na informacjie... dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi...

0
  • #11 06 Cze 2006 01:00
    SlaweK
    Poziom 43  

Przeczytaj jeszcze raz uważnie co napisałem powyżej.

SławeK

0
  • #13 11 Kwi 2010 23:17
    Gregores_11
    Poziom 12  

Witam, przepraszam że odkopuję stary temat ale nie chcę zaśmiecać. Lepiej żeby wszystko dotyczące danego tematu było w jednym miejscu. Chodzi mi o to, że mam radio Gamma IV Philipsa i chciałbym podłączyć sobie telefon, np przez przejściówkę na mini jack'a. czy żeby wyprowadzić sobie wyjście line-in wystarczy połączyć tak jak na schemacie kostkę ISO 10C? Na studio24.prv.pl jest taki opis:

To powinno wystarczyć? Czy trzeba emulować zmieniarkę?

0
  Szukaj w 5mln produktów