Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

uzupełnienie spektrum dzwięku w dolnym zakresie chili ...

05 Jun 2006 21:17 975 6
  • Level 10  
    ... brakuje basu.

Problem pewnie milion razy rozdmuchiwany al enie doszukalem sie mojego przypadku:

duze autko, glosniki w drzwiach plytkie, drzwi dziurawe jak ser...

zastanawiam sie, czy przypadkiem 'glosnik aktywny' nie zalatwi sprawy...
    nie slucham muzyki 'na max', nie chodzi o tani efekt dudnienia..
    po prostu 16stki w drzwiach nie sa uzupelnione o dobre pudlo rezonansowe.

co kupic? radyjko travelpilot E2 blaupunkta, brak wzmacniacza, glosniki wysokotonowe clarion w desce, w drzwiach nie_pamietam_co 16,5 cm ale nowe, dwudrozne i z tylu w drzwiach 12 cm dwudrozne, tez pracujace ala mid i sopran.

potrzeba tu basow.. jak????
    wzmacniacz plus skrzynka? moze jedno w drugim?

http://www.allegro.pl/item108490970_subwoofer_blaupunkt_odsb_8000a.html

a moze cos takiego:
    http://www.allegro.pl/item107808696_wzmacniacz_blaupunkt_gta_470_subwoofer_gtb_300.html

prosze o wyrozumialosc i pomoc.

Gregu
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 19  
    Witam,jesli kolega potrzebuje niezbyt grzmotorobnej sceny muzycznej w zakresie low bassu,to ta druga opcja wystarczy do zalatania dziury w dolnym zakresie. Rewelacja to niejest,ale jesli tak samo jak spokojnie podchodzisz do tego tematu,spokojnie dozujesz muzyke dla ucha,to ten zestaw bedzie dobry.Bez zadnych wiekszych glupot ,czy szpanerstwa. Ta pierwsza graj skrzyneczka,przypomina mi te rodem z Media Markt zestawow dla komputera... Zaloze sie,ze twoje 16-stki w drzwiach dobrze wysterowane,zagraja lacznie lepiej niz to pudelko o objetosci 8 litrow:) Pozdrawiam.
  • Level 10  
    dzieki za odzew.

czemu blaupunkt? wzialem pierwsze z brzegu..
    moze dlatego, ze juz w skrzynce - nie mam czasu na budowe skrzynki samemu :(

znacie jakies inne gotowe skrzynki + wzmacniacz w podobnej cenie i rozmiarach?

G
  • Level 10  
    OK. Wiem juz, ze chce kupic wzmacniacz CARPOWER HPB-602.
    Teraz mam problem ze skrzynka i glosnikiem subniskotonowym.
    Rozsadne miejsce montazu tejze w moim aucie (VW Multivan T4) to przestrzen pod kanapa z tylu auta, niestety dosc plytka - skrzynka musiala by miec 23 cm wysokosci by nie ograniczyc funkcjonalnosci auta.

Czy ktos produkuje rozsadne skrzynki podobnej wysokosci? glosnik musial by byc umieszczony 'z boku' bo w gornej sciance ograniczony jest kanapa, od dolu podloga ;) a poza tym pusto.
    Co ogranicza srednice glosnika...

Chyba, ze mozna zbudowac skrzynke o konstrukcji takiej, by glosnik 'lezal by' w skrzynce na plasko??? ew. pod katem 45 stopni .. ?

dzieki !

Dodano po 7 [minuty]:

jak juz ciagne odpisujac sobie sam na posty :)) to jeszcze dodam obrazek podobnego rozwiazania jakiegos innego usera tego auta ktory wygrzebalem w sieci:
  • Level 10  
    dobra, widze, ze nic z tego nie bedzie wiec zakoncze temat:

zlecilem wczoraj budowe skrzyni zamknietej pod wymiar z glosnikiem 25 cm infinity w firmie www.basser.pl z Konstantynowa Lodzkiego.

pozdrawiam,
    Gregski