Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampa jarzeniowa UV miga - przyczyna

10031988 05 Cze 2006 22:08 2903 6
  • #1 05 Cze 2006 22:08
    10031988
    Poziom 9  

Witajcie

Lampa jarzeniowa uv zaczelka migac i tak juz zostalo, z poczatku myslalem ze to starter. Niestety nie,wymiana na nowy,tej samej wartosci nic nie dala.natomiast ciekawe zjawisko dla mnie laika, jak zalozony jest orginal starter 80 wat,lampa szybko odpala i gasnie. natomiast jak zaloze 65 wat,gasnie i zapala sie znacznie wolniej.pytaniel;aczego, moze zesputy jest dlawik a nie lampa.po czym poznac ze jednak moze faktycznie lampa sie juz konczy,albo moze inny problem./

Pozdrawiam

1 6
  • #2 05 Cze 2006 22:20
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Witam
    Z opisu sądzę i objawów (a takie lamy używałem w akwarystyce) padła Ci lampa UV :cry:
    Wyłącznie wymiana.

1
  • #3 05 Cze 2006 22:27
    10031988
    Poziom 9  

Witam,
    jest problem z zakupem ,tak tez myslalem, potrzebna na 44 cm dluga i ok, 2,2 cm, srednica.

moze wiesz gdzie tego szukac w miare niedrogo?

Pozdrawiam

0
  • #4 05 Cze 2006 22:34
    _PREDATOR_

Ja to załatwiam po znajomości z ZOZ, ale nie innym, bo kolega jak by się zoriętował to by mi żródełko wyschło :P

0
  • #5 06 Cze 2006 22:06
    _jta_
    Specjalista elektronik

Lampy (urządzenia, a nie same rury wyładowcze) sprzedaje CEZAL, i jakaś polska firma je produkuje.
    Można kupić swietlówkę w tej firmie (a może i w CEZAL-u też - bądź co bądź to część zamienna).

0
  • #6 07 Cze 2006 13:24
    al777
    Poziom 26  

Jeśli chodzi o "świetlówki" UV , ja z powodzeniem zasilałem je (zamiast dławika i startera) za pośrednictwem elektroniki wyjętej z "energooszczędnej żarówki" (do kupienia za klika zł w hipermarketach) - świeciło to minimalnie mniej intensywnie niż przez dławik, a zdecydowanie mniej się grzała sama rurka no i start natychmiastowy, bez mrugania - może nadawało by się to do tej "częściowo sprawnej" lampy ?

0
  • #7 07 Cze 2006 14:10
    _PREDATOR_

al777 napisał:
    Jeśli chodzi o "świetlówki" UV , ja z powodzeniem zasilałem je (zamiast dławika i startera) za pośrednictwem elektroniki wyjętej z "energooszczędnej żarówki"

Dodam, że takie rozwiązanie zwiększa żywotność lamp kilkukrotnie.

0