Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD MANTA-001 - przycinanie

06 Cze 2006 10:54 2096 5
  • Poziom 16  
    Witam!
    Czytałem już kilka postów na pokrewne tematy ale chciałem się upewnić w 100%.
    Mam problem ze sprzetem manty, są straszne problemy z odtwarzaniem filmów DVD (oczywiscie produkcji domowej ;)). Nie jest to zalezne od typu płyty, bo i na TDK i na Mediashitach przycina strasznie. Próbowałem juz regulować laser ale nadal to samo. Doczytalem gdzies, ze moze to byc wina napedu lasera. Czy w tym moze byc problem? Jesli tak to ile moze kosztowac nowy naped?
  • Poziom 12  
    Mam podobnie ale w modelu prince2 015. Nie wiem ale mam nowe oprogramowanie wgrane i niektore dvd plytki przycina, divx chodzi dobrze. Nie wiem jak bylo przed wgraniem oprogramowana ale ja mysle ze to jakis blad w oprogramowaniu, moze zle dekoduje obraz, na innym odtwarzaczu jest ok.
  • Poziom 16  
    Moj model to wersja 001 czyli prawie ze antyk ;) co nie zmienia faktu, ze przez 1,5 roku sprawowal sie swietnie ale ostatnie 6 m-cy oglądanie filmu to mordęga...
  • Poziom 20  
    Kupowanie napędu do tego sprzętu jest nieopłacalne, oczywiście jesli znajdziesz gdzies dobry laser za 30-40zł mozna się jeszcze pokusić ale nowy to wydatek do 100zł
  • Poziom 16  
    No to lipa jednym slowem, chyba jednak bede musial sie rozstac z moim DVD.
  • Poziom 16  
    Witam
    Udało mi sie w końcu uporać z problemem cięcia płyt DVD.

A zrobiłem to tak:
    1. Pierwsze co to oczywiście przeczyściłem laser i to szkło pod laserem które się znajduje (obligatoryjnie).
    2. Zabrałem sie za wymianę napędu przesuwu lasera, jako że silnik od wysuwu tacki jest identyczny z tym od przesuwu lasera zamieniłem je miejscami.
    Co zauważyłem to to, że tacka się wysuwa wolniej ( co chyba świadczy o jakimś zużyciu silnika). Ale przy okazji zniknęło wkurzjące przeskakiwanie i przycinanie filmu (w znacznym stopniu).
    3.Jako że regulacja lasera przy pomocy standardowych potencjometrów umieszczonych na płytce lasera wymagała "dużych zdolności" manualnych aby dało sie cokolwiek wyregulowac postanowiłem je wylutować. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Po wylutowaniu orginalnych potencjometrów, za pomocą przewodów podłączyłem w to miejsce PR-ki. Może stare potencjometry były już zużyte albo coś takiego ale po wymianie na nowe, i po drobnej regulacji udało mi się doprowadzić do wyklarowania się obrazu.

Pozostają natomiast piksele co jakiś czas ale to już chyba wina płyt (Mediashit) albo już samego lasera bo już swoje przeżył (wilgoć, dosyć spore temperatury itd.)

Pozdrawiam i mam nadzieje że komuś to pomoże.