Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Subwoofer do Altusów 110

PiotrMikler 06 Cze 2006 14:59 2724 12
  • #1 06 Cze 2006 14:59
    PiotrMikler
    Poziom 16  

Witam
    Mam altusy 110 po solidnej przeróbce, https://www.elektroda.pl/rtvforum/altus-110-po-przerobce-ytt519301.html?highlight=
    (Link do mojego postu).
    Chcę kupić, w ostateczności samemu zrobić suba. Jedtem zachwycony JBL-em E-150P, jest trochę drogi, ale gra cudownie. Koda i M-Audio przy nim to porażka!! Mam pokój 16,5 m². Altusy grają po prostu cudownie, naprawdę!!
    Co polecacie??? Może Wharefdale WH 210??? Też ładnie gra. A może Magnat Motion Sub 300A??? Doradźcie!!!!

0 12
  • #2 06 Cze 2006 15:55
    -ArtuR-
    Poziom 21  

mapisz ile masz pieniedzy na sam glosnik i jakim zwmacniaczem bedziesz go pedzil...

0
  • #3 06 Cze 2006 18:33
    PiotrMikler
    Poziom 16  

No to zależy...
    Jak kupie suba aktywnego to wzmacniacz niepotrzebny. A jeśli bym się zdecydował na robienie no to pewnie zmostkowany TDA 7294 (myśle że nie pomyliłem symbolu :) ) A jeśli chodzi o kase.... JBL E-150 P kosztuje ok 1200,00 zł, ale to jest max ile mogę wydać!!!

0
  • #4 06 Cze 2006 19:00
    Armosus
    Poziom 26  

Co do suba to chyba nic cie nie polece, ale czy z takim budzetem (1200zl) nie lepiej kupic/zrobic mocne,dobre kolumny?

0
  • #5 06 Cze 2006 19:11
    PiotrMikler
    Poziom 16  

Może masz racje, ale moje Altusy po przeróbce (zobacz link) grają naprawdę cudownie!!!! Mam do nich sentyment i jestem z nich bardzo zadowolony! Po prost brakuje troszeczke niskiego solidnego basu! No i do filmów też porządny subik by się przydał!!

0
  • #6 06 Cze 2006 20:37
    exik
    Poziom 25  

cos mi tu nie pasuje, tak bardzo pochlebiasz tym altusom ze maja taki piekny bass i wogole a subwoofer chcesz dokupic..? .... to chyba jednak nie mają tak cudownego tego basu..

0
  • #7 06 Cze 2006 20:52
    darkone
    Poziom 23  

a co za problem dostawic jescze jedne kolumny? no chyba ze miejsce cie ogranicza. ja sobie ostatnio zrobilem takie kolumienki
    GDN 32-300-4SC
    tonsil 20/40 4R
    ARV 104-04/4
    graja naprawde cudownie jak na kolumny i zadne altusy nie moga sie z nimi rownac wiem bo mialem 140 a kumpel ma 110. takze zmiescisz sie w budzecie. kolumny okolo 600zl, i wzmak 2x300 jak ci sie uda to tez ze 600zl dasz jesli bedziesz mial szczescie.

0
  • #8 06 Cze 2006 22:36
    PiotrMikler
    Poziom 16  

Do pana EXIK:
    Chodziło mi o to że te Altusy grają pięknie, ale jak to Altusy, bas ładny, czysty ale jak wiadomo nie schodzi tak nisko. Poza tym do oglądania filmów porządny subik by się przydał! A przy okazji troszkę do muzyki!

0
  • #9 06 Cze 2006 22:51
    darkone
    Poziom 23  

jesli sub to moze W 250S? visatona?

0
  • #10 06 Cze 2006 23:09
    vespereq
    Poziom 26  

albo 12BR70 beyma lub 12B100R rownież beyma seria studio szczególnie ten pierwszy.. skuteczność naprawdę poządna a i cena przystępna

0
  • #11 07 Cze 2006 11:51
    exik
    Poziom 25  

PiotrMikler napisał:
    Do pana EXIK:
    Chodziło mi o to że te Altusy grają pięknie, ale jak to Altusy, bas ładny, czysty ale jak wiadomo nie schodzi tak nisko. Poza tym do oglądania filmów porządny subik by się przydał! A przy okazji troszkę do muzyki!

no fakt faktem z tym się zgodze. Tez posiadam altusy 140 :) bas jest bardzo mocny... ale nie niski :) i takze mam w planach jakiś subik :)

0
  • #12 07 Cze 2006 13:16
    PiotrMikler
    Poziom 16  

No to teraz sie rozumiemy :) One naprawde teraz pięknie grają! Wcześniej chciałem niskotonoce wymienić na STX, i dobrze że na forum mi to wybili z głowy! Tonsilowskie niskotonowe nie grają nisko ale dźwięk jest rewelacyjny. A bass jest solidny, ale dopiero jek się trochę mocniej podkręci na skali wzmacniacza. Dlatego potrzebuje suba!
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #13 07 Cze 2006 21:56
    Pogromca
    Poziom 15  

Witam na kolumny typu altus niechce się wypowiadac bo mam jakos niskie wobec nich mniemanie :] ale nieoto w tym temacie biega moim zdaniem za ten koszt co proponujesz można kupic gotowca i nietrza sie bawic w ciecie lutowanie itp mi się podoba aktualnie dzwiek z subwoofera Pionner Ws80WK jakos tak tylko starsza wersja ma on moc zdaje sie 110 W ale dzwięk naprawde zadowalający taki jak http://www.allegro.pl/item108206770_subwoofer_aktywny_pioneer_sw_110s_promocja_.html lecz starszy model nowszych modeli tych seri na uszy niesłyszałem jest to tani sub ale moim zdaniem wart pieniędzy . Jesli chodzi cos w stylu zrób suba sam no to do głosnika zrobienie obudowy obliczonej oczywiscie pod wzgledem parametrów głosnika i wzmacniacz wzmacniacz tda 7294 jest ponoc spoko lecz dlamnie troche zbyt malo mocy aktualnie koncze budowe wzmacniacza do subwoffera z płytki Altrona 200 W i to jest cos bardziej konkretnego od tda a dodam jeszcze tyle czasami klijent kupi subwoofer zadowolony wyda ze 1500zł i mysli że to mu zagra no cusz czasem człowiek jest bardziej zadowolony z suba za 1000zł nisz za 2000zł kwestia słuchu gustu i oczywiscie mocy dominującej czy też sfowodnego niskiego tonu który niezostawia po sobie odznak wciskania oglądającego fotel lub bolących płóc . Jesli posiadasz altusy to moge wypowiedziec sie że szukasz czegos z mocnym dominującym niskim tonem mysle że niegłupi pomysł zrobic cos samemu wystarczy troche chęci :) Może moj post jest blednym spostrzeżeniem no ale cusz :) Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów