Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z subwooferem, gra okropnie (27-150-8-sc)

06 Cze 2006 19:33 1343 12
  • Poziom 11  
    Dałem mu bude 47l, strojony na 38hz przy br: sr 7cm dł 12cm.
    Do tego mostek tda 7294 i filtr od altrona.
    No i pierwsze odsłuchy, szok spodziewałem się dużo więcej po tym głośniku, gra jakby chciał a niemógł, myślałem, że coś źle zrobilem, źle wyliczyłem ale sprawdzałem i jest ok, moze za nisko zestrojony jest?
    Jakoś tam se puka (niechodzi mi o jakies tam walenie zeby mnie wszycy w okolicy slyszeli, bo nietego oczekiwalem, prosilem o ladny bas a dostalem wlasciwie to nic nawet takiego łubudubu niema, niewiem niepotrafie tego opisac jak gra, dla mnie kompleta porazka) ale nie tak jak bym sie spodziewał po nim, wszyscy na forum tylko co polecali to ten głośnik ale ja niewiem co oni w nim widza. Przy podgłoszeniu moze tak 1/3 mocy wzmacniacza slychac trzaski pewnie cewki, gra cicho nawet bardzo cicho, membrana lata jak ta glupia, niby zawieszenie gumowe ale bardzo mieciutkie.
    Mowie sobie może zamknieta, kupiłem mate wygłuszajaca wsadziłem zatkalem br, no i to samo mambrana lata tak samo, az strach bylo dac mu wiecej mocy.

Sam niewiem co mam myslec moze jednak cos zle zrobilem, ale niewiem,
    Może dostałem jakiś trefny głośnik (pomyślalem, że moze dostalem 4ohm zamiast 8ohm ale sprawdzilem i wszystko bylo ok)

Jest moze na to jakies lekarstwo da sie cos z tym zrobic, bo ja juz niemam sil.

Pozdrawiam
    Damian
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    A sprawdzales na innym wzmacniaczu ?
  • Poziom 11  
    Tak sprawdzałem na jakims noname prawdopodobnie jakas niemiecka firma pobór mocy 200W więc tak myśle że okolo 60w na kanał bedzie miał i powiem tyle ze dużo lepiej bylo już na tym tda, i ten sam problem i jeszcze tez testowałem na wzmacniaczu unitra ws 442 ale na tym bylo widoczne ze wzmacniacz niewyrabia jest duzo za slaby.
  • Poziom 22  
    a obudowa jest szczelna nie ma szpar ?
    w jakim pomieszczeniu grasz ? spróbój ustawić suba w różnych miejscach w pokoju
    spróbuj zmieniać strojenie
  • Poziom 33  
    moze jeszcze sie nie zdazyl wygrzac? mam 32-150 w 80 litrach, slyszalem 27-150 w 45 litrach strojonych na 35hz i obydwa nie spelniaja do konca moich oczekiwan. Ten 32-150 mam wrazenie nizej schodzi niz 27-150, ale bez wykopu i bez zroznicowania. Cos mi sie wydaje, ze "kolega" bedzie sie musial zaopatrzec w "cos" z troche wyzszej polki (chocby Tonsil) - mi rowniez stx nie podchodzi...
  • Poziom 11  
    To tak gra w pokoju 4x5, Z ustawianiem go rożnych miejscach daje rożnice ale znowu nieaz tak duze, tez troche zle zrobilem ze umiescielm br z tylu co uniemozliwia mi go postawienie pod sciana, bo idzie za tym duze podbicie basu. Co do szpar to raczej niepowinno ich byc bo vikolu i sylikony niezalowalem. O co innego prosilem co innego dostalem, no ale nic poczekam troche niech sobie pogra jak mu nieprzejdzie to go dokoncze wizualnie i sprzedam, doloze i kupie cos lepszego.
  • Poziom 33  
    uszczelniles glosnik, terminal i tunel BR? Samo uszczelnienie obudowy to niewszystko
  • Poziom 11  
    Pod głośnikiem są uszczelki do okien takie gómowe bo tylko to mi przyszlo do glowy zaeby to tam wsadzic, pod terminal tez wsadzilem ta uszzczelke a od srodka klej plus dookola silikon a br dalem na klej a od srodka silikon, no i tak na moje oko powinno wystarczyc.
  • Poziom 19  
    a z czego sygnal ciagniesz ?? jesli z kompa to spr zmniejszyc glosnosc k dzwiekowej
    spotkalem sie tez z opinia ze to filtr altrona cos miesza ale ja mam takowy i nienarzekam choc moze sie nieznam bo nieslyszalem nigdy rasowego suba
  • Poziom 40  
    To ze STX gra bez wykopu i dynamiki to zadna nowosc. To widac po ogromnym Xmax i bardzo miekkim zwieszeniu co daje niskie Fs. Jedyna zaleta tego glosnika to ze potrafi nisko zamruczec. W praktyce daje to tylko to ze membrana lata jak glupia. Mozna probowac wyzszego strojenia i zalozyc subsonic zaraz ponizej strojenia b-r. Ale cudo techniki z tego nie bedzie to po prostu tani glosnik.
  • Poziom 23  
    Hmm... a jakie masz okablowanie ??
    Jaki przekrój??
  • Poziom 11  
    Kabel 2x2.5

Zgodzę się z kolegą irek2 ze potrafi jedyne co zejsc dosc nisko ale nic pozatym. Będę testował go na wyższym strojeniu dam mu ciut mniejsza obudowe. A jak sie nie uda to trudno.
  • Poziom 21  
    przed tym jak kupiłem głośnik Magnat 300 w rms, wszyscy na elektrodzie proponowali mi 32/300/4/s* , z tego co mowia koledzy : t240 i irek2 to widze ze te glosniki nie spelinily by moich oczekiwan w sprawie dzwieku i ciesze sie ze wybor padl na MAGNAT'a :D

pozdrawiam 15jacek15