Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 406 coupe antipollution fault

06 Cze 2006 21:59 67919 34
  • Poziom 18  
    witam wszystkich peugeot 406 coupe na wyswietlaczu pojawil sie komunikat antipollution fault co to znaczy zapalila sie lampka pomaranczowa z silnikiem czy to cos groznego jak to usunac prosze ovpomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    wracam poraz kolejny do \tematu czy ktos mi pomoze w jakis sposob nie wysylajac mnie do serwisu bo przecieaz tak najprosciej
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Po naszemu wyświetla "Usterka układu oczyszczania spalin". Najlepiej oczywiście podłączyć tester bo przyczyny mogą być różne np. katalizator. Może też być przyczyną zapchany filtr FAP (filtr cząstek stałych). Ustaw obroty na 4 tyś. na ok. 5 minut aby wypalić sadzę w tym filtrze (oczywiście silnik wcześniej rozgrzany). Jak to niepomoże to naprawdę pozostaje serwis. Dodam jeszcze że zapalenie tego komunikatu często wywołuje kiepskiej jakości paliwo.
  • Poziom 12  
    lub brak płynu w zbiorniczku systemu FAP
  • Poziom 18  
    nie to nie hdi to 2 litry benzyna gdzie jest zbiorniczek od tego sysytemu po podlaczeniu ktsa wystepuje nie zidentyfikowny blad czujnik predkosci walkow rozrzadu ale nie mam co do tego pewnosci bo jest to blad nie zidentyfikowany
  • Poziom 26  
    FAP jest w silnikach HDI. A może słaba benzynka.
  • Poziom 25  
    W zeszłym tygodniu naprawiałem taką 406-tkę z ym silnikiem i takim samym błędem. Okazało się że była wypięta wtyczka z tego czujnika.
  • Poziom 11  
    Hej! Jak juz pojedziesz na serwis niech sprawdzą ci działanie sądy przed i za katalizatorem. Jeśli z katalizatorem bedzie coś nie tak to bedzie ci sie pojawiał taki komunikat. Raczej bez sprawdzenia komputerem nic nie zdziałasz chyba ze cie stać na nowe sondy.
  • Poziom 2  
    Trafiłem na to forum bo mam podobny problem jak już tu został opisany...
    Tylko u mnie poza zapaleniem się kontrolki i wyświetleniem komunikatu ANTIPOLLUTION FAULT samochód automatycznie traci swoją moc, nie ma przyspieszenia...
    Znajomy doradził mi, żebym zdjął na kilkadziesiąt sekund minusową klemę... wiec tak zrobiłem i podziałało... kontrolka przestała się palic, moc wróciła, komunikat już się nie pojawiał... ale co z tego jak za jakiś czas ponownie wszystko od początku...
    Chyba nie mam innego wyjścia jak posłuchac rad jakie tu przeczytałem i udac się do serwisu...
    Nawet nie chce wiedziec ile mogłaby kosztowac naprawa tego wszystkiego... :|

Pozdrawiam :)
  • Poziom 35  
    A jak stary ten samochód?
    Filtr FAP się pewnie zapycha albo się ten cudo-specyfik skończył.
    Jeżeli FAP kaputt, to można próbować przeczyścić, wymienić na nowy (drogo) albo wywalić go. Żeby po wywaleniu FAPa autko działało poprawnie potrzebne jest jeszcze przeprogramowanie sterownika... Spece od tego ogłaszają się np na alledrogo...
  • Poziom 2  
    Samochód nie jest taki stary bo to rocznik 2002... 2.2 HDI...
    Wiem, że regeneracja FAPa + płyn do niego to ok 750 zł...
  • Poziom 10  
    No to może ja zapytam.Komunikat ten sam prawie...i dzieje sie tak...
    Gdy zapalam silnik,na ssaniu pracuje normalnie,gdy przechodzi z pracy na ssaniu na pracę bez ssania-silnik gaśnie i pokazuje ten właśnie błąd.
    Opanowałem to w ten sposób,że cały czas trzymam go na wysokich obrotach do osiągnięcia temperatury 70 stopni i auto jeżdi normalnie...czyli moment przejścia z ssania na normalne obroty...co może być grane?
    silnik 2.016V benzyna
  • Poziom 10  
    Ja miałem w swojej 307 2.0HDI podobny problem,zapalała mi sie kontrolka silnika i wyskakiwal bład antipolution fault,moc spadala do 3tys. obrotów i nieraz samochód sam gasł podczas jazdy.
    Podłaczyłem samochód po komputer i okazało się ze popsół sie zawór cisnienia paliwa.
    Wymieniłem zawór i po problemie.
    Jeżdze jakies pół roku i nic.
    Najlepiej bedzie jak podłaczysz samochód pod komputre.
    A i jeszcze jedno koszt zaworu to około 500 zależy od sklepu.Podobno to najcześciej sie psuje w ukladzie paliwowym w 307.
  • Poziom 21  
    maciej123 napisał:
    Ustaw obroty na 4 tyś. na ok. 5 minut aby wypalić sadzę w tym filtrze (oczywiście silnik wcześniej rozgrzany).

Nie da to zawiele...mimo ze procedura czyszczenie wlasnie tak przebiega..tylko ze wtedy kalkulator zarzadza czyszczenie i inaczej wyglada uzupelnienie wtrysku ,poprostu dostaje wiecej paliwa ktore spala sie w filtrze FAP wypalajac osadzony tam dodatek.Samo trzymanie go na 4000 nie pomogłoby za wiele.
  • Poziom 10  
    jak nie da jak da.
    Jezeli masz zapchany filtr FAP w ten sposób sobie go przeczyscisz.
  • Poziom 21  
    damian024 napisał:
    jak nie da jak da.
    Jezeli masz zapchany filtr FAP w ten sposób sobie go przeczyscisz.

Na jakiej podstawie tak sadzisz?wiesz wogole na jakiej zasadzie odbywa sie procedura czyszczenia i jakie zachowane musza byc warunki?Przy wypalaniu jest inne uzupelnienie wtrysku niz przy normalnej pracy..
  • Poziom 10  
    Ja wiem swoje ty wiesz swoje.
  • Poziom 21  
    Tylko ze ja moge to czyms poprzec bo przy tym pracuje..
  • Poziom 10  
    hehe a ja mój ojciec ma service peugota:):):)
  • Poziom 21  
    Czy to świadczy o Twojej wiedzy?
  • Poziom 10  
    No jakbyś się zajmował tym na codzień to byś wiedział.A co ja bede ci tymaczyć tu jest forum i zajmujemy sie tematem antipollution fault, a nie tym co ja wiem a czego niewiem.
  • Poziom 21  
    Gdyby Twój ojciec miał serwis peugeota to podejrzewam ze chociaż potrafiłbyś poprawnie napisać nazwę..a nie "peugota".Ja na co dzień jestem pracownikiem autoryzowanego serwisu i zajmuje sie tam min. diagnostyka,nie będę polemizował z osoba taka jak Ty która nie ma o tym zielonego pojęcia.Gdybyś cokolwiek wiedział to miałbyś świadomość ze podczas procedury czyszczenia FAP-a całkowicie inaczej pracuje mapa silnika niż podczas normalnej eksploatacji..Przeszkadza mi tylko to ze wprowadzasz w ten sposób ludzi w błąd.Nie da sie zrobić czyszczenia bez przyrządu diagnostycznego w tym wypadku PPS.Wiesz wogóle czym ten filtr sie zapycha?Nie będę sie o to z Tobą spierał bo sprowadzisz rozmowę do Twojego poziomu i pokonasz mnie doświadczeniem...Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    witam serdecznie mam problem :
    wyskoczył mi napis o usterce antipollution ,oraz od kilku dni niedziała mi turbina tz. jak jest silnik zimny to wogóle nie włącza sie turbo a póżniej dopiero po 2500 obrotów .
    czy to poważne problemy. pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Tylko został mi serwis z tą cytryną a możesz napisać mi coś
    więcej ,tz. czy to padła turbina
    pozdrawiam :cry:
  • Poziom 25  
    Przyjedź, trzeba zaglądnąć pod maskę, żeby postawić diagnozę.
  • Poziom 2  
    Kolego niewiem co jest grane z tą cytryną ale dziś wszysko znikło i pracowało prawidłowo pozdrawiam .Musze chyba poszukać jakiejś kostki która nie łączy:?: