Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak dobrać pilota? Jak można zaprogramować? [poczatkujacy]

06 Cze 2006 22:23 3259 2
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie,
    bardzo bym prosił o jakieś wskazówki jak się znależć na rynku uniwersalnych pilotów. NIe mam naprawde zielonego pojecia jak one mogą działać, szczegolnie chodzi mi o szukanie odpowiedniego pasma (?) klucza nadawania sygnalu, chodzi mi o autoprogramowanie. Skad pilot wie ze ten zestaw instrukcji zadziałał na danym sprzęcie?

Interesuje mnie to gdyż poszukuje pilota do zestawu Thomson DPL-80HT, jest to zestaw pieciu glosnikow z dekoderem dolby surround (sterofoniczny sygnal). Wiec nie wiem nawet pod czym szukac czy pod AUX, DVD, czy Amplituner :/

Stad tez prośba o podanie chociaż jakiś źródeł gdzie moge sie czegoś wiecej w danym temacie dowiedziec.

NIe ukrywam ze najbardziej cenna byla by gotowa solucja. Tzn podanie modelu pilota ktory to obsluzy.

Pozdrawiam
    p.s. wiem ze szukajka nie gryzie, ale tez nic nie zwraca ;)
  • Poziom 37  
    Są dwie zasady działania pilotów uniwersalnych:
    1)pilot odbiera sygnały z innego, sprawnego pilota i je sobie zapisuje(po kolei uczy się klawiszy),
    2)ma w sobie zaprogramowane przez producenta kody z innych pilotów i należy tylko znaleźć(metody są ze trzy) odpowiedni zestaw.
    Do Thomsona najlepiej(jeśli już musi byc uniwersalny) kupić z firmy Thomson (np. z serii ROC), acz ich jakość jest porównywalna z resztą urządzeń tej firmy, czyli beznadziejna. Najlepsze piloty na polskim rynku robi firma Elmak http://www.elmak.pl/
  • Poziom 12  
    Jeśli jest Pan zainteresowany pilotem do tego sprzętu to myślę że znajdę oryginał