Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung 795DF i problemy z wyswietlanym obrazem

nanotech 07 Jun 2006 00:51 1118 5
    nanotech
    Level 12  
    Tydzien temu kupilem sobie nowy monitor samsung 975DF (CRT) i moze tego nie wczesniej nie zauwazylem, ale lewa strona wyswietlanego obrazu jest taka jakby poszarpana i ciemniejsza od reszty. Bardzo dobrze to widac na roznego rodzaju szarych zdjeciach z napisami. Probwalem ustawiac w parametrach monitora, zmienilem sterowniki pod WinXP do karty graf (GF4200Ti). Przy odswiezaniu 100MHz ale i tak jest ten efekt. W poblizu monitora nie mam zadnych urzadzen co by mogly promieniowac wiec to wykluczam. Wiem ze z opisu trudno wywnioskowac, ale czy stawiacie na poprostu defekt tego egzemplarza i jechac z nim do sklepu czy bawic sie w ustawienia (co mnie juz powiem szczerze doprowadza do bialem goraczki :P )
    nanotech
    Level 12  
    Tam przy 100 ma byc Hz, a nie MHz :P Ale wracajac do problemu nawet zmniejszenie czestotliwosci odswiezania na 75Hz ( tak samo inne czest.) rowniez nic nie daje. Nie usmiecha mi sie oddanie monitora bo jest nowiutki, ma tydzien czasu, a pracowac jakos musze. Ehh.
    nanotech
    Level 12  
    Kurcze no fotak nie wyjdzie poniewaz to cudo nie jest az tak widoczne patrzac pierwszy raz. Troszku poczytalem i stawiam piwko ze to efekt mory :/ Gdy ustawilem czestotliwosc odswiezania na 75Hz i rozdzielczosc 1024x768 jest jakby lepiej, ale znowu czcionka jest taka cienka :/ Same problemy cholera.

Tak troszke OT, ale zapytam poniewaz ten monitor kupilem sobie w hurtowni i teraz jak to jest z gwarancja? Gwarancja jest producenta prawda? Wiec mam jechac do serwisu firmowego (na szczescie jest taki w moim miescie :P ) czy do hurtowni w ktorej kupilem ten monitorek? A takze czy mam prawo domagac sie nowego monitora w hurtowni czy ich to juz raczej nie interesuje ?