Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas NIKE STAR 23 kW. Kocioł chodzi na minimalnej mocy.

07 Cze 2006 10:06 7621 5
 • Poziom 10  
  Czy to jest normalne ?Jeśli chodzi o C.O.Kocioł załącza się ,ale chodzi na min mocy(świeci jedna kreska z pięciu czy sześciu).Trzeba bardzo długo czekać ,aż temperatura wody C.O. osiagnie zadana tj. 65 st C. Teraz C.W.U. Po odkręceniu kranu na wskażniku mocy pojawiaja sie 3 nastepie 2 , następnie 1 kreska i tak zostaje.Trwa to wszystko nie dłużej niz 5 sek.Na cieplą wode czekam dłuuuugo(ustawiłem na 40 st C)Długość rury od pieca do kranu to nie wiecej niz 3 metry miedzi ocieplonej.Prośba o radę. Pragnę dodac iz instalator (serwisant)powiesił pieć włączył i oderwał kartke z gwarancji.Na tym polegało uruchomienie.Na szczęście nie wołał za to pieniedzy:|
 • Poziom 33  
  Witam.
  Jak rozumiem kocioł jest nowy i na gwarancji.
  Jeżeli to prawda co piszesz o serwisancie to nie wykonał on swojej pracy należycie.
  Należy skontaktować się z serwisem i poprosić o ponowny przyjazd celem ustawienia ciśnień gazu i dokonania próby szczelności.
  Piszesz również, że serwisant powiesił kocioł.
  Takie "wieszanie" trwa zazwyczaj dość długo więc może jednak dokonał wszystkich czynności przewidzianych z zakresie pierwszego uruchomienia a problem tkwi w czym innym?
  Taki kocioł dwu-funkcyjny zawsze ma mniejszą moc na na c.o. niż na ciepłą tak po prostu działa.
  To, że długo grzeje wodę może być spowodowane dużą ilością wody w C.O. lub jego małą mocą cieplną wynikłą właśnie ze złego ustawienia ciśnień gazu na palniku.
  Jeżeli chodzi o ciepłą wodę to sytuacja wygląda inaczej mianowicie kocioł pracuje z pełną mocą i podgrzewa wodę o pewną temperaturę zaznaczam o pewną temperaturę przy danej wydajności wody w litrach na minutę.
  To bardzo istotne.
  Przeczytaj w instrukcji ile wody w litrach możesz uzyskać przy danej temperaturze.
  I teraz najważniejsze jeżeli chcesz mieć cieplejszą wodę zo zmniejsz przepływ wody na wlocie kotła lub na samej baterii(kranie) bezpośrednio podczas jej pobierania.
  Z doświadczenia wiem, że przy takim wynalazku jak twój kocioł nie uzyskasz więcej niż 4-5 litrów wody podgrzanej o 35stopni na minutę.
 • Poziom 10  
  Dzięki za info.Jeszcze jedno.W jaki sposób mozna zmniejszyć ilość C.W.U. przepływajacej przez kociol, a jak zwiekszyc ilość gazu do grzania w C.O. ?
 • Poziom 33  
  To proste wystarczy przymknąć zawór na zimnej wodzie przy wejściu do kotła.
  Co do ilości gazu to nie odpowiem gdyż nie leży to w gesti użytkownika.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 14  
  Wybrałeś dobre urządzenie,które aby spełniało pokładane w nim nadzieje powinno być bardzo dokładnie wyregulowane.Mnie ta zabawa zajmuje około godziny pod warunkiem,że instalator/nie mylić z serwisantem/wykonał poprawny montaż urządzenia,zgodnie z zaleceniami producenta.Do tego dochodzi dokładne sprawdzenie całości i szkolenie użytkownika/ciekawy jestem ilu słów użył inst-mont-ser szkoląc pana:D/Pozdrawiam i oczekuje pytań.
 • Poziom 10  
  Dziękuje za informacje.Od ponad roku nie bułem na forum i dlatego teraz podziękowania.:D:D:D