Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

schneider CTV 2809 chasis TV 9.1

nadpit 07 Jun 2006 11:24 1341 7
    nadpit
    Level 11  
    Witam,
    telewizor przywieziony z Ukrainy po nieudanej naprawie (stwierdzili uszkodzenie procesora ST92R195B0/EPF). Faktycznie procesor obciążał zasilanie +5V, tak samo uszkodzony był odbiornik IR TSOP1136. Wyjąłem więc odbiornik IR i wymieniłem procesor. Po włączeniu TV włącznikiem sieciowym zapala się dioda stand-by i nic się więcej nie dzieje. Przetwornica pracuje prawidłowo, brak jest tylko napięć które pojawiają się po włączeniu TV z stand-by. Odbiornik nie reaguje na klawiaturę lokalną ani na sygnały z pilota (zastosowałem odbiornik TFM 5360).
    Na n.20 procesora stale występuje napięcie 3,9V. Czy takie objawy mogą wskazywać na uszkodzenie pamięci? Jeśli tak, to czy można wstawić czystą pamięć, czy tylko z odpowiednim wsadem ( skąd wziąć wsad??)
    Proszę o pomoc!!
    nadpit
    Level 11  
    Witam ponownie,
    video procesor w tym TV to VDP3116B, czy wsady do 3108 podejdą??
    nadpit
    Level 11  
    Witam ponownie,
    po zaprogramowaniu nowym wsadem, nic się nie zmieniło, TV nadal nie odpala. Brak jest jakichkolwiek impulsów na SDA i SCL. Czy może być uszkodzona pamięć M27C1001. jeśli tak, to gdzie dostanę wsad do niej. Na naklejce jest NV2.88 (N jest niezbyt wyrażnie).
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    nadpit
    Level 11  
    Witam,
    faktycznie obciążona była magistrala. Winowajcą okazała się być głowica TV, po jej wymianie TV pracuje prawidłowo. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Temat zamknięty.