Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz do laptopa Toshiby Tecry 520CDT

sp9rvb 07 Cze 2006 17:13 1293 15
  • #1 07 Cze 2006 17:13
    sp9rvb
    Poziom 14  

Witam Kolegów.
    Mam takie pytanie czy do Toshiby Tecry 520CDT (org zasil PA3080E 15V-3A) mozna tymczasowo zastosować inny? np zasilacz od cb radia 13,8V-3A.
    (TJT)

0 15
  • #2 07 Cze 2006 17:54
    Wiech54
    Poziom 20  

Teoretycznie mżna.Podłącz prawidłowo polaryzację i powinno zadziałać.Ewentualnie bateria ie będzie się do końca ładować ale skoro t ma być tymczasowe rozwiązanie to chyba niewielk problem.

0
  • #3 07 Cze 2006 17:57
    sp9rvb
    Poziom 14  

Wiech54 napisał:
    Teoretycznie mżna.Podłącz prawidłowo polaryzację i powinno zadziałać.Ewentualnie bateria ie będzie się do końca ładować ale skoro t ma być tymczasowe rozwiązanie to chyba niewielk problem.

OK z polaryzacją nie bedzie problemu:D,ale czy coś się nie uwali w Lapku:?:

0
  • #4 07 Cze 2006 22:22
    am44
    Poziom 20  

Przez kilka miesięcy używałem do zasilania Toshib 520 i 540 zasilacza z komputera tj. 12V. Po dokupieniu używanej baterii okazało się, że nie jest ładowana przy tym napięciu. Później dostałem oryginalny zasilacz 15V/4A i bateria zaczęła się ładować. Służyła jeszcze ponad rok, zanim padła. Laptopy działają do dzisiaj.
    Na zasilaczu 13,8V laptop będzie działał, a być może będzie i ładował baterię.

0
  • #5 07 Cze 2006 23:07
    sp9rvb
    Poziom 14  

am44 napisał:
    Przez kilka miesięcy używałem do zasilania Toshib 520 i 540 zasilacza z komputera tj. 12V. Po dokupieniu używanej baterii okazało się, że nie jest ładowana przy tym napięciu. Później dostałem oryginalny zasilacz 15V/4A i bateria zaczęła się ładować. Służyła jeszcze ponad rok, zanim padła. Laptopy działają do dzisiaj.
    Na zasilaczu 13,8V laptop będzie działał, a być może będzie i ładował baterię.

To z tą moją 520 stką jest coś nie tak podpiąłem ją do zasilacza od CB (polaryzacja jak trzeba:D)niestety nie startuje tz dioda sieciowka sie pali po wciśnięciu power zapala sie następna zielona tuż obok niej ale to wszystko, lapek nie startuje matryca czarna,w związku z tym mam pytanie kiedy załącza sie wentyl na procku ? powinien od razu czy pożniej- jak procek dostanie temperatury? Może coś robie nie tak z tym rozruchem proszę o podpowiedz.

0
  • #6 07 Cze 2006 23:54
    rafal 125
    Poziom 10  

U mnie procesor załancza się różnie przeważnie przy wiekszym obciązeniu ,ale prawie nigdy zaraz od załączenia .

0
  • #7 08 Cze 2006 15:19
    sp9rvb
    Poziom 14  

rafal 125 napisał:
    U mnie procesor załącza się różnie przeważnie przy wiekszym obciązeniu ,ale prawie nigdy zaraz od załączenia .

Rozumiem, na matrycy zaraz po uruchomieniu lapka powinno sie pokazać ładowanie biosu tak? U mnie niestety matryca jest czarna :( I jeszcze jedno czy powinien być słyszany charakterystyczny pik podczas uruchamiania gdyż nie bardzo wiem czy startuje prawidłowo?

Dodano po 5 [godziny] 11 [minuty]:

Udało mi sie go w końcu odpalić (szkoda tylko ze na zewnętrznym monitorze gdyż matryca wydaje sie być martwa:( ).Jak wejść do biosu próbowałem F1,F2 tylko piknięcia w głosniku bez reakcji jaka jest procedura w 520 tce?

0
  • #8 10 Cze 2006 11:16
    sp9rvb
    Poziom 14  

Zdaje się ze mam problem :) zaczeło sie od zasilacza a jaki będzie koniec zobaczymy.Musze go rozebrać coś nie tak z klawiaturą bez przerwy pika co bym nie nacisnął jak by coś było zwarte.Prosze o podpowiedz jak go rozebrać jaka jest kolejność aby nic nie uszkodzić a dobrać sie do klawiatury i taśmy od matrycy.

0
  • #9 10 Cze 2006 11:51
    ruff22
    Poziom 20  

Do biosu ESC zaraz po uruchomieniu .

0
  • #10 10 Cze 2006 11:55
    sp9rvb
    Poziom 14  

ruff22 napisał:
    Do biosu ESC zaraz po uruchomieniu .

Niestety jak nacisne ECS to tylko słysze e głośniku przeciągłe piknięcia dlatego musze go rozebrać a niewiem jak:(

0
  • #11 10 Cze 2006 13:10
    am44
    Poziom 20  

Demontarz Toshiby 520 rozpoczynamy od zdjęcia klawiatury.
    Podważamy delikatnie listewkę na krawędzi klawiatury ,do siebie.
    Można to zrobić małym, tępym scyzorykiem.Następnie podnosimy krawędź klawiatury i przesuwamy w kierunku matrycy,żeby zdjąć z żaczepów drugą stronę.Mamy wtedy dostęp do taśm klawiatury i matrycy,inwertera i myszki. Na płycie głównej podnosimy do góry obrzeża złącz i wyciągamy taśmy.
    Dalej wykręcamy śrubki , są różnej długości, więc warto zapisać ich lokalizację.Potem wykręcamy śrubki ze spodu i zdejmujemy góną obudowę wraz z matrycą. To tyle w skrócie.
    Jeżeli potrzebne są inne informacje, to będę dzisiaj przy komputerze.

0
  • #12 10 Cze 2006 14:17
    sp9rvb
    Poziom 14  

am44 napisał:
    Demontarz Toshiby 520 rozpoczynamy od zdjęcia klawiatury.
    Podważamy delikatnie listewkę na krawędzi klawiatury ,do siebie.
    Można to zrobić małym, tępym scyzorykiem.Następnie podnosimy krawędź klawiatury i przesuwamy w kierunku matrycy,żeby zdjąć z żaczepów drugą stronę.Mamy wtedy dostęp do taśm klawiatury i matrycy,inwertera i myszki. Na płycie głównej podnosimy do góry obrzeża złącz i wyciągamy taśmy.
    Dalej wykręcamy śrubki , są różnej długości, więc warto zapisać ich lokalizację.Potem wykręcamy śrubki ze spodu i zdejmujemy góną obudowę wraz z matrycą. To tyle w skrócie.
    Jeżeli potrzebne są inne informacje, to będę dzisiaj przy komputerze.

Witam, czy przy rozbieraniu obudowy gniazda które sa po lewej stronie mn USB zostają z górną czy z dolną częścią obudowy?

0
  • #13 10 Cze 2006 14:49
    am44
    Poziom 20  

Gniazdo USB i FDD zostaje wraz z całą płytą w dolnej części obudowy.

0
  • #14 10 Cze 2006 14:56
    sp9rvb
    Poziom 14  

Właśnie na tym odcinku powyżej powera aż do usb klawka bardzo mocno siedzi niema tam jakiejś śrubki może:D

0
  • #15 10 Cze 2006 15:09
    am44
    Poziom 20  

Klawiatura mocowana jest jedynie listwą, bez żadnych śrubek.

0
  • #16 20 Lut 2007 20:43
    sp9rvb
    Poziom 14  

Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam
    Temat Zamykam :D

0