Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson prawdopodobnie 29DX45 100 hz pytanie .

JacekArtur 07 Cze 2006 20:08 2384 17
  • #1 07 Cze 2006 20:08
    JacekArtur
    Poziom 9  

Witam . Piszę prawdopodobnie bo nie mam na nim żadnej identyfikacji . Wchodzi w menu serwisowe po przytrzymaniu klawiszy V- i P - .
    Wersja softu 2 Brak numeru seryjnego w nim .
    A pytanie takie . Po włączeniu miga dioda trzy i sześć razy . Po chwili wchodzi obraz i dalej nie ma zastrzeżeń do tv . Czy można się nie niepokoić tym lub jakoś skasować ? Może tv sygnalizuje jakiś stary błąd ?
    Proszę o sugestie .

0 17
  • #2 07 Cze 2006 21:12
    euro2L
    Poziom 41  

To ICC20 oznacza to długi czas żażenia kineskopu , i oczekiwanie na właściwą emisje , powoli kineskop sie kończy , narazie dopuki załacza nie kompinuj niech sobie gra nic sie nie stanie

0
  • Pomocny post
    #3 07 Cze 2006 21:15
    tenap
    Spec od TV

Witam!
    Błąd 36 - pojawił się niewłaściwy adres (problem w oprogramowaniu)

0
  • #4 08 Cze 2006 01:02
    tom32
    Poziom 14  

myslę ,że mowa tu o kodzie 26 a to już kolega Jezak wyjaśnił

0
  • #5 08 Cze 2006 10:46
    JacekArtur
    Poziom 9  

Podam więcej danych . Na początku Tv został naprawiony przez serwis BWM ELECTRONICS . Objaw był taki , że migała dioda 6 i 9 razy dźwięk wchodził po 10 sek a obrazu nie było i tv się wyłączał . Po dwóch lub trzech włączeniach jednak zaczynał działać . Serwis wymienił : STP6NB90FB , TEA 2261 , TIP 122 . Teraz tv włącza się normalnie tylko dioda miga 3 i 6 razy . Soft wer jaki odczytałem to 2.03 - 8 00 3252 .
    Pisane było o tym , że w wersji softu 1.32 już problem usunięto . Jednak dotyczyło to kodu 26. Mój kod to 36 . Może jakiś stary i można go skasować tylko proszę podajcie jak . Jeszcze raz proszę o sugestie i prośbę mam o to jak ktoś ma opis menu serwisowego po naszemu co do czego i ewentualnie jak ustawić to będę wdzięczny .

0
  • #6 08 Cze 2006 12:02
    Richi
    Poziom 39  

Błąd ten występuje jeżeli oprogramowanie zostało w jakiś sposób uszkodzone lub zostało wpisane niewłaściwe oprogramowanie.
    Niestety raczej nie poradzisz sobie z tym jeżeli nie posiadasz programatora eprom i nie masz właściwego wsadu.
    Oczywiście o znajomości materii nie wspominając.

0
  • #7 08 Cze 2006 13:49
    JacekArtur
    Poziom 9  

No to klops zapłaciłem 350 pln za naprawę i chyba po prostu zareklamuję . Chyba , że niczym to nie grozi . A propo błędu i chassis przeszukałem schemat icc 20 i nigdzie w nim nie ma takich elementów jakie wymienił serwis . Może jednak mam inne chassis ? Jak to sprawdzić ?

0
  • #8 08 Cze 2006 19:39
    Richi
    Poziom 39  

To jest chyba ICC21 ale tam też nie widzę takich elementów.
    Z tyłu na ściance masz podane też chassis ICC.

0
  • #9 09 Cze 2006 09:15
    JacekArtur
    Poziom 9  

Tv nie ma absolutnie żadnych numerów i żadnej kartki wlepionej na tylną ściankę . Znalazłem u kolegi instrukcję i z tyłu na niej jest napisane icc 21 . Opis funkcji i pilota zgadza się z nią . Wobec tego to najprawdopodobniej jest chassis icc 21 . I jeszcze ciekawostka błąd 36 jest tylko sygnalizowany przy zimnym tv . Jak pogra trochę i ponownie go się wyłączy i włączy to dioda nie miga . Co możecie na ten temat napisać aby rozwiać wszelkie wątpliwości czy reklamować czy nie ? Ewentualnie proszę o podpowiedź jak to skasować . Może to pomoże .
    Pozdrawiam Jacek .

0
  • #10 09 Cze 2006 10:02
    Richi
    Poziom 39  

Błędów skasować się nie da jeżeli one występują w sposób ciągł.
    Jak masz gwarancję to oddaj do naprawy i zaznacz że usterka występuje głównie w stanie zimnym.

0
  • #11 09 Cze 2006 10:40
    JacekArtur
    Poziom 9  

No cóż wobec powyższego tak też zrobię .
    Dziękuję wszystkim za wypowiedzi .
    Pozdrawiam Jacek .

0
  • #12 17 Cze 2006 00:19
    JacekArtur
    Poziom 9  

No moi mili przekopałem co mogłem i w chassis icc21 a takie na pewno mam kod 36 oznacza nieosiąganie parametrów kineskopu . Jak w icc 20 tylko tam to był kod 26 . W załączniku to co znalazłem dla chassis icc 21 .

0
  • #13 17 Cze 2006 00:36
    Richi
    Poziom 39  

Dalej jednak ci to nic nie daje, potrzeba nowego oprogramowania, chyba że masz już słaby kineskop, do czego się raczej nie mogę przekonać.

0
  • #14 17 Cze 2006 14:40
    JacekArtur
    Poziom 9  

Ok . Zgadzam się z przedmówcą . Ale jak tu się odnieść do tv i kineskopu skoro chassis to icc 21 typu otv nie ma w serwisowym menu nie ma kodu producenta oraz numeru seryjnego . Kineskop A68ELA011X121 Thomson Italy i nie ma go w domyślnych typach zakodowanych w software chassis .Wartości parametrów wideo na poziomie domyślnym .Siatka druga świeci jasno z powrotami a tv wrócił z serwisu i to autoryzowanego . I po powrocie jak idą białe napisy z dużą modulacją lub na jasnym tle to je rozmywa . Więc zapytam innaczej . Kto może mi pomóc poustawiać ten tv ? Jestem z Warszawy .

0
  • #15 17 Cze 2006 14:49
    Richi
    Poziom 39  

Jeżeli masz gwarancję to oddaj do naprawy bo inaczej ją starcisz grzebiąc samemu w tyrbach. Reklamuj go skoro jest tak od naprawy.

Ps.
    Czy serwis wymieniał transformator WN ??
    Jeżeli tak i podstawiono np. HR (nie mówiąc już o HG) to taka możliwość istnieje że nie będzie poprawnie chodzić.

0
  • #16 17 Cze 2006 15:34
    JacekArtur
    Poziom 9  

Gwarancji brak . Chyba , że za gwarancję ma służyć rachunek z serwisu z powyżej podanymi elementami . Jeszcze raz prośba o pomoc .
    Pozdrawiam Jacek .

0
  • #17 17 Cze 2006 16:06
    euro2L
    Poziom 41  

Jesli masz faktycznie ICC20 to cod 36 / problem z oprogramowaniem / załaduj nowszą wersie PEWNĄ / wsad i się wyjaśni

0
  • #18 17 Cze 2006 16:51
    Richi
    Poziom 39  

JacekArtur napisał:
    Gwarancji brak . Chyba , że za gwarancję ma służyć rachunek z serwisu z powyżej podanymi elementami . Jeszcze raz prośba o pomoc .
    Pozdrawiam Jacek .

Niestety będzie problem, w ICC21 wskazuje to na niedogrzanie katod, a właściwie to tylko procesor tak rozpoznaje, że emisja nie została osiągnięta we właściwym czasie.
    Jak pisałem, jest to raczej błąd oprogramowania aniżeli samego kineskopu a więc sam nic nie zrobisz, ci gorsza duża część serwisów RTV nie poradzi sobie z tym. Program który trzeba wpisać mają z regóły tylko punkty serwisowe Thomsona i tam się musisz zwrócić.

0
  Szukaj w 5mln produktów