Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altera czy Xilinx ??

tmpat 10 Cze 2003 18:32 2154 5
  • #1 10 Cze 2003 18:32
    tmpat
    Poziom 14  

Musze zrobic projekt na zaliczenie, nie jest istotna zasada działania samego urządzenia ale jego elementy składowe.

Najlepiej będzie to działac na układzie wysokiej skali integegracji jednakże ja praktycznie miałem do czynienia tylko z układami typy GAL. Sciągnąłem ze strony ALTER'y oprogromawanie do projektowania, nauczyłem się go, zaprojektowałem w schematicsie już cały układ teraz tylko JTAG i już koniec.

Jednakże napotkałem na pewien problem... nie moge znaleźć nigdzie dostawcy jakiegokolwiek z układów ALTER'y, myśle tu o MAX3064 lub MAX7064 (szczerze to nie wiem dokładnie jaka jest różnica między tymi układami). Za to nie ma problemu żeby dostał układy Xilinx'a.

I co teraz ???? Sciąnąłem program do projektowania z strony Xilinx'a ale coś nie działa(nie chce się wogóle uruchomić) dlatego też tak się upieram przy ALTERze.

Jeżeli ma ktoś jakieś uwagi to będę wdzięczny....

POZDRAWIAM :multi:
    patryk

0 5
  • #3 28 Lip 2004 12:31
    SIEKIERA_666
    Poziom 21  

Przy układach Altery uważaj na oznaczenia bo EPM7064 (MAX7000 to rodzina układów) to nie to samo co EPM7064S. Ukaład z "S" posiada złącze JTAG natomiast ten bez "S" nie - dlatego wymaga specjalnego programatora co wiąże sie z dużymi kosztami.

:sm19:

0
  • #4 28 Lip 2004 12:48
    kochzg
    Poziom 14  

Ale z tego co wiem to przedstawiciel jest dosc elastyczny i chyba jest w stanie ci go zaprogramować nawet elementy bez literki S.

KOchzg

0
  • #5 28 Lip 2004 13:23
    h-doc
    Poziom 27  

Ściągnij najnowszy ISE WebPack (waży coś około 150 MB) ze strony Xilinxa. U mnie chodzi bez problemu i jest to naprawdę świetne narzędzie do projektowania CPLD/FPGA. Umożliwia programowanie serii XC9500, która pewnie będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza.

0
  • #6 29 Lis 2005 12:40
    stanislaw_xxx
    Poziom 1  

W moich "zapasach magzynowych" mam ALTERĘ: EPM7064SLC44-10 i
    EPM7128SLC84-15. Mogę Cię poratować. Mój e-mail: baj(malpa)pro.onet.pl

0