Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

z głośniczków komputerowych wzmacniacz ?...

08 Jun 2006 14:54 980 9
 • Level 10  
  Witam. To mój pierwszy post na tym forum... Troche interesuje się elektronika :) A więc przejdźmy do rzeczy. Czy istnieje możliwośc zrobienia np. z głośniczkówkomputerowych wsmacniacz ? Taki na 2 albo więcej baterii.
  Taki, że wtyczke sobie wkładam np. do dyskmena na dworzu i słucham normlanie muzy :) Przeszuakęłm forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie...  Pozdrawiam.
 • Level 18  
  bedzie problem z zasilaniem duży

  jeśli baterie zastapisz akumulatorem 12v to wystarczy wyjać transformator (niedaje głowy ale jak ostatnio rozkręcałem stare głośniki to było własnie 220/12) ;p
 • Level 23  
  Nie jest to trudne do wykonania, pod warunkiem, że masz jakieś pojęcie o elektronice. Wystarczy zmierzyć napięcie na kondensatorze za prostownikem w zasilaczu (jak jest wbudowany do którejś z kolumienek), lub na wtyczce z zasilacza zewnetrznego. Nastepnie kupujesz odpowiednie baterie lub akumulatorki, łaczysz je tak, by otrzymać zbliżone napięcie jakie było w zasilaczu, do tego kabelek do podłączenia się do układu poprzez wyłącznik, wbudowany w kolumienkę.
 • Level 10  
  Kurde, bo chodzi oto, ze nie mam za bardzo pojecia o tym. A mog ły by być 2 baterie 9 V albo jedna bateria 9 V ?? :) Proszę o pomoc.
 • Level 23  
  Na 9V bateryjce (6LR61), może działać co najwyżej kilkanaście minut, na dwóch lub trzech, ale połączonych równolegle, odpowiednio dłużej, pod warunkiem, że w oryginale, kolumienki zasilane są napięciem 8 do 12V. Zależne jest to głośności grania (głośno-krócej, cicho-dłużej). Lepszym rozwiązanim jest jednak, zastosowanie akumulatorków lub bateryjek R6.
 • Level 10  
  Czyli 2 takie płaskie baterie lub 3 ? :) A dobra a jak mam to wszystko podłączyć, żeby działało jak ta lala :) ?
 • Level 19  
  Jak ta lala to będzie dizłało tylko pod zasilaniem sieciowym. Daj sobie spokój z bateriami bo na nie zarobisz. Wzmacniacz mocy jak sama nazwa wskazuje potrzebuje mocy, którą musisz mu dostarczyć. Przy założeni, że twoje głośniczki mają 2x4,5W=9W. P=U*J, J=P/U, J=9W/9V=1Amper. Myślisz, że bateria 6F22 (czyli 9V) jest w stanie wydobyć z siebie taki prąd? A nawet jeżeli byś kupił bardzo dobrą to na ile ona wystarczy? godzina? Czy to opłacalne?
 • Level 10  
  Chyba 4 kilowego akumulatora do plecaka nie włoże ?
 • Level 18  
  jesli chcesz miec mozliwosc sluchania muzy z takich glosnikow przez dluzszy czas to chyba bedziesz musial

  ew zastanawiam a gdzyby zrbic cos takiego od podstaw na duzo slabszych glsnikach czy dało by rade?


  i tu takie pytanie jaką moc ma głośnik w telefonie komórkowym w koncu działa kilka h na bateri 1000mAh/5v
 • Level 23  
  Quote:
  pytanie jaką moc ma głośnik w telefonie komórkowym w koncu działa kilka h na bateri 1000mAh/5v

  Głośnik przeważnie nie więcej jak 0,25W, a wzmacniacz do 100mW.

  SubDivide
  Jak chcesz długo grać i głośno, to kup 8 akumulatorków R6 NiMH, co najmniej 2000mAh, połącz je szeregowo. Podłącz jak w postach wyżej opisywałem, do tego odpowiednią ładowarkę, i masz już zasilanie.