Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeden pojemnik na tusz w Lemarku Z730

kaczy99 08 Cze 2006 15:31 1216 8
  • #1 08 Cze 2006 15:31
    kaczy99
    Poziom 22  

Mam tego rodzaju problem że drukarka którą kupiłem ma tylko 1 pojemnik na tusz, chciałem się zapytać czy to jest tam tak że w tym jednym pojemniku są 4 przedziały na czarny i 3 barwy składowe, czy tam jest 1 przedziałka do wszystkiego (jeśli to możliwe) i czy w takim przypadku jakość druku jest dobra, np czy czarny jest naprawdę czarny, a nie ciemno-fioletowy, nie mogę sam sprawdzić bo jak bym miał zamieniać drukarkę to nie może być ona odpakowana...

• #2 08 Cze 2006 16:57
    Syriusz74
    Poziom 23  

Witam
    Lexmarki tak mają,że do nowej drukarki dodają tylko jeden kartridż w dodatku kolorowy.To w istocie rzeczy nie jest wadą tylko polityką firmy nakierowaną na wycyckanie klienta z pieniędzy nęcąc ich niską ceną drukarki.

Kartridz czarny niestety musisz kupić sobie sam (nie ma żadnych kardridży 4-komorowych).Z kolorowego pojemnika uzyskasz coś na kształt czarnego koloru-bo powstaje on w wyniku zmieszania kolorów w tym pojemniku.

Lexmarki są bardzo drogie w eksploatacji(sprawdż ceny kardridży i ich pojemność),ponadto jest to sprzęt lichej jakości-więc jak masz możliwość zwrotu to ja bym się nie zastanawiał. Lepiej kup sobie używanego HP-eka,te maszynki naprawde ciężko zajeżdzić.

Pozdrawiam

• #3 08 Cze 2006 17:51
    kaczy99
    Poziom 22  

No właściwie to Hp-ka to ja mam tyle że dość starego(Deskjet 815C)działa już długie lata, zalany jest tuszem kolorowym aż na dole plamy były i nadal działa ale wlasnie się skończył tusz w dwukrotnie już napełnianym czarnym kardridżu i moja mama (nie umiąca nawet wymienić pojemnika z tuszem) zdecydowała bez mojej wiedzy o zakupie drukarki, kupiła to coś bo było tanie(chyba 120zł) zamiast kupić coś porządniejszego.

• #4 09 Cze 2006 10:45
    isiek78
    Spec od drukarek

Na szkoleniu Lexmarka mówili nam, że to jest poprzedzone badaniami. Klienci mieli często problem przy ladzie sklepowej, bo niewiedzieli jaki tusz mają w drukarce i jaki model drukarki, dlatego teraz będą montowane tusze o nr 1 czyli 3 kolory w jednym automatycznie będzie robiony z tych trzech kolorów czarny, jak będzie potrzeba druku czarnego, chyba, że potrzebujesz tylko czarny to kupujesz wkład czarny. Ale mimo wszystko starsze HP jest THE BEST :D

• #5 11 Cze 2006 06:59
    marek216

Poziom 43  

zgazdam sie w 100% z kolegą isiek78

zamiast kupować lexmarka trzaba zanieść HP do serwisu. Tam za 60-80 zł da sie go doprowadzić do stanu idealnego - potem dokupić tusze i kolejne lata miną ci w spokoju.

Koszt takiej operacji - koncerwacja + tusze do HP - będzie podobny do zakupu nowego lexmarka + tusz czarny, ale napewno HP podziała dłużej.

W jak jeżdże do Gliwic ( jeżdże raz w tygodniu ) na serwis to moge wpaść i do Ciebie :D

• #6 11 Cze 2006 14:58
    kaczy99
    Poziom 22  

Nie trzeba, dało się wymienić Lemarka i mama wreszcie mi kupiła tą wielofunkcyjną, HP PSC 1410, a ta stara działa tyle że tuszu niema.Czy oni w HP Te pierwsze tusze jakieś dają w wersji demo?? bo wydrukowałem na tej nowej chyba kilkadziesiąt stron i już pokazuje niski poziom czarnego tuszu..., a może ten niski poziom zawsze tak wcześnie pokazuje??

• #7 11 Cze 2006 16:02
    marek216

Poziom 43  

nie tylko w HP daj atusze o mniejszej pojemności do nowych maszynek

inna sprawa ż enowe maszynki maja kadridże o mniejszej pojemności niż poprzednie modele

to normalne z punktu widzenia firmy - nienormalne z punktu widzenia klienta

pozdrawiam

• #8 11 Cze 2006 23:54
    kaczy99
    Poziom 22  

na pudełku pisze że jest po 5 ml kolorowego i czarnego tuszu, to chyba lekka przesada...

• #9 12 Cze 2006 10:09
    isiek78
    Spec od drukarek

Kup dobre napełniacze i możesz zalać do 20ml. Takie są ilości tuszu w zbiorniczkach. Ale nie tylko tak robią producenci drukarek, jak kupujesz samochód w salonie to masz tyle paliwa, że starczy ci na do jechanie do cpn.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME