Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 4 spryskiwacze świateł POMOCY !

09 Cze 2006 15:50 14119 12
  • Poziom 20  
    Witam mam takie pytanko posiadam GOLFA IV 1.9 Diesel model Basic ! Nie działają mi spryskiwacze reflektorów przednich pompka pracuje (ale daje tylko na szyby przednie) bezpieczniki całe Znajomy powiedział mi że to może byc ten wyłącznik zespolony przy kierownicy ale niejestem tego pewny czy to to ! Jak w ogóle powinno to prawidłowo działac czy tam są jakieś silniczki które wysówają czpień ze spryskiwaczem ipsikają na lampę czy siłowniki PROSZĘ O POMOC !
  • HELUPOWER
  • Poziom 32  
    sa to siłowniki ciśnieniowe,układ posiada odrebną pompkę
  • Użytkownik usunął konto  
  • HELUPOWER
  • Poziom 32  
    spróbuj dłużej przytrzymać dżwignię
    jak nie to sprawdż pompkę
    w układzie zasilania jest bezpiecznik 20A oraz przekażnik
    (chyba drugi od lewej w dolnym rzędzie-pewności nie mam)
  • Poziom 32  
    na zbiorniczku spryskiwacza
    jest trochę większa i ma przylacze wiekszej srednicy
  • Poziom 20  
    Mam jeszcze takie pytanie bo wycieraczki nie działają mi na najwyższym biegu (czyli najszybszym) na innych pozycjach działają czy to może miec wpływ na spryskiwacze i siłowniki do lamp ? Poza tym znajomy powiedział mi że załączenie spryskiwaczy lamp oraz uruchomienie siłowników do tych spryskiwaczy następuje tylko na najszybszym biegu i że przyczyną jest ten wyłącznik zespolony przy kierownicy ? Co wy na to czy to prawda ? JAK TO SZYBKO ZDIAGNOZOWAC ?
  • Poziom 14  
    Mam co prawda passata, ale u mnie działa to tak.
    Przy zapalonych światłach naciskam dźwignię , muszę dłużej przytrzymać. Pompka nabija płyn do odpowiedniego ciśnienia . Wtedy dysze pod wpływem tego dużego ciśnienia wysuwają się.Przy całkowitym wysuwie, wytryskuje płyn na reflektory, spada ciśnienie i spryskiwacze chowają się.
    Sprawdź czy działa pompka od spryskiwaczy, ona jest faktycznie dużo większa.
  • Poziom 32  
    wojtekryba napisał:
    sa to siłowniki ciśnieniowe,układ posiada odrebną pompkę !!!

obudziłeś się???? pisałem to dwa dni temu
  • Poziom 20  
    Ja tam widzę tylko jedną pompkę tą która jest zamontowana od przodu na zbiorniczku spryskiwacza pompka ! Co i jak sprawdzic ? Prosze o Pomoc może wyjąc wężyki i sprawdzic ich drożnośc ? Bardzo mi na tym zależy !

Dodano po 3 [godziny] 32 [minuty]:

Czy ktoś miał w ogóle taki problem ze spryskiwaczami ???
  • Poziom 13  
    Jeśli jeszcze aktualne- działają tylko przy włączonych światłach i po przytrzymaniu spryskiwania przez dłuższy czas.
    Jeśli nie działają:Golf ma złącze zasilające pompę po prawej stronie koło zbiornika na płyn.
    W moim przypadku musiałem rozłączyć spryskiwacze reflektorów, bo nie trzymały zaciski i spryskiwacze wyskakiwały ze zderzaka na jezdnię:( Możliwe, że właśnie dlatego nie działają u Ciebie...po prostu ktoś wypiął kostkę.