Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz 100W Hi-Fi - wywala bezpieczniki

gReaT 09 Jun 2006 16:36 1721 6
    kalasz20
    Level 26  
    Witam
    Miałem ten wzmacniacz , TEN WZMACNIACZ TRZEBA ODPALAĆ BEZ PODŁĄCZONEGO OBCIĄŻENIA! U mnie też gdy włączałem trafo i wzmacniacz do sieci z podłączonymi głośnikami to strzelały bezpieczniki i paliły się tranzystory mocy , jeśli nie ma innego błędu w montażu to to powinno być przyczyną , i nie ma 100W tylko ok 70W bo później działa zabezpieczenie zwarciowe. Aha jeszcze żle jest oznaczona zworka do pracy normalnej bo jak podłączyłem tak jak było napisane to nie grał (MUTE) ale nie pamiętam która jest która bo sprzedałem wzmaka.
    Pozdrawiam
    gReaT
    Level 17  
    To znaczy ze zworke trzeba wyciagnąć ??
    A bez obciażenia to znaczy bez głosników ?? A później po odpaleniu można podpiąć głosniki ?? No właśnie tranzystory koledze poszły, a czy ukłąd TDA tez ulega uszkodzeniu ??
    kalasz20
    Level 26  
    Witam
    Tak , bez głośników. Po podłączeniu zasilania dopiero dołączamy głośniki , znalazłem gazetę z moją poprawką: w opisie jest że mają być zwarte zworki J1 i J2 a MA być: J1 i J3 !!! U mnie paliły się tylko tranzystory , sterownik się nie uszkadzał ale to nie musi być regułą. Jak już wszystko będzie ok to doróbcie lub kupcie układ opóżnionego załączania głośników do wyjść wzmacniacza bo ręczne dołączanie za każdym razem jest wkurzające.
    Pozdrawiam
    gReaT
    Level 17  
    OK wielkie dzięki zobaczymy jak to bedzie ale tak bedzie trzeba zrobić :) A da się zrobić regulacje wzocnienia ?? np. jesli tam potencjimetr na wejscie sygnału to da mi cos to z 10kohm ??
  • Helpful post
    kalasz20
    Level 26  
    Witam
    Regulację głośności robisz na potencjometrze np. 10kohm B tak: jedną skrajną nożkę do masy , drugą skrajną do żródła np. CD a do wzmacniacza podłączasz środkową plus tą podłączoną do masy , jest to zwykły dzielnik napięcia , jeśli będzie się odwrotnie regulowało tzn. sygnał będzie malał w miarę przekręcania w prawo trzeba zamienić miejscami skrajne nóżki potencjometru.
    Pozdrawiam
    gReaT
    Level 17  
    A macie jakiś schemat na opóźnienie załączania kolumn ??
    I jaki inny wzmacniacz byscie polecili o podobnych parametrach ??