Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

fabia usterka czujnika otwarcia drzwi

abbe 09 Jun 2006 17:58 18991 11
    abbe
    Level 10  
    Witam
    Mam problem z Fabią z 2002 roku silnik 1.4 MPI.
    Zauważyłem, że samochód nie widzi, że wysiadam z samochodu, czyli nie włącza alarmu włączonych świateł i zamyka go po otwarciu z pilota i otworzeniu dzrzwi tak jakby dzrzwi były cały czas zamkinęte, myslę, że to jakis czujnik na drzwiach wysiadł, ale nie mogę go znaleść.
    Proszę o pomoc.
  • Helpful post
    _robert_
    Level 20  
    Wysiadł włącznik w zamku drzwi kierowcy.Wymienić stycznik,lub cały zamek...
    mirmos
    Level 14  
    pozdrawiam

mikrostyk rozpoznający otwarcie drzwi ,załączenie światła wewnętrznego, załączenie sygnału nie wyłączonych świateł jest umieszczony w module zamka.Serwis wymienia cały zamek.Można kombinować samemu wymienić tylko mikro wyłącznik wtwdy koszt naprawy jest znacznie mniejszy.
    lgy1
    Level 21  
    A próbowałeś to kiedyś rozbierac a potem składac POWODZENIA!
    speccar
    Level 17  
    mozna zmienic sam mikrostyk,koszt naprawy mniej wiecej 11zl
    User removed account
    User removed account  
    abbe
    Level 10  
    Dziekuję za porady - zaczynam od wymiany mikrostyku w zamku, dam znac jak to się skonczyło.
    Pozdrawiam
    actinakodi
    Level 13  
    witam uważaj jak bedziesz demontował zamek od płyty na osłone plastikowa która jest przytwierdzona nitem. Bardzo łatwo ja połamac. Ja niestety musialem kupic nową. koszt w wserwisie nie duzy. a po zatym mikrostyk wymieniasz i wszystko ok. pozdrawiam
    abbe
    Level 10  
    Próbowałem w sobotę dobrać się do zamka, wykręciłem nakretki mocujące płytę, wykręciłem szybę i nadal coś trzyma przy zamku, może podzielicie się dobrą radą przy demontażu?
    _robert_
    Level 20  
    Zamek wychodzi z płytą po wcześniejszym demontażu linki klamki drzwi(otwór w wewnętrznej części drzwi pod linią szyby nad zamkiem klucz imbusowy 20,25 nie pamiętam dokładnie).
    actinakodi
    Level 13  
    Witam od strony boku drzwi masz masz zaslepke zciagasz, w srodku imbusem odkrecasz srubke ( nie do konca) wyciagasz bbęvenek zamka (delikatnie aby nie połamać jego osłony), w klamce zewnętrznej zobaczysz cięgno do otwierania musisz je zdjąć. odkrecasz imbusem dwie sruby mocujace zamek do blachy drzwi i wyciagasz cała płyte z zamkiem i prowadnicami szyby. acha nie pamietam czy pisałes ale musisz wyjąć szybe drzwi , ale chyba sobei z tym poradziłes pozdrawiam kodi
    abbe
    Level 10  
    zamykam temat, dziękuje wszystkim za opisanie tematu tak szczegółowo