Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips CCRT 700, schemat podłączenia. Co zrobić, aby przez nie rozmawiać?

nataliaxp 09 Cze 2006 20:42 10508 22
  • #1 09 Cze 2006 20:42
    nataliaxp
    Poziom 9  

Witam,
    niestety jestem tu pierwszy raz i nie wiem czy takie pytanie juz padlo ale je zadam. mianowicie chodzi mi o radio philips ccrt700, potrzebowalabym schemat podlaczenia tego wlasnie radia, a dokladnie chodzi mi o to ze nie wiem co zrobic by moc rozmawiac prze radio.
    Prosze o kontakt, najlepeij pod meilem: nataliaxp(malpa)wp.pl
    pozdrawiam, nataliaxp

0 22
  • #2 10 Cze 2006 14:19
    djlj24
    Spec od car audio

Zdejmujesz panelik, wkładasz kartę, włączasz radio podajesz PIN i rozmawiasz. Żadna filozofia.

0
  • #3 10 Cze 2006 15:54
    nataliaxp
    Poziom 9  

gdyby to bylo takie proste to bym sobie poradzila.... bo niestety nie moge sie polaczyc.... najprawdopodobnie mam zle to radio podlaczone. ma ktos moze schemat podlaczenia ... ?? ale dziekuje za odpowiedz i czekam na kolejne ;]

0
  • #4 10 Cze 2006 20:54
    djlj24
    Spec od car audio

Radio to jest montowane fabrycznie wraz z całym osprzętem (odpowiedni wyświetlacz, mikrofon itp.). Niestety z tego co wiem nie widzi większości nowych kart 3,3V przez co są problemy.

0
  • #5 10 Cze 2006 22:28
    nataliaxp
    Poziom 9  

aha........ kurcez ale u poprzednika radio i telefon dzislal bez zarzutow wiec nie wiem co jest etraz grane ... nie wiem co mam teraz zrobic :/

0
  • #6 11 Cze 2006 01:52
    SlaweK
    Poziom 43  

A co rozumiesz przez 'poprzednika", poprzedniego właściciela radia czy poprzedniego właściciela auta z tym radiem ?

Pierwsze co się w takich przypadkach powinno zrobić to przeczytać instrukcję obsługi, jeśli nie masz jej to wydusić ją od poprzednika. Często też niektorzy się tlumaczą że nie mają po polski, zwykle odpowiadam wtedy że albo mają nauczyć się języka jeśli chcą używać zagranicznego sprzętu albo iść do tłumacza. W instrukcjach jest zwykle taki zwrot "w przypadku sprzedaży auta z radiem powinno się nowemu użytkownikowi przekazać instrukcję obsługi" tylko skąd nowy użytkownik może o tym wiedzieć jeśli jej nie dostanie, oto jest pytanie.

A po sposobie zadania tego pytania sądzę że pojęcia o podłączeniach takiego sprzętu nie masz żadnego, więc wypadało by się udać do specjalisty, szkoda tylko że tacy praktycznie nie istnieją. Takie są realia. I należy do tego dorzucić jeszcze kilka zmian które mogą powodować niedziałanie. Starsze radia z telefonem nie zawsze mają protokół GSM Phase2, tzn obsługę rozliczania kosztów jak jest w Simplusie, więc nie zawsze chcą z nim chodzić. Poza tym zasilanie i typ karty, nowszych kart o większej pojemności lub niższym napięciu zasilania nie tolerują, podobnie jak niektóre starsze telefony GSM. I tak się robi niezły bałagan, fachowiec ma kłopot się w tym wszystkim połapać a co dopiero laik...
    Odpowiadaj konkretnie na pytania kolegów i opisz szczegółowo historię radia i co nie działa a może do czegoś dojdziemy.

SławeK

0
  • #7 11 Cze 2006 11:36
    djlj24
    Spec od car audio

Akurat RadioPhone z kartą Simplusa (przynajmniej tą starszą chodzą) zresztą łączyłby ale po 5 sekundach zrywał rozmowę (teraz przestawia się sposób naliczania i też działa w nowych telefonach). Raczej stawiam na problem z obsługa kart 3,3V oraz możliwe, że tradycyjny problem z kartami typu MEGA3. Zresztą na początek warto sprawdzić czy telefon chce dzwonić na 112.

0
  • #8 11 Cze 2006 16:36
    nataliaxp
    Poziom 9  

piszac "poprzednika" mam na mysli poprzedniego wlasciciela radia. uy niego bylo oki a u mnie nie moge dzwonic. byl w Corsie a teraz jest w CC.

Dodano po 4 [godziny] 18 [minuty]:

sama nie wiem co mam dalej robic ... nie mam wyswietlacza i nie wiem czy tele jest podlaczony dobrze pewnie w jakis sposob by mi to pomoglo .... ogolnie wkladam karte wpisuje kod i NIC ...... :( :( :(

0
  • #9 11 Cze 2006 20:03
    djlj24
    Spec od car audio

Aaaa bez wyświetlacza, anteny oraz mikrofonu to będzie to raczej zabawa w głuchy telefon. Niestety akurat tu warto mieć komplet.

0
  • #10 11 Cze 2006 20:09
    nataliaxp
    Poziom 9  

aha czyli bez wyswietlacza nie bedzie dzislal telefon tzn bede mogla tylko obslugiwac radio ?? hehe gluchy telefon .. dobreee... hihihih ;]

0
  • #11 11 Cze 2006 20:12
    djlj24
    Spec od car audio

Bez wyświetlacza koszmarnie trudno obsłużyć telefon. Jednak bez anteny to wcale nie będzie dzwonił, a bez mikrofonu dużo się nie da pogadać.

0
  • #12 11 Cze 2006 20:17
    nataliaxp
    Poziom 9  

hehe no tak to prawda ... :] mikrofon mam a antene mam tylko radiowa czy potrzebna jest jaka dodatkowa??

0
  • #13 11 Cze 2006 20:57
    djlj24
    Spec od car audio

Obok anteny radiowej jest jeszcze takie małe złote gniazdko na antenę GSM (w oplu jest tzw. duplex czyli dwie anteny aktywne w jednej ze wzmacniaczem i zwrotnicą - ale też 2 wtyczki wychodzą).

0
  • #14 11 Cze 2006 21:00
    nataliaxp
    Poziom 9  

aha czyli ja musze dokupic ta antene gsm tak bo w cieniasie zapewne jej nie ma .... kurcez okiz czyli po tym juz pwoinno byc good tak ?? dziekuje za pomoc .... wrazie jeszcze problemow po jej kupnie to jeszcze tu zajrze ... pozdrawiam ;]
    nataliaxp;]

0
  • #15 12 Cze 2006 01:48
    SlaweK
    Poziom 43  

Aaa.... i wreszcie wycisnęliśmy z Ciebie konkrety! ;)

Dobra rada, dokup jeszcze auto z wyświetlaczem do kompletu. Mimo że brzmi to jak żart to żartem nie jest. Kolega wyraźnie napisał że bez wyświetlacza nie poradzisz sobie z obsługą. Dużo zachodu by znaleść wyświetlacz, dorobić okablowanie i zamontować do w aucie. Szkoda że ktoś roz****** taki komplet i zapewne wstawił badziewie nie obsługujące wyświetlacza ale na płyty...

Swojego czasu Blaupunkt robił takie radia ja Helsinki RTM127(bez magnetofonu ale z obsługą zmieniarki) i Amsterdam TCM127 (z magnetofonem i obsługą zmieniarki 10płytowej) które podobnie jak CCRT700 miały wbudowany telefon ale miały też wyświetlacz i działały w różnych autach. Swojego czasu były to okropnie drogie modele. Z tym kolegą powyżej obaj mamy w kolekcji takie modele.

SławeK

0
  • #16 12 Cze 2006 10:34
    nataliaxp
    Poziom 9  

kurcze ... ja kupie ta antene i wtedy zobacze jak to bedzie gralo i czy w ogole to cosik pomoze .. a jak nie to trudno moze kupie nowe radio .... :P

0
  • #17 12 Cze 2006 11:05
    SlaweK
    Poziom 43  

Owszem, nikt Ci nie zabroni kupić anteną ale ja bym proponował taki mały eksperyment zrobić wcześnej. Pożycz od kolegi telefon komórkowy, najlepiej taki jakiegto jeszcze nie używałaś, zaklej plastrem dokładnie wyświetlacz tak by nie było nic widać i spróbuj przez dwa dni poużywać, dzwonić, odbierać rozmowy... i pomyśl że tak samo będzie się używać tego radia bez wyświetlacza.

SławeK

PS. Czy nieśmiało mogę zapytać o kolor naturalny włosów ? ;)

0
  • #18 12 Cze 2006 11:27
    nataliaxp
    Poziom 9  

male przegiecie z tym kolorem wlosow..... ale odpowiem bo blondynka nie jestem ..... tak ogolnie t nie ja posiadam to radio tylko znajomy a ja pisze w jego imienu i poprostu chcialam sie doradzic kogod kto sie na tym na tym zna ..... i bez wyswietlacxza nbie ejst tak zle poprostu nie wiadomo czy sie wykrecilo 5 czy 6 a tak wsyztko jest good .,. chcialabym tylko dosiegnac rady co moze byc powodem tego iz tele nie dziala .... teraz wiem ze moze to byc przyczyna tej anteny gsm ..... dlatego mam zamiar ja kupic i sie przekona czy bedzie wsyztko okiz a jakie to dalej bede siagala rady kogos majacego jakies pojecia na temat tego radia ..... i dopiero jak ta anna nie bedzie dziailala to bede dalej sie martwila .. ale dziekuje wsytzkim za pomoc ..... i wrazie kolejnych problemow ... znowu poprosze o pomoc. ;]
    nataliaxp;]

0
  • #19 12 Cze 2006 11:48
    SlaweK
    Poziom 43  

Cytat:
    po prostu nie wiadomo czy sie wykrecilo 5 czy 6

Oj, nie jest to aż tak prosto, radio wyświetla trochę komunikatów na tym wyświetlaczu i bez niego nie będziesz wiedzieć co radio do Ciebie "pisze'. Dlatego to porównałem do używania komórki bez wyświetlacza. Owszem, znam takich którzy montują Oplowskie SC202 bez wyświetlacza do malucha i jakoś używają ale zamontowanie SC303 czy CAR300 z wyłączonym kodem to z reguły kłopoty, potem pytają dlaczego radio cichnie samo bo nie widzą co radio by chciało powiedzieć. Dlatego ktoś kto dobrze zna dane radio jakoś sobie poradzi ale ktoś kto nie zna idealnie obdlugi napewno będzie miał spory kłopot w obsłudze radia nie widząc wyświetlacza. Już nie wnikam że wielu nie rozumie co radio po niemiecku czy angielsku pisze. Stąd pytamie o kolor włosów. ;)

Cytat:
    wrazie kolejnych problemow ... znowu poprosze o pomoc. ;]

Napewno ;)

SławeK

0
  • #20 12 Cze 2006 20:14
    djlj24
    Spec od car audio

Nie ma takiej tragedii. Sam kiedyś używałem odbiorników Blaupunkta z uszkodzonymi wyświetlaczami - tu na szczęście przyszedł z wielką pomocą kolega MelJey (i Blaupunkty świecą jak nowe) - przy odrobinie przyzwyczajenia nawet się na radio nie patrzy. Obsługa podstawowa telefonu to też nie jest taka straszna rzecz (przynajmniej nie kusi czytanie SMS podczas jazdy co niektórzy robią w czasie jazdy - kamikaze drogowi). Jest to utrudnianie sobie życia - ale przecież nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Eksperymenty uczą doświadczenia.

0
  • #21 26 Kwi 2008 14:14
    maciej_mi
    Poziom 18  

Witam posiadam tego philipsa. kupilem starter Heyah i idzie tylko odbierac tozmowy i sms, slychac dzwiek w glosnikach ale mikrofon wcale nie reaguje, nie idzie wykonywac połączeń. Jaką zmieniarke polecacie do tego modelu, ile to kosztuje?

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

Dobra mikrofon dziala, tylko cicho, ale nie moge dzwonic.

0
  • #22 31 Lip 2011 10:00
    anjko
    Poziom 11  

Powiem tylko że mam takie radio w omedze oryginalnie zamontowane. Włożyłem do niego kartę 36,6 (przypadek akurat takie startery mieli w kiosku w którym kupowałem) i telefon działa bez najmniejszych problemów. Czyli dzwonie, odbieram rozmowy, przychodzą SMS-y, korzystam z książki tel. Tak więc to radio raczej napewno obsługuje współczesne karty GSM.

Pozdrawiam.

0
  • #23 31 Lip 2011 12:02
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Co zamyka tą archeologię.
    3.1.19. (13) Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.

0
  Szukaj w 5mln produktów