Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood KA-6100 - czym wyczyscic "bebechy"

10 Cze 2006 13:35 5314 23
  • Poziom 16  
    Witam

Posiadam wzmazniacz Kenwood KA-6100 i moja czolowa alumioniowa plyta jest brudna przybrala kolor - szampan ? taki bardziej zloty.. czym to wyczyscic ?? boje sie zeby aluminium nie zczernialo itp chcialbym aby odzyskalo nowy blask chociaz itak sie pieknie swieci :D i te wskazniki analogowe - miodzio :D

jeszcze mam pytanie potencjometr od glosnosci czasami tez lubi leciutko zatrzeszczec.. czym go wyczyscic ?? nie chce aby sie popsul bo jest orginalny woogle wzmacnaicz nigdy nie rozbierany/naprawiany stan super pozatymi ktore wypisalem :)

prosze o pomoc

p.s moze jakies srodki z allegro lub innych stron prosze o linki ewentualnie
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Ja używam do czyszczenia aluminiowych paneli mydła i miękkiej szczoteczki,oczywiście na mokro,efekt murowany(najlepiej zdjąć elementy do czyszczenia)
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    Ja czyszczę miękką szmatką + miękki pędzel i woda z Ludwikiem. Ale ostrożnie, wiele japońskich sprzętów po latach lubi puścić napisy przy myciu (niestety słabo się trzymają, nie to co w pokazanym na zdjęciu Radmorze gdzie). Jak jest źółty to pewnie po palaczu, wtedy mycie jest bardzo utrudnione.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Cześć
    Potencjometr należałoby zdemontowć zdjąć delikatnie obudowę i delikatnie wyszyścić scieżkę grafitową (trzeba uważać na suwak żeby go nie odgiąć) można użyć WD40, a najlepiej jeśli niemasz doświadczenia to kupić nowy potencjometr jego parametry znajdują sie na obudowie.
    Aluminim najbezpieczniej wyczyścić wilgotną szmatką zamoczoną w wodzie z mydłem ale tak żeby woda nie dostała się do urządzenia.
  • Poziom 16  
    dziekuje za podpowiedzi dzisiaj wieczorem lub jutro bede go czyscil :) z tym potencjometrem to myslalem o zakupieniu jakiegos plynu lub nafty i wlaniu do srodka (?) kiedys zrobilem tak tyle ze wlalem troche perfumu i przekrecilem po 20 x w jedna i druga strone i chodzil jak nowy :)

heh nie wspomnialem tez ze mam spalone podswietlenie od wskaznikow analogowych :P ale to mi nie przeszkadza tyle ze moze w przyszlosci wstawie tam jakies diody :) mysle nad czerwonymi niebieskimi albo bialymi tyle ze wolal bym najbardziej biale :D zeby nie robic z niego "dresiarskiego wzmaka" moze wie ktos jak tam jest podlaczone podswietlenie czy jest ono wbudowane we wskaznik czy zarowka obok nich.. obudowa nigdy nie rozkrecana sruby jak zostaly wkrecone tak do tej pory nie ruszone.. i narazie nie zamierzam tego tykac bo jeszcze cos popsuje :D

Dodano po 56 [sekundy]:

aha i nie chcial bym kupic jakiegos taniego chiskiego zamiennika potencjometru.. a zeby kupic ten sam to bedzie maly problem bo wzmaka wyprodukowano w latach 80 :P
  • Spec od car audio
    Nie lej do potencjometru WD40 ani nafty - nie wolno tego robić. Jeżeli już to preparat Kontakt 60 AG Chemia - kup małe opakowanie jest większe prawdopodobieństwo, że będzie to dobry oryginał.
  • Poziom 16  
    wyczyscilem go tak jak pisaliscie miekka szczoteczka do zebow :) i mydlem (galseife czy jakos tak dobre do plam:P) i szok !! teraz sweieci sie jak {sor za wyrazenie} PSU JAJCA :D dostal nowe zycie :D a musze poweidziec ze potencjometr juz nie trzeszczy widocznie ktos go dlugo nie uzywal a ja musialem troche testow porobic wiec pochodzil w jedna i druga strone :D:D i raz na jakis czas mu sie zdarzy ale to tak cichutko..

dziekuje wszystkim za pomoc
  • Poziom 16  
    Witam

Przedstawiam zdjecia wyczyszczonego wzmacniacza :)) szkoda ze nie zrobilem zdjecia przed czyszczeniem dla porownania.

Teraz mam kolejne pytania:

czym wyczyscic wnetrze wzmacniacza.. postanowilem zajrzec do srodka i to co zobaczylem porazilo moje oczy.. sami zobaczcie. Niewiem czym to wyczyscic czy odkurzaczem czy jak a moze do konca rury od odkurzacza zalozyc jakas rurke o przekroju 1 cm i tym wysysac ?? nie chcialbym uszkodzic czegokolwiek a takze boje sie zostawic ten syf na flakach mojego wzmaka.. bo moze to trzymac cieplo jak koc :D

Kolejne pytanie to do czego sluzy to TAPE ?? i rozne funkje ? bo jeden potencjometr od wyboru A,B,A+B i off jest a to poco ?? czy jest to wyjscie na korektor graficzny.. czy cos :P to chyba wszystko narazie prosze o odpowiedzi
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Cześć :) Ja do czyszczenia wewnątrz wzmacniaczy bądź innych urzadzeń uzywam sprężonego powietrza poprostu. Wtedy masz gwarancje ze niczego nie uszkodzisz bo przedmuchujesz tylko z drugiej strony nie kazdy ma w domu taki odkurzacz bądz kompresor o takim duzym cisnieniu... Bo odkurzaczem za wiele moim zdaniem nie usuniesz tego brudu bo ma mała siłe ssania. W najgorszym wypadku biore pędzelek z delikatnym włosiem niezbyt wielki i ręcznie czyszcze :) Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    no a co bys poweidzial gdybym w koniec rury wlozyl rurke o srednicy wewn. ok 8-10mm ?? moc ssania by sie zwiekszyla i moglbym bardziej precyzyjnie dotrzec :) hmm kompresor :P trzeba cos takiego posiadac :P a pogadam moze cos sie uda zalatwic :D a pedzelkiem to niewiem czy sie przez to przebije i boje sie ze cos moge uszkodzic ... ale chyba lepiej to usunac niz zostawic nie ?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Wnętrze to tragedia. W takich przypadkach, używam pędzla 10mm z długim, miękkim włosiem. Czyszczę na balkonie, na gazetach.
    Cytat:
    Kolejne pytanie to do czego sluzy to TAPE ??

Przełącznik wejścia magnetofonowego.
    DUBBING - nagrywanie z A na B TAPE
    B MON - umożliwia podsłuch nagrywanego sygnału, już z taśmy w magnetofonach 3 głowicowych
    SOURCE MON - podsłuch ze źródłowego magnetofonu
  • Poziom 16  
    dziekuje za odpowiedz :)

narazie poszukuje kompresora ale jak go nie znajde to pozostanie zabawa z pedzelkiem..

aha i mam jeszcze pytanie

wzmacniacz jest dosc stary i ktos kiedys mi mowil ze nie ktore elementy straca swoje wlasciwosci z wiekiem.. co to moze byc i ile moze kosztowac wymiana na nowe i czy wogole jest potrzebna
    chyba chodzilo o kondensatory(?) tutaj sa 2x 4700 na kanal
  • Poziom 23  
    Jak dobrze gra, nie buczy, a nie masz doświadczenia z elektroniką, to lepiej nic nie zmieniaj, niewiele to pomoże.
  • Poziom 16  
    juz wyczyszczony :D teraz jest super nic to nie zmienilo w dzwieku ale za to dla mnie spokoj :) i jest czysciusienki :D

( te kondensatory to mam 4x 6800 firmy niewiem jak to szlo ale chyba ELNA (ELMA?) )

teraz mam pytanie odnosnie podswietlenia.. wyglada to w ten sposob ze jest tam zarowka (spalona) (pokazane na rysunku) ktora swieci na szlo ktore najwidoczniej "przenosi" to swiatlo jak swiatlowod i odswietla wskazniki i teraz mam pytanie czy moge zamiast ten zarowki (bo swieci na bialo-zolto) wstawic np 1 lub 2 diody biale super jasne albo jedna 10 mm super jasna ? czy swiatlo tez bedzie "przenoszone" na wskazniki jak od zarowki ?? :)

• Poziom 38  
    Gratulacje!! Miło jest popatrzeć na zadbany sprzęt,co do podświetlenia to nie waż się zmieniać oryginału !!!Stary sprzęt ma też swoje prawa i wygląd ma być oryginalny,to ma swój smaczek i tak ma być,z resztą zrobisz jak zechcesz,to jest tylko moja opinia :D

Ps. oglądam mecz i jestem w szokuuuuuuuuuuuuu! :D :D :D :D :D :D
  • Poziom 16  
    wiem dlatego chce dac biale podswietlenie a nie jakis dresiarski kolor (np niebieski) a dlatego chce diode bo ona swieci mocniej to po 1 a po 2 to chodzi o to swieci na bialo a nie na zolto.

kolejna trudnosc to to ze ta zarowka jest jakas dziwna jest osadzona w gumce do ktorej ida tylko 2 kable a gdy odchyle gumke to widac ze ta zarowka jest z samego szkla i niewiem gdzie taka dostane

czerwone to obudowa, czarne to gumka a niebieskie to szyba na ktora pada swiatlo
    pisalo na niej cos 3 i V tylko niewiem czy 3V czy 0.3V czy 0.03V bo sie nie przypatrzylem :P

Mozna jeszcze taka gdzies kupic zeby bylo samo szklo i wychodzily z niego 2 druciki ?? :P
  • Poziom 19  
    Cześć :) Napisałeś 3 różne napięcia jak na jakie przypuszczasz że sa te żarówki i raczej jest tam 3 volt ( możesz ewentualnie sprawdzić miernnikiem jakie napiecie idzie przez te dwa kabelki do tej/tych żaróweczek) Co do gumek to pewnie są to jakieś osłonki oraz może to służyć za mocowanie zarówek do obudowy, i wydaje mi sie że da sie wyciągnąć z niej tą żarówke tylko trzeba chwile pokombinować. Co do efektu jaki będą dawały białe diody to zawsze możesz kupić takie diody bo to są dosłownie groszowe sprawy i podpiąć tam taką diode to też raczej nie będzie stanowiło problemu i wtedy zobaczysz jaki to daje efekt :) ale tak jak napisał kolega wyrzej że i tak najpiękniejszy sprzęt jest orginalny i ja też to podzielam :) Co do kondensatorów to uważąm że wymiana i kombinowanie z tym nie ma sensu bo japońskie urządzenia były całiem solidnie robione mam na mysli też elemęty elektroniczne, no chyba że masz jakieś zniekształcenia z dźwiękiem to wtedy będziemy mysleli i radzili co dalej. Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    maly offtopic:
    mam zdjecia jak wygladal przed zakupem i wyczyszczeniem :)
    http://img148.imageshack.us/img148/9808/kenwoodka6100wzm15mu.jpg
    http://img148.imageshack.us/img148/2719/kenwoodka6100wzm22bz.jpg
    http://img128.imageshack.us/img128/3093/kenwoodka6100wzm39sb.jpg
    http://img517.imageshack.us/img517/6813/kenwoodka6100wzm47qm.jpg
    http://img517.imageshack.us/img517/1106/kenwoodka6100wzm56ye.jpg
    http://img517.imageshack.us/img517/1358/kenwoodka6100wzm67kd.jpg
    http://img103.imageshack.us/img103/3261/kenwoodka6100wzm76wr.jpg

------------

Postaram sie usunac jakos ta zarowke i przejde sie z nia do elektronicznego :) niedaleko mnie jest sklep w ktorym jest taka mila i szeroko obeznana w elektronice pani ktora napewno mi doradzi co tam wstawic i chyba zastosuje sie do waszych wypowiedzi kupie jedna 10 mm diode super jasna i jesli sie da to orginalna zarowke jaka tam byla i zobacze efekty :)

hmm odnosnie dzwieku nie mam zastrzezen tylko niepokoi mnie jesda wizualna sprawa co sie dzieje z bassowcami od altusow na tym wzmaku.. gdy dam troche wiecej mocy i nawet gdy mam wlaczony filr subsoniczny to glosnik lata a nie daje takiego bassu.. a to "latanie" membrany wyglada jakby dostawal tak z 16 Hz bo powoli i mocne wychyly.. boje sie zeby nie tluk o dno przy glosniejszym sluchaniu ale jeszcze nie uslyszalem zeby puknal :)
    dodam jeszcze ze jest to nawet gdy loudness jest wylaczone i tone tez.. moze to tak ma byc ? poprpstu na tym wzmacniaczy altusy pokazuja pazurki i to jaki maja wychyl ? bo wczesniej mialem je podlaczone do wierzy Panasonic (bleee) a teraz do tego potwora :D

Dodano po 3 [minuty]:

aha i dzieje sie to w momentach nie gdy jest bass ale w "przerwach" gdy jest jakies pomrukiwanie albo cos takiego.. bo gdy leci jakis inny utwor a slucham przewaznie techno i itp ale nie takich fatalnych :) to tego nie mozna zauwazyc bo glosnik elegancko lupie bassem a jak jest wlaczony loudness to jest poprostu miodzio:) i teraz tak sie zastanawiam moze to wina utworu ??
  • Poziom 23  
    Cytat:
    tak sie zastanawiam moze to wina utworu ??

Jak występuje to zjawisko tylko w niektórych nagraniach, a są to MP3, to winą może być zastosowany kodek do konwersji, który dodał takie efekty.
  • Poziom 16  
    aha dzieki za pomoc :)
  • Poziom 16  
    Witam

Bylem w sklepie elektrocznym i nie posiadaja takich zarowek (8v 0.3A) wiec kupilem 2 diody super jasne tej samej wielkosci jedna 3.6v + rezystor i druga 12v bo mi mowili ze ta 12 moze slabiej swiecic jesli bedzie miala 8v a znowu 3.6v + rezystor moze pasc :) no wiec po powrocie do domu po rozkreceniu obudowy w reke diode 10mm 12v (w srodku jest rezystor i takie cos zolte cala przezroczysta) no luz swieci ale nie tak ciagle tylko mruga.. sobie mysle cos kurcze chyba mi sie nie styka no to znowu stykam i dalej to samo :/ w pewnym momencie moich testow cyk i nie ma swiatla.. sprawdzam diode pod ladowarka od nokii 3100 i swieci :) ale przy wzm juz nie ... ;/ ;/ ;/ Co sie moglo stac ?? co zjaralem ?? co z podswietleniem ? co tu wykombinowac ?? a moze sprawdzic miernikiem czy wogole plynie tam prad ?? tylko jak cos to dajcie link lub opiszcie instrukcje obslugi tego urzadzenia :) i chyba nie moge nic nim popsuc nie ? + i - byly prawidlowo podlaczone

teraz kolejna sprawa ktora mnie bardzo niepokoi jak widzicie z poprzednich zdjec moj radiator to takie 2 dlugie na cala szerokosc wzm blachy i musze poweidziec ze po krotkim okresie czasu sluchania i to przy 1/6 mocy na potencjometrze a moc ze wskaznikow nie przekracza 3W radiator jest tak goracy ze parzy :/ boje sie zeby mi sankeny nie padly... prosze o porady co zrobic ?? dokupic jakies radiatory ?? coolery ?? czy to moze tak ma byc ??
  • Poziom 38  
    Z tego co napisałeś wywnioskowałem że zasilanie oświetlenia jest realizowane napięciem przemiennym i dlatego pewnie mrugała dioda,pewnie przepaliłeś bezpiecznik,sprawdź.Co do radiatorów,przy temperaturze otoczenia 30 st.(Wrocław)mają prawo się nagrzewać przecież po to one są :D
    W sklepach z częściami samochodowymi są różne żaróweczki (12V) ale może coś dopasujesz i będzie ładnie śmigało,nie poddawaj się,pisz co robisz to ci pomożemy :D

Ps. Nie mam schematu tego wzm.więc nie za bardzo mogę pomuc,to są tylko moje sugestie :D
  • Poziom 16  
    tzn wydaje mi sie ze + idzie prosto z trafa a minus idzie na plytke do nr 29 albo 27 nie pamietam :) ale musze to zrobic :D juz wstawie te diody bo je kupilem to niech sie nie marnuja.. :) a da sie cos zrobic zeby nie mrugala a swiecila caly czas tak samo ?? heh i teraz mysle o zastosowaniu jakis dodatkowych radiatorow albo wiatrakow bo latem na impreze sie przyda ;D co o tym myslicie ?? :)