Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa elektrowni parowej

lukiiiii 02 Lip 2006 00:32 21552 34
    micha1981
    Poziom 13  
    Witam
    Paniowie jużeli celem głównym jest ogrzewanie mieszkania a pobocznym uzyskanie en. el. to myślę, że za jej pośrednictwem będziemy ogrzewać mieszkanie.

w takim razie pewnie jakiś wymiennik ciepła aby przekazać ciepło do wody w instalacji C.O. ale nie ma na razie źródła pary.
    Kocioł? - Jaki?

Panie hOnza ciekawym pomysłem jest wypuszczanie pary z pomieszczenia. Tym bardziej pod ciśnieniem 1MPa dla 250 st C. Zawsze można sobie trochę podwórko ogrzać :)

Pozdrawiam
  • AdexAdex
    h0nza
    Poziom 14  
    i znowu się czepiamy - pan pewnie 20 razy na dzień przychodził by na inspekcję upuszczając parę - ale ktoś kto dokłada do pieca z rana na cały dzień raczej nie miałby takiego kłopotu
  • AdexAdex
    micha1981
    Poziom 13  
    Przepraaszam czy ktoś tu sugeruje żeby w kotłowni była para pracujęca w układzie?
    :)
    piotr663
    Poziom 10  
    Witam
    Przypadkowi wpadłem na ten temat i zastanawiam się musi być koniecznie para.
    Otóż prawie 10 lat temu kiedy królował olej opałowy i był tani amerykańska firma chciała wejść w kooperacje z moim sąsiadem który miał sklep i fabrykę nagrzezewnic olejowych.Takowy piec to nic innego jak mały wyciszony kontener wewnątrz niego silnik jednocylindrowy diesla z pompą obiegową i prądnicą elektryczną.Pamiętam że silnik charakteryzował się dużym przebiegiem międzynaprawczym.Niepamiętam niestety jego parametrów, ale widziałem to urządzenie, nie przyjęło się i nie sprzedawał tego
    MAAKX
    Poziom 13  
    Odgrzewam Stary temat, bo dziwi mnie że wszyscy myślą jak ludzie z XIX w !
    Czy świat nie poszedł do przodu i nie stać go na nic więcej ?
    Boją się że rozerwie kociołek na 10 bar a siedzą na bombach gazowych czy też innych paliwach a teraz jeszcze pchają się w stronę zbiorników wodorowych
    hahaha bo wodoru sobie nie zrobisz tylko jesteś wtedy niewolnikiem i musisz zapłacić akcyzę

Nie kupicie takiego silnika parowego z XXI w produkowany na masową skalę, a dla czego?
    Nie opłaca się ale ogrzewać domy bo szkoda paliwa na same ogrzewanie !!!
    Trzeba właśnie wytwarzać prąd = $
    Ciepło jest to produkt uboczny i morza a nawet trzeba go zagospodarować jak oczywiście będziesz oszczędny, a teraz jak zapłacisz za prąd to oni ciepło wywalą w powietrze, bo już zarobili !

W naszej strefie klimatycznej ogrzewanie np. domku działa pół roku i teraz z 20Kw piec nie wytworzy 2 kw prądu?
    A ile kosztuje 2KWh przez cały miesiąc, czy jesteś go w stanie zagospodarować ?
    Może ładowanie samochodu elektrycznego?
    MAM PROBLEM JAK ZMAGAZYNOWAĆ PRĄD TANIO DLA SIENIE BEZ AKUMULATORÓW ma ktoś pomysł?
    Oświetlenie zredukować do 1/10% Ledy oszczędne RTV AGD i okazuje się że nie idzie tak wiele
    Jak masz prąd to prawie wszystko można zrobić, świeży zdrowy chlebek, woda, ścieki, itd. ile rachunków mniej i jesteś samowystarczalny, u sąsiada ciemno bo piorun albo zasypało druty
    Rujnują środowisko i ludzi tylko po to żeby zmusić do kupować co raz to więcej (większy obrót) nie ma redukcji, zmniejszenia produkcji prądu bo to oznacza straty mniejsze zyski !!!!
    Pomysł + realizacja = $
    Pisanie kto mądrzejszy = 0 szkoda czasu
    Czy w XIX w znali pojecie biomasa, zielona energia itd.
    Nie ma pracy pola leżą odłogiem a biomasa > para lub gaz drzewny > prąd + ogrzewanie > dwutlenek węgla który można też wykorzystać wzrostu biomasy