Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toledo 94td: nie działa klakson i wskaźnik temperatury

10 Cze 2006 16:11 1780 8
  • Poziom 9  
    Witam.Od jakiegoś czasu przestał mi działać klakson w toledo 94td.Wykręciłem sam klakson i po podłączeniu besporedno do aku działa.Po przekręceniu kluczyka na zapłon na stykach od klaksonu pojawia się+.Styk na kierownicy tez jest dobry.Gdzie jeszcze mogę szukać przyczyny tej usterki jakie przewody sprawdzić(kolory).Drugi problem dotyczy wskaźnika temperatury,po przekręceniu kluczyka wskazówka idzie do góry ale nie do samego końca i mruga czerwona kontrolka po włączeniu silnika dalej jest to samo.Po paru minutach wskazówka opada do ok połowy skali.Czujnik tep. wymieniłem na nowy taki sam jak poprzedni ale nic to nie pomogło.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    co do sygnału to sprawdź czy działa przekaźnik
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 26  
    posprawdzaj połączenia masowe w twoim aucie !
  • Poziom 9  
    a który przekaźnik jest od klaksonu bo jest ich tam kilka ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    poszukaj może schematu instalacji a jak nie to sprawdź wszystkie przekaźniki będzie ich pewnie ze 3 albo 4 także nie dużo roboty
    dwa przekaźniki są na pewno do świateł.
    czy jak włączasz sygnał to słychać "pstrykanie" przekaźnika?
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    nie słychać nic jak naciskam na kierownicy.Wiem tylko ze po przekręceniu kluczyka na zapłon na stykach od klaksonu jest +.Ale musi być chyba jeszcze jeden przekaźnik który podaje masę na klakson po nacisniecu przycisku na kierownicy jak się nie mylę?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    no tak jeżeli jest + po włączeniu zapłonu to sygnał włączany jest masą za pośrednictwem przekaźnika znajdź który to przekaźnik i sprawdź czy po wciśnięciu klaksonu jest napięcie na przekaźniku jeżeli nie ma to problem zapewne będzie w kierownicy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    w wielu modelach jest zworka w gnieżdzie przekaznika. Na pokrywie od bezpieczników powinna być raspiska (po angielsku trąbka to horn)
  • Poziom 9  
    Wystarczyło rzeczywiście sprawdzić przekaźnik,wyczyściłem jego styki i wszystko działa dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam