Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monoblok a tylko jeden satelita

henrykjeziorski 10 Cze 2006 17:43 2927 19
  • #1 10 Cze 2006 17:43
    henrykjeziorski
    Poziom 10  

Mam antenę po Wizji i tuner Skymax SX 711. Kupiłem konwerter monoblok aby odbierać HB i A - niestety odbiera tylko jednego satelitę (trzeba przekręcać antenę). Jak ustawić prawidłowo konwerter i tuner?

0 19
  • #2 10 Cze 2006 19:02
    ansat
    Poziom 25  

Antena 55 cm.(wizja) jest zamała do monobloka.W tunerze należy ustawić
    DISEC np.Astra 1, Hotbird 2 i odpowiednio zamocować konwenter.

0
  • #3 11 Cze 2006 20:56
    halasma
    Poziom 12  

henrykjeziorski napisał:
    Mam antenę po Wizji i tuner Skymax SX 711. Kupiłem konwerter monoblok aby odbierać HB i A - niestety odbiera tylko jednego satelitę (trzeba przekręcać antenę). Jak ustawić prawidłowo konwerter i tuner?

raczej sie Ci to nie uda.
    to zbyt mala czasza by dzialal prawidlowo na niej monoblock.

no-chyba ze problem lezy w tym ze ustawiasz kanaly/satelite nieodpowiednio

w przypadku monoblocka ustawienia sa odwrocone w stosunku do standartowego zeza wiec na A mamy HotBird a na B mamy astre
    Pozdro

0
  • #4 12 Cze 2006 10:57
    ttokia
    Poziom 13  

Ja z kolei mam troszkę inny problem. Mam czasze 90cm i monoblock i od samego początku mam problem z odbiorem HotBirda. Astra działa super ale nie chce disec przełączać konwertery a sprawdzałem na kilku tunerach (mam 7018UCI) i nie działa Astra. W HotBirdzie nie mam jakości a sygnal jest na 99% i jak przytykam ręką konwerter od HotBirda nie ma reakcji czyli nie działa.

Czy można rozebrać taki konwerter i czy są szanse że diseq można naprawić czy nie ma takiej opcji i zostaje tylko wymiana na nowy lub co byście zapronowali?

0
  • #5 12 Cze 2006 11:05
    samja
    Poziom 19  

Witam.
    Tak jak już napisał :arrow: ansat , czasza po wizji jest za mała. Monoblock jest przeznaczony do czasz 80-90cm. W praktyce "odpala" na czaszach 70-105cm, wszystko zależy jak wyprofilowana jest czasza (na 80-tce mi kiedyś nie odpalił :D ).

Cytat:
    w przypadku monoblocka ustawienia sa odwrocone w stosunku do standartowego zeza wiec na A mamy HotBird a na B mamy astre

To akurat nie jest za bardzo zgodne z prawdą, z tym bywa różnie w zależności od producenta konwertera, u jednych jest A-HotBird, B-Astra u innych odwrotnie.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 12 Cze 2006 11:06
    halasma
    Poziom 12  

ttokia napisał:
    Ja z kolei mam troszkę inny problem. Mam czasze 90cm i monoblock i od samego początku mam problem z odbiorem HotBirda. Astra działa super ale nie chce disec przełączać konwertery a sprawdzałem na kilku tunerach (mam 7018UCI) i nie działa Astra. W HotBirdzie nie mam jakości a sygnal jest na 99% i jak przytykam ręką konwerter od HotBirda nie ma reakcji czyli nie działa.

a moze masz cos nie tak z lista kanalow???
    wgraj jakas nowa bo to nie mozliwe by sygnal byl 99% a nie bylo odbioru

ttokia napisał:

Czy można rozebrać taki konwerter i czy są szanse że diseq można naprawić czy nie ma takiej opcji i zostaje tylko wymiana na nowy lub co byście zapronowali?

rozebrac sie da wszystko-ale sporo z tego tylko raz.
    polecil bym taka operacje-podlaczyc inny tuner do twojej anteny, i twoj tuner do innej anteny w celach sprawdzenia
    podaj tez informacyjnie czy masz ustawiene glonie na Hotbird czy na astre (uchwyt w LNB ten co nie zezuje na co jest skierowany)
    Pozdro

0
  • #7 12 Cze 2006 11:13
    samja
    Poziom 19  

:arrow: ttokia:
    Wymień, najlepiej na zwykłego "zeza" i przełącznik (nie jestem zwolennikiem Monoblocków), widziałem tylko jeden model który pod plastikową obudową krył dwa konwertery single i odrębny przełącznik (Opticum to bodajże był jak dobrze pamiętam-były w zestawach w którymś z hipoli). W tej chwili wszystkie są zintegrowane w jednej obudowie i "rycie" w tym nie ma sensu.
    Pozdrawiam.

0
  • #8 12 Cze 2006 14:49
    ttokia
    Poziom 13  

Już zmieniałem tunery i to samo nie ma HotBirda, ale pozmieniam w tunerze LNB żeby HB był na A a Astra na B teraz ustawiłem Astra na A a HB na B (dzialało kilka razy ale po wyłączeniu tunera już nie bylo HB) i przestawie antene i zobacze - chodź już to kiedyś robiłem i bez rezultatu.

Dodano po 2 [godziny] 12 [minuty]:

Zapomniałem o jeszcze jednym mankamencie: gdy przełączam w tunerze konwertery to nie zmienia się konwerter (gdy teraz mam na A Astre i zmieniaz z A na B itd to nadal jest ta sama moc a powinna zniknac na B itd.). Wydaje mi się że to będzie uszkodzony Diseq bo to jest raczej jego zadanie aby zmieniać konwertery a tu zero reakcji, albo też konwerter nie chce współpracować z Fergusonami?

0
  • #9 12 Cze 2006 14:58
    halasma
    Poziom 12  

ttokia napisał:
    Już zmieniałem tunery i to samo nie ma HotBirda, ale pozmieniam w tunerze LNB żeby HB był na A a Astra na B teraz ustawiłem Astra na A a HB na B (dzialało kilka razy ale po wyłączeniu tunera już nie bylo HB) i przestawie antene i zobacze - chodź już to kiedyś robiłem i bez rezultatu.

pozamieniales w tunerze LNB????
    to jak To masz podlaczone bo nie kumam
    w tunerze owszem bywaja 2 LNB ale to traktowac nalezy jako przelot na nie miejsce do podlaczenia drugiego konwertera..
    albo ja czegos naprawde nie kumam
    ttokia napisał:

Zapomniałem o jeszcze jednym mankamencie: gdy przełączam w tunerze konwertery to nie zmienia się konwerter (gdy teraz mam na A Astre i zmieniaz z A na B itd to nadal jest ta sama moc a powinna zniknac na B itd.). Wydaje mi się że to będzie uszkodzony Diseq bo to jest raczej jego zadanie aby zmieniać konwertery a tu zero reakcji, albo też konwerter nie chce współpracować z Fergusonami?

@ttokia
    skoro masz 7018 to sprawa jest banalna jelsi chodzi o ustawianie
    wywal pozostale satelity w ustawieniach-zostaw zaznaczone tylko HB i astre
    daje w menu ustawienika anteny lnb A=hotbird
    lnb B= Astra (oczywiscie ta astra na 19*e a nie 23*e ;) )
    patrzac od tylu anteny to w uchwycie siedziec powinno lnb A (patrzac mu w "oczy" to jest to po lewej)
    ustawiasz to co jest w uchwycie na satelite Hotbird
    i astra musi wejsc z automatu na B

mialem pare w swoim zyciu monoblockow i zadnego z nimi klopotu nie bylo

0
  • #10 13 Cze 2006 01:27
    ttokia
    Poziom 13  

Cytat:
    skoro masz 7018 to sprawa jest banalna jelsi chodzi o ustawianie
    wywal pozostale satelity w ustawieniach-zostaw zaznaczone tylko HB i astre
    daje w menu ustawienika anteny lnb A=hotbird
    lnb B= Astra (oczywiscie ta astra na 19*e a nie 23*e ;) )
    patrzac od tylu anteny to w uchwycie siedziec powinno lnb A (patrzac mu w "oczy" to jest to po lewej)
    ustawiasz to co jest w uchwycie na satelite Hotbird
    i astra musi wejsc z automatu na B

Właśnie tak mam wszystko ustawione i nie działa.
    Tuner wogóle nie reaguje na to że zmieniam port konwertera (1,2,itd) to samo było przy innym tunerze więc to będzie wina diseq bo jak zakrywam ręką konwerter astry od razu widzę reakcje - znika zasięg, a gdy włącze program z HB i też zakrywam konwerter od HB nie ma żadnej reakcji, bardzo mnie to dziwi.
    Może spróbuje przestawić antene w inne miejsce, może ma za słaby sygnal z HB.

0
  • #11 14 Cze 2006 10:34
    halasma
    Poziom 12  

ttokia napisał:

Właśnie tak mam wszystko ustawione i nie działa.
    Tuner wogóle nie reaguje na to że zmieniam port konwertera (1,2,itd) to samo było przy innym tunerze więc to będzie wina diseq bo jak zakrywam ręką konwerter astry od razu widzę reakcje - znika zasięg, a gdy włącze program z HB i też zakrywam konwerter od HB nie ma żadnej reakcji, bardzo mnie to dziwi.
    Może spróbuje przestawić antene w inne miejsce, może ma za słaby sygnal z HB.

nie ma mozliwosci by byl za slaby sygnal, przy czyms takim astra tez by nie szla (raczej)
    natomiast jesli nie masz w ogole sygnalu z HB to zobacz czy aby przypadkiem nie masz odznaczonej opcji zasialnia LNB dla tej pozycji/tego ustawienia diseqC.
    zasilanie musi byc oczywiscie wlaczone

0
  • #12 14 Cze 2006 14:13
    ttokia
    Poziom 13  

Też mnie to bardzo dziwi sygnał HB jest na poziomie 99% tylko nie ma jakości, ustawiam co możliwe, zmieniam i nic tak jakby konwerter HB nie był włączony...

A może to że dach i dom sąsiada (odległość ok 10m) przysłania sygnał z satelit?
    Poniżej zamieszczam zdjęcie bardzo słaba jakość - zrobione telefonem.

0
  • #13 14 Cze 2006 14:39
    xpac
    Poziom 13  

oj watpie czy jest to wina wlasnie tego budynku, jesli chodzi Ci HB to Astra tez powinna pojsc, co do Monoblok to spodkalem sie z wieloma problemami, gdzies czytalem ze jest to wlasnie wina listy kanalow i terzeba szukac takiej ktora jest robiona wlasnie pod Monoblok, moj kolega tez tak samo ma i niestety sciaga tylko HB i nie umiemy poradzic sobie z tym problemem(Globo 6000ci).

0
  • #14 15 Cze 2006 00:08
    halasma
    Poziom 12  

ttokia napisał:
    Też mnie to bardzo dziwi sygnał HB jest na poziomie 99% tylko nie ma jakości, ustawiam co możliwe, zmieniam i nic tak jakby konwerter HB nie był włączony...

A może to że dach i dom sąsiada (odległość ok 10m) przysłania sygnał z satelit?
    Poniżej zamieszczam zdjęcie bardzo słaba jakość - zrobione telefonem.

no coz....patrzac na to
    Monoblok a tylko jeden satelita

mozna by sie faktycznie pokusic o takie stwierdzenie ze sasiad zaslania

ale to dosc dziwne
    dziwne jest to ze w ogole ma sygnal

ale dobra'masz ferdka wiec jest dosc prosto ;)
    wylacz inne satelity
    ustaw hotbird na A
    prubuj ustawic antene, potem powtorz to samo (o ile nie zlapiesz HB) ale daj w ustawieniach hotbirda na konwerter B

jesli na zadnym nie zlapie to sklonny bede do stwierdzenia ze sasiad zaslania

0
  • #15 15 Cze 2006 14:08
    Pitim
    Poziom 1  

Witam
    ja mam w Monachium Monoblock z Inverto i bez problemu dziala z czasza 55 cm. Jakosc jest dobra na HB i Astra. W Diseq 1.1 mam ustawione: 1 (A) na HB a 2 (B) na Astre. Chyba cos u kolegi nie tak z tunerkiem, jak juz inni pisali masz problem z napieciem.
    Pozdrawiam
    Piti

0
  • #17 20 Cze 2006 21:59
    henrykjeziorski
    Poziom 10  

Udało mi się ustawić antenę i tuner tak, że mam dobry odbiór-dzieki za wasze rady (temat się rozwinął)

0
  • #18 20 Cze 2006 22:12
    vvolt
    Poziom 11  

Zgadza sie że monoblok będzie chodził na różnych czaszach to zależy do jakiej został wyprodukowany nie nmiej unas w Polsce są w sprzedaży tylko do anten 90 a w fergusonach listy muszą być do diseq w pinkach sie to ustawia ręcznie

0
  • #19 20 Cze 2006 22:31
    ttokia
    Poziom 13  

Czy mogłbym prosić o wjaśnienie co to jest: "pinkach" i skąd można pobrać taką listę pod diseq czy z ..laki.. jest zła?
    Jeszcze raz sprawdziłem i to według mnie diseq nie przełącza konwerterów dlatego działa tylko jeden "drugi" i nie chce przełączyć na "pierwszy".

0
  • #20 20 Cze 2006 22:49
    vvolt
    Poziom 11  

w fergusonie :program ZodiacEdit 6 edytujesz i ustawiasz transpordery pioneer ma to inaczej sterowanie diseq jest w oprogramowaniu

0