Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Royal Hcm Tv-5575A: rozjaśnia się i ściemnia

10 Cze 2006 19:48 1224 7
  • Poziom 17  
    Witam mam tu taki problem mam telewizor typu Royal HCM TV-5575A i wygląda to tak był w naprawie i zostały przelutowanę wszystkie kondesatory i po 2 miesiącach znowu zaczoł się to samo czyli rozjaśnia sie i sciemiać na pełnej jasności i ostrości porsze o pomoc bo nie wiem co już może być bo kondesatory wymieniłem znowu i nie działa brak pomysłu?
  • Poziom 17  
    A wymieniłeś elko w gałęzi zasilania wzmacniaczy wizyjnych,sprawdź jeszcze regulacje na trafo powielaczu!!!!!!!!!!!!!!!
  • Poziom 17  
    co to jest to elko bo na schemacie nie wiedzie tego co to jest i gdzie tego szukać?

Dodano po 4 [minuty]:

elko to elektrolity tak jeżeli tak to oki wymieniłem je już i dalej jest to samo wiec co moze być dalej to nie wiem aha jeszcze jedno zapomiałem zaczoł plywac obraz jakiś czas temu?
  • Poziom 17  
    kondensator elektrolityczny (może być 10u250V lub 22u250V)
  • Poziom 15  
    Witam. Miałem podobny przypadek w innym tv okazało się,ze winowajcą było trafo w odchylaniu być może i tu ,ale trezeba podstawić drugie .Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Ten elektrolit 10uF/250V w zasilaniu wzm wizyjnych może być ale wymiana trafa niepotrzebna. Wystarczy zmierzyć G2/S2/ jak jest dobrze i porównać jak jesy żle . Jak się nie zmiani to trafo OK. Jak wzrośnie to trafo.
  • Poziom 43  
    Sprawdz jeszcze zimne luty przy wtyku gdzie idzię żarzenie kineskopu- poprostu kołki tego wtyku na płycie głównej przelutuj
  • Poziom 17  
    oki dzieki wszystki znalazłem to był kondesator 47micro na 25v ale dalem 63 i rozmagnesowanie nie chodziło wiec dziekowka