Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon NP6216. Harmonijka z papieru

koder 11 Cze 2003 14:22 3127 27
  • #1 11 Cze 2003 14:22
    koder
    Poziom 11  

Witam.
    Przy kserowaniu bardziej zaczernionych stron papier przykleja sie do walka gornego (grzalki). Palce gorne nie sciagaja go z niego i zwija sie w harminijke. Efektem dodatkowym jest duze i szybkie brudzenie sie walka gornego(grzalki). Palce wymienione, walek olejowy tez. Docisk tez regulowalem. Co jeszcze?

0 27
  • #2 11 Cze 2003 16:19
    Szeniu
    Poziom 14  

Jeśli palce odrywaczy są wymienione to zostaje regulacja przedniej krawędzi /margines , wybielenie / TRYB SERWISOWY :

kod C3 i C4 --- standartowa wartość 32 zakres od 0-63

0
  • #3 11 Cze 2003 19:27
    LEM
    Poziom 33  

A nie stosujesz przypadkiem nieoryginalnego toneru :?: Kiedyś miałem podobny przypadek spowodowany był właśnie tym, że klient zasypał sobie właśnie nieoryginalny toner. Różnica pomiędzy tym a oryginałem była niewielka - oryginał wymagał niższej temperatury utrwalania niż podróba, a grzałka dawała dokładnie tyle ile wymagał oryginał, więc ten nieoryginalny był nie dokońca utrwalany. Efektem tego było przyklejanie się do wałka teflonowego, brudzenia, zacinanie się kartek oraz właśnie zwijanie kartek w harmonijke i przyklejanie się ich do tego wałka.

Może zamiast grzebać w opcjach serwisowych na początek wartałoby sprawdzić taką drobnostkę ;)

0
  • #4 11 Cze 2003 19:56
    koder
    Poziom 11  

dzieki za porady. Sprawdze obydwie kwestie.. Fakt faktem caly czas zastanawialem sie nad mozliwoscia zbyt niskiej temperatury utrwalania ale rowniez nie umie skojarzyc na ten moment jaki jest przedni margines.
    Czy jest gdzies osiagalna serwisowka do Canonek?. Udalo mi sie zdobyc tylko do kilku Riocoh.

0
  • #5 11 Cze 2003 22:00
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

ustaw krawędź wybielającą i musi chodzić, mam kopiarki chodzące na najróżniejszych, kiepskich tonerach i 4-5mm krawędzi wybielającej załatwia sprawę, no chyba, że odrywacze są zużyte, tymczasowo możesz je podpiłować (tak żeby były ostre), docelowo należy je wymienić, najlepiej na katunowskie, są lepsze od oryginałów

0
  • #6 12 Cze 2003 06:48
    uaz
    VIP Zasłużony dla elektroda

niestety 6216 to wrażliwa maszyna - nie pujdzie na byle czym jak 1550.
    Toner jest bardzo ważny.

Ile ma kopii ? - może czas na teflon ?? Zobacz jeszcze czy nie odkształciło się to całe ustrojstwo co na nim są odrywacze zamocowane - raz trafiłem na pogiete blaszki i był podobny efekt.

0
  • #7 12 Cze 2003 17:47
    martinkrys

jak dobrze ustawisz to pójdzie, a dobrze to wcale nie znaczy jaśniej

0
  • #8 15 Cze 2003 09:43
    msiuel
    Spec od TV

Zaciecia papieru w utrwalaniu ,to jedna z najlatwiejszych usterek w kopiarkach.A czy wytarles jakas szmatka na goraco teflon.Jezeli on latwo "przyjmuje "brud,to niestety moze byc do wymiany .Zobacz jak wygladaja palce odrywaczy w tym mniejscu gdzie papier utyka....

0
  • #9 16 Cze 2003 22:45
    koder
    Poziom 11  

teflon czyściutki. jak jest zabrudzony to nawet jedna strona nie przejdzie. Palce na wszelki wypadek wymieniłem(komplet). Przylegają dobrze. Problem tkwi w tym że kartka z tonerem przykleja się do wałka i wchodzi pod palce odrywaczy. Po ustawieniu krawędzi jest lepiej ale to nie to. Wydaje mi się że jak sugerował LEM będzie to sprawa tonera i/lub temperatury grzałki.

0
  • #10 16 Cze 2003 23:06
    cymbi
    Poziom 27  

A jaki toner użwasz Katun czy oryginał?

0
  • #11 16 Cze 2003 23:20
    LEM
    Poziom 33  

koder napisał:
    teflon czyściutki. jak jest zabrudzony to nawet jedna strona nie przejdzie. Palce na wszelki wypadek wymieniłem(komplet). Przylegają dobrze. Problem tkwi w tym że kartka z tonerem przykleja się do wałka i wchodzi pod palce odrywaczy. Po ustawieniu krawędzi jest lepiej ale to nie to. Wydaje mi się że jak sugerował LEM będzie to sprawa tonera i/lub temperatury grzałki.

Jest jeszcze mała uwaga. Wałek teflonowy po wyczyszczeniu należy dobrze natrzeć specjalnym, gęstym olejem. Od biedy można też użyc "normalnego oleju". Przy czym im gęstrzy tym lepszy. Po nasmarowaniu wałka pierwsze kilka kopii z oczywistych względów bedzie miedzy innymi na tłustych kartek. Po za tym po nasmarowaniu wałka i po nagrzaniu pieca będzie się przez chwile wydobywał się dym. Nie należy się tym przejmować, to normalne ;)

Po za tym nic nie napisałeś w jakim stanie jest wałek olejowy.

0
  • #12 16 Cze 2003 23:37
    msiuel
    Spec od TV

Temperatury raczej nie ma sie co czepiac,chociaz jezeli masz pomiar temp. w mierniku to mozna by zmierzyc.Szkoda ,ze w tych kopiarkachnie ma regulacji temp. utrwalania jak jest tow Ricochach.Wyjmij profilaktycznie termistor i obejrzyj go.

0
  • #13 16 Cze 2003 23:41
    cymbi
    Poziom 27  

Do smarowania wałka teflonowego należy uzyć oleju teflonowego. Gęsty i ma wysoką temperaturę wrzenia. Nie "śmierdzi".

0
  • #14 16 Cze 2003 23:45
    LEM
    Poziom 33  

Nie wiem jak w innych kopiarkach, bo ja znam tylko Canona i w tych maszynach nagrzewanie wałka teflonowego odbywa się za pomocą żarówek halogenowych umieszczonych wewnątrz tego wałka. Narazie temperatury nie czepiałbym się chciaciaż w ostateczności możnaby przyglądnąć się tym halogenom. Jeśli kolega się na to zdecyduje to proszę pamiętać, że halogenu nie wolno dotykać "gołą" ręką ;)

:arrow: cymbi
    Do tego Canon ma specjalny olej tak gęsty, że prawie można go kroić :D Jednak po pierwsze jest dostępny tylko dla serwisów, a po drugie jest diabelnie drogi. Można też użyć np. teflonowego tak jak pisałeś.

:arrow: koder
    Napisz jaki ma przebieg ta maszyna, bo nic nie napisałeś o tym. Napisz rónież co było w tej maszynie wymieniane podczas rutynowych czynności konserwacyjnych.

0
  • #15 17 Cze 2003 22:12
    martinkrys

sprawdź odrywcze, jęsli są dobre i czyste to nawet na całkiem obklejonym teflonie nie będzie zacinać

0
  • #16 25 Cze 2003 11:54
    koder
    Poziom 11  

Wałek olejowy wymieniony nie dawno. Przebieg jeśli dobrze pamiętam około 200tyś.
    Przy wymianie teflonu wymienione również łożysko ślizgowe. Wymienione palce odrywaczy i wałek olejowy. Jaki jest toner muszę sprawdzić. Troche się poprawiło na papierze PolSpeed ale dalej nie to. W sumie ze starego pieca została tylko blacha i wałek dolny. Może te blachy są krzywe i palce nie przywierają dokładnie. Nieraz widziałem jak te laski trzaskały kserem. Podajnik z dołu kilka razy musiałem składać do kupy.

0
  • #17 25 Cze 2003 16:02
    msiuel
    Spec od TV

A moze wasy rozladowujace kartke?

0
  • #18 25 Cze 2003 17:42
    LEM
    Poziom 33  

A ja nadal stawiam na toner (przynajmniej narazie) 8)

Pytanie - jak masz zamiar sprawdzić ten toner :?:

0
  • #19 25 Cze 2003 19:39
    martinkrys

może po zapachu?

0
  • #20 25 Cze 2003 19:55
    LEM
    Poziom 33  

martinkrys napisał:
    może po zapachu?

Bardzo ciekawa propozycja. Może mi to nieco bardziej przybliżysz, bo mimo mojej praktyki pierwszy raz spotkałem się z takim sposobem. Może poprostu nie znam się na wszystkim, więc z chęcią przeczytam nieco więcej na ten temat. To napisałem z pozycji użytkownika forum.

A to pisze z pozycji moderatora. Proszę o rozwinięcie tej myśli, ponieważ jak narazie jest to wypowiedź nic nie wnosząca do tematu i zgodnie z regulaminem kwalifikuje się do upomnienia.

0
  • #21 26 Cze 2003 08:17
    martinkrys

właśnie chciałbym zapytać, jaki pomysł ma Lem na sprawdzenie czy toner to oryginał, czy podróba. Można się oczywiście posiłkować doświadczeniem i tonery np Katuna mają intensywny zapach, a oryginały w zasadzie wcale go nie mają, poza tym oryginał w dotyku ma inną konsystencję, pracuję w branży prawie 10 lat, więc nabrałem pewnego doświadczenia, to na wypadek, gdyby ktoś miał wątpliwości. Jednak w tym przypadku radzę przede wszystkim wymienić odrywacze, a dopiero potem kombinować z tonerem. Tak więc była to wypowiedź tylko pozornie nie wnosząca nic do tematu.

0
  • #22 26 Cze 2003 12:32
    koder
    Poziom 11  

nie gniewajcie się ale już któryś raz pisze że odrywacze są WYMIENIONE wszystkie dolne górne. Odnośnie tonera to sprawdzę jaki jest - na pudełku. Kupie inny - stary wysypie- wsypie nowy - i zobaczymy co z tego będzie!

0
  • #23 26 Cze 2003 18:30
    LEM
    Poziom 33  

martinkrys napisał:
    właśnie chciałbym zapytać, jaki pomysł ma Lem na sprawdzenie czy toner to oryginał, czy podróba. Można się oczywiście posiłkować doświadczeniem i tonery np Katuna mają intensywny zapach, a oryginały w zasadzie wcale go nie mają, poza tym oryginał w dotyku ma inną konsystencję, pracuję w branży prawie 10 lat, więc nabrałem pewnego doświadczenia, to na wypadek, gdyby ktoś miał wątpliwości. Jednak w tym przypadku radzę przede wszystkim wymienić odrywacze, a dopiero potem kombinować z tonerem. Tak więc była to wypowiedź tylko pozornie nie wnosząca nic do tematu.

Dziękuje za wypowiedź. Niewszyscy na wszystkim musimy się znać, chociaż w branży też siedze to nigdy nie próbowałem metody na wąchanie :D No ale forum jest po to, aby między innymi wymienić doświadczenia i spostrzeżenia, a więc cel został osiągnięty ;) Co do mojej metody, to ja zawsze kiedy podejżewałem toner, to poprostu wysypywałem zawartość i wsypywałem oryginał. Zwykle pomagało. Tak też radze zrobić w maszynie z którą morduje się koder

Po wymianie tonera należałoby jeszcze dokładnie sprawdzić wałki w piecu i jeśli zajdzie taka potrzeba wyczyścić je i czysty wałek teflonowy nasmarować olejem. Po tym zabiegu, jeśli przyczyną usterki był toner, to powinno po kilku kopiach dać się odczuć poprawe w działaniu maszyny.

Uwaga :!:
    Przy opróżnianiu tonera należy zachować ostrożność i nie wdychać unoszących się resztek tonera. W żadnym wypadku nie odkurzać rozsypanego tonera zwykłym odkurzaczem :!: a dlaczego to już temat na inny raz... 8)

0
  • #24 04 Lip 2003 23:23
    koder
    Poziom 11  

Witam wszystkich serdecznie
    Ciągneło się to dość długo ale udało mi się wysypać stary toner i zasypać oryginalnym canona. I pomogło. Ten którego używali nie był canona ale co to był za producent tego się nie doszukałem. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.

ps
    Tylko jak im wytłumaczyć że mają kupować droższy toner skoro nawet na papierze oszczędzali?

0
  • #25 05 Lip 2003 09:04
    uaz
    VIP Zasłużony dla elektroda

jak wytłumaczyć... ?

- pierwszy argument już masz, kolejne to to że na orginale dłużej będzie działał bęben, dłużej będzie działało utrwalanie, mniej będzie się obsypywał na elektrody - te również dłużej pochodzą - i podaj im ceny tych elementów - a oni niech wybierają. Dodaj jeszcze że ty się będziesz cieszył jak będą odbijać na byle czym.

A jak nie pomoże.... to ty się będziesz cieszył :)

0
  • #26 05 Lip 2003 17:04
    LEM
    Poziom 33  

koder napisał:
    Witam wszystkich serdecznie
    Ciągneło się to dość długo ale udało mi się wysypać stary toner i zasypać oryginalnym canona. I pomogło. Ten którego używali nie był canona ale co to był za producent tego się nie doszukałem. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.

Miałem nosa i na samym początku mówiłem co należy zrobić :lol:

koder napisał:
    ps
    Tylko jak im wytłumaczyć że mają kupować droższy toner skoro nawet na papierze oszczędzali?

A po co im tłumaczyć :?: W 90% przypadków tłumaczenie jest bezcelowe, bo i tak klient tego nie zrozumie. Niech sypią dalej nieoryginalny toner, a Ty się będziesz cieszył jak będziesz kasował ich za każdą usługe i materiały 8)

0
  • #27 06 Lip 2003 08:52
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #28 06 Lip 2003 12:11
    LEM
    Poziom 33  

:arrow: mirkuz

Na przyszłość zanim zaczniesz się wypowiadać, to sugeruje uważniej czytać wszystkie wypowiedzi w temacie. O ustawieniach marginesów było już tu pisane, a więc dublujesz w zasadzie czyjeś wypowiedzi, co kwalifikuje się już to do upomnienia przez nmoderatora. Jakby było tego mało, to autor tego tematu :arrow: koder wyrażnie w swojej odpwiedzi napisał miedzy innymi:

koder napisał:
    ... I pomogło.....

Tak więc oczywiste jest, że problem został już rozwiązany.

W związku z powyższym temat zamykam z uwagi na to, że znów znajdą się osoby, które na siłe zaczną rozwiązywać ten sam problem dublując przy tym wypowiedzi, które już padły.

:arrow: mirkuz
    Sugeruje zapoznać się z regulaminem forum.

0
  Szukaj w 5mln produktów