Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki subwoofer do tej muzyki ?

spryciarz 11 Jun 2006 14:45 1974 27
    spryciarz
    Level 11  
    Jestem posiadaczem wzmacniacza Carpower HPB-602 (225W RMS). Słucham raczej muzy wolnej ale zdarza się że nieraz i takiej jak w załączniku. Chciałbym kupic głośnik (sub) ale nie moge sie zdecydować czy 25cm czy 30cm ? Czy w obudowie BR czy COLSE, czy HERTZ czy PIONEER ? Chcę żeby był extra bas i super drżenie auta ;)

pomożecie w doborze ? Oczywiście wolał bym cos tańszego max do 420zł z obudową.

http://rapidshare.de/files/16400017/C-bool_-_...ther_Trebles__ta_ta_ta___Radio_edit_.mp3.html
  • Helpful post
    witux
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Z tego co sie orientuję to pionek powinien dać rade, ponieważ nie jest to szybki bit. A różnicę pomiędzy 25cm a 30cm oraz BR, a CLOSE to niech się inni wypowiadaja bo ja nie chcę pisac bzdur jak nie jestem pewny.
    jack17
    Level 17  
    do wolnego bitu nada sie PIONEER
    jednak do takich rytmów jak trebles raczej coś w zamkniętej, bo duzy głośnik w BR bedzie mulił bardzo :|
    trzeba znaleźć jakiś kompromis ;) niech dodadzą coś inni :D
    pozdrawiam :!:
  • Helpful post
    witux
    jack17 , a jak będzie sie zachowywał pionek w zamkniętej ? Z tego co można wyczytać w forum to przeważnie koledzy montuja go w wentylowanej.

Dodano po 1 [minuty]:

chodzi mi o TS-W306C
    Mario_Gdynia
    Level 19  
    Co do Pioneera i wolne bity,w tym przedziale cenowym,jest chyba najlepszym rozwiazaniem.Ze wzgledu na niskie SPL, rzedu 89dB, stosuje sie go glownie w obudowach BassReflex,w zamknietej zagra ciszej i to odczuwalnie...ale i szybciej. Posiadam dwie takowe skrzyneczki,jedna 58 litrow,druga 44litry,obie bassreflex. Ostatnio bawilem sie z procesorem dzwieku i zauwazylem taka,mala zaleznosc,moze inni mnie za to zlinczuja,ale cos w tym jest... Mianowicie,przy odcieciu muzy przy 80hz dla suba,przy ciut szybszym bicie,fakt gubi sie,zamula...Lecz jak zjechalem z odcieciem w przedzial 50Hz,zmiejszylem bass w radiu,lecz zwiekszylem poziom wyjscia sygnalu w kierunku wzmacniacza, glosnik zaczal sobie lepiej radzic...Nie jest to furora,ale za to pare kawalkow wogole mozna posluchac przy wiekszym depnieciu.W krotce bede pewnie sprzedawal skrzyneczki z Pionkami,gdyz narodzila sie nowa wizja....
    mivoc
    Level 17  
    Mario_Gdynia a jakim to sprzętem planujesz następnym razem startować na zaowdach, jeśli moge zapytać:)
    Bonio86
    Level 18  
    ale tym monacorem tego glosnika nie wykarmisz... ja mialem ts-w256c niezle chodzil mial skrzynie br ale przy szybszych bitach tez sie zamulal :/ teraz juz mam cos innego
  • Helpful post
    witux
    Bonio86 wrote:
    ".... teraz juz mam cos innego"

Można wiedzieć co ? ;)

Dodano po 5 [minuty]:

Nawiązując do tematu to może ktoś się wypowie na temat wyboru skrzyni hertz es250 z basreflexem a zamkniętej ? Czy skrzynia z br z subem es250 będzie nadążać do szybszej muzy ?? A napewno będzię to lepszy bas niz w zamkniętej.
    Mario_Gdynia
    Level 19  
    Doszedlem do pewnego wniosku... Jesli pomiar jest dokonywany od 80hz w dol,czyli lacznie z zakresem 45-60hz,to po co sie glowkowac z glosnikami niskoschodzacymi w dolne rejestry,jak wystarcza jakies glosniki wysokoskuteczne do zrobienia pozadnego lomotu w zakresie 50 -60 hz,z dobrze dostrojonym bassreflexem,aby max,podbic charakterystyke?Wiem,bedzie to widelec po szybie dla uszu,nie muzyka,nie bas,ale cisnienie chyba uzyskamy wyzsze i tanszym sposobem. to taka moja dygresja:) A tak wogole,to te pieniazku chce zainwestowac w jeden b.dobry przetwornik ktoremu wystarczy okolo 30litrow w kole zapasowym.Czyli szukamy glosniczka do 700 - 800zl, obudowa zamknieta oczywiscie,jakies propozycje? Ma chodzic zdecydowanie szybciej niz te Pioneery...
  • Helpful post
    crazy_88
    Level 42  
    elegancko by sie nadawala w koncu hertz to glosniczek przeznaczony do szybszych bitow:)
  • Helpful post
    witux
    Ale przy wzmacniaczu Carpower hpb-602 to będzie lepiej ES250 grał niż ES300 ??
    MTM63
    Level 17  
    Mario_Gdynia wrote:
    Posiadam dwie takowe skrzyneczki,jedna 58 litrow,druga 44litry,obie bassreflex.

Mam Pioneera TS-W306DVC 9dwucewkowy)
    Planuje zrobić obudowę i zastanawiam sie nad obudowa. Producent poleca 46,7 l a max jaka rekomenduje to 58 l. Jak wg Ciebie lepiej gra.
    Wiadome ze chciałbym zeby grał jak najgłębszym basem i wmiare głosnym ale nie tłuczącym sie
    Mario_Gdynia
    Level 19  
    Jak sluchasz wolnych bitow i dobrze wykonasz obudowe,to mimo tak dluzej objetosci i mimo,za bas jest wolny,nie powinno byc efektu tluczenia, u mnie miekko,nisko schodzi,ale jak sie zminia czestotliwosc,to plynnie ja odgrywa,ale jak zapuscisz jakiegos krakowiaczka to glowa cie rozboli:)
    MTM63
    Level 17  
    Ale dalej nie wiem czy zrobić obudowe większą czy mniejszą. WinISD sugeruje 90 l ale to nie wchodzi w rachubę. Moim max jest 80 l ale czy to naprawde cos da ze zrobie większa obudowę. W dużej obudowie głośnik moze grac ładnie ale moze nie miec uderzenia. bas bedzie miekki ale słaby. Co sugerujesz? Wg ciebie i wg twojego głośnika która obudowa bardziej ci odpowiada? ta wieksza czy mniejsza/
  • Helpful post
    witux
    Jak zmniejszysz skrzynke to zmiejszysz ogólne ciśnienie i nie będziesz miał głębokiego basu. Najlepiej to zrób pomiędzy 46 a 58.
    Mario_Gdynia
    Level 19  
    Jak na moje ucho to sprawe zalatwi doskonale skrzynia 50 litrow bassreflex, w srodku wytlumienie z gabki na kazdej sciance o grubosci 2.5cm bass reflex o srednicy 10cm,ja mam 7,5cm, to za malo,strasznie szumi powietrze. Obudowa trapez oczywiscie. nie wiem,tak jak gdzies wspominalem,mozna sie pobawic czestotliwoscia odciecia oraz funkcja odciecia subbasow,aby glosnik nie meczyl sie czestotliwosciami rzedu 25 hz.Moze to troche polepszyc jego dynamike i zmniejszyc mulowatosc.
  • Helpful post
    witux
    Mario_Gdynia - popieram !
    raveland
    Level 28  
    mam 50l na glosnik i teray bym zrobil gora 45l aby poprawic jego dynamike i tobie tez tak radze
    oczywiscie mowie o b-r
    MTM63
    Level 17  
    Ale jaki masz głośnik? Tez pionka? Bo to wiele zalezy. Moze twoj potrzebuje mniejszą obudowe. .
    crazy_88
    Level 42  
    tez mam pionka 306c w skrzyni bass reflex 45 litrow strojony na 40 hz i jest spox
    brzo2a
    Level 18  
    Mario_Gdynia wrote:
    Jak na moje ucho to sprawe zalatwi doskonale skrzynia 50 litrow bassreflex, w srodku wytlumienie z gabki na kazdej sciance o grubosci 2.5cm bas reflex o srednicy 10cm

A ja myślałem ze BS sie nie wygłusza wogule tzn nie powinno..
    wygłusza sie zamknięte prawda?
    MTM63
    Level 17  
    brzo2a wrote:
    A ja myślałem ze BS sie nie wygłusza wogule tzn nie powinno..
    wygłusza sie zamknięte prawda?

Nie prawda :D i prawda
    Wygłusza się i zamknietą i b-s ja bym nie mógł słuchać żadnej kolumny bez wytłumienia. . . całkiem inne brzmienie ( w zamknietej i b-r)
    basik cichszy nieco ale znacznie głębszy i 'poruszajacy"
    brzo2a
    Level 18  
    br sie wygłusza ALE sie nie powinno czytalem o tym.
    dzwiek musi sie odbic od sciany zeby dojsc do tunelu BR jak sie ją wygłuszy to sie zmniejsza działanie BR co sie mija z celem :)
    MTM63
    Level 17  
    e. . . Brzoza. . . . weź za dużo nie czytaj bo dobrze to na Ciebie nie wpływa. . . :D dobrze radze
    Bonio86
    Level 18  
    witux jasne ze mozesz wiedziec. mam Earthquake dbx12r :D ten to dopiero potrafi ruszyc autem i okolicja,pioneer ts-w3004spl sie chowa