Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon x800pro + ReVoltec radiatory miedziane

11 Cze 2006 17:39 2276 20
  • Poziom 15  
    Posiadam tą kartę, a na niej chłodzenie Arctic Cooling, 4 radiatory miedziane ReVoltec'a oraz 4 aluminiowe (miedziane nie mieściły się pod chłodzenie). Normalnie użytkowałem komputer, odszedłem na kilka minut, wracam, a tu monitor pisze no signal, saving power mode i się wygasza. Sprawdzam wtyczki, zmieniam monitor i ciągle to samo. No dobra pewnie karta graficzna do wyczyszczenia. Kurzu było na niej tyle że uzbierała się z tego niezła kulka. Wsadzam do kompa i dalej to samo. No cóż trudno. Mam gwarancję to oddam na gwarancję i dadzą mi nową. Problem mam z demontżem radiatorków miedzianych, które przykleiłem na dwuskładnikowy klej zalmana. Nie chcąc urwać pamięci piszę do was o pomoc przy odklejeniu tych radiatorów, bo klej trzyma niczym kropelka, czy inne świństwo. Poniżej zdjęcie kleju. Proszę o sposób w jaki możnaby umożliwić demontaż radiatorków, bo nie chciałbym być 800zł w plecy. Nie piszcie bzdurnych komentarzy typu "to po co przyklejałeś skoro nie możesz odkleić" itp
    Pozdrawiam AdwiL.

Radeon x800pro + ReVoltec radiatory miedziane
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    No to masz problem.Ten klej nie tak łatwo zerwać.Pozostało ci tylko kartę w torebkę plastykową i do lodówki,na długo.Są szansę że zerwiesz kość od płytki a nie radiator.
  • Poziom 15  
    do lodówki, czy do zamrażarki?
  • Spec od komputerów
    Chyba lepiej do lodowki,zbyt niska temperatura też nie jest dobra dla plastykowej obudowe pamięci,może byc zbyt krucha.I tak po wyjęciu i usunięciu radiatorków należy karte dobrze wygrzać,wysuszyc np.suszarką do włosów.
  • Poziom 15  
    to jest raczej oczywiste że trzeba ogrzać lub poczekać kilka godzin od wyjęcia z lodówki, ale myślę że jak dam zamrażarkę na -5 stopni to nie powinnoo się karcie nic stać.
  • Spec od komputerów
    No to do roboty,tylko ostrożnie.Radiator skręcaj w lewo,prawo.Ja bym najpierw zrobil próbe,przykleił jakis radiatorek do jakiejkolwiek kosci na starej karcie czy innej płytce,tym klejem oczywiscie i sprawdził bez stresu czy to wyda.
  • Poziom 15  
    tylko jest problem z tym klejem, bo im dłużej jest na kości tym bardziej się trzyma, bo pod wpływem temperatury ok 50stopni następuje jego wulkanizacja i może być tak, że od "próbnej" karty się odkleji, a od właściwej, też się odkleji, ale już nie tylko radiator. W każdym razie należy spróbować, ale jeszcze nie sprawdzałem innej karty. Być może, że to wogóle nie jest wina karty, a płyty głównej. Może samego slotu PCI-E, spróbuję włożyć do drugiego slotu (mam na płycie 2). Napiszę o wynikach testu.
  • Spec od komputerów
    No tak,ale próbną kartę możesz też wygrzać suszatką,w piekarniku na przyklad.A wracając do sprawy to najlepiej sprawdzić kartę w innym komputerze,na innej płycie albo inna kartę na twojej.
    Mierzyłeś napiecia zasilacza ?
  • Poziom 15  
    napięcia z zasilacza nie są ważne, bo do karty nie podłączam żadnej wtyczki od zasilacza (PCI-E), karta nie działa w drugim slocie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    nie olewaj pytań o zasilacz; skoro już wiadomo że ten Radeon X800Pro jest PCIe i masz w płycie dwa PCIe 16x to jeszcze przydałoby się oznaczenie płyty ...
  • Poziom 15  
    WojtasJD: Nie tak nerwowo, już daję oznaczenie płyty głównej, a napięcia są OK, czyli w ganicach 12V. Na naklejce z pudełka są takie dane:

Cytat:
    P/N: NF4S91-400
    LP UT NF4 SLI-D
    NF4 SLI, ATX, Socket-939, 4 DIMM for Dual DDR-400,
    2 PCI-E x16, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x4, 2 PCI, 2 PATA,
    4 SATAII w/ RAID, USB2.0, 1394, 8CH Audio,
    Dual GbE LAN, CMOS Reloaded
    S/N: U51006508

Sama płyta głowna to model DFI LanParty UT nF4 SLI-D
    jestem spokojny :D

czyli przed awarią karta działała w obu slotach ?

jeśli masz jedną karte to powinna siedzieć w slocie: PCIE1 (tryb x16)
    a wszystkie zworki między slotami w kierunku PCIE1 (pozycje 1-2);
    slot PCIE4 działa w trybie x2.
  • Poziom 15  
    nie będę tam grzebał w zworkach narazie, bo nie wiem jeszcze na 100%, czy to wina płyty głównej, czy karty graficznej, a karty pci-e moi znajomi nie posiadają. Jeśli będzie działała inna karta to poprostu proszę o skuteczny sposób na odklejenie tego świństwa i oddam kartę na gwarancję. Pozdrawiam AdwiL
    Ja oddawałem swoją z radiatorkami. Przyjęli, wymienili.
    Michał
  • Poziom 15  
    a radiatorki oddali? ;-), oddawałeś pewnie w sklepie, a ja zaopatruję się w hurtowni, gdzie czepiają się o byle szczegół, więc radiatorki muszę zdjąć. Jeśli oddawałeś do hurtowni Action w Warszawie to daj znać ;)
  • Poziom 15  
    Napotkałem kolejny problem :/
    Mianowicie chodzi o to, że znalazłem jakąś starą grafikę na PCI włożyłem, wszystko "hula", restart kompa, pokazuje się ładowanie windowsa, po czym ekran robi się czarny (monitor się nie wygasza) i tak już zostaje. Chciałem włożyć obie karty, Radeona x800 i tą S3 Trio64 żeby sprawdzić, czy wogóle radeona widać w systemie, a tu taki numer. Pomocy
    a jak tryb awaryjny ? (S3 Trio64 jest jedyną kartą graf. włożoną do płyty)
  • Poziom 41  
    biosa obejrzyj... DFI to naprawdę dobre płty.. ale niestety równie kapryśne... zasilacz jest bardzo ważny.. . szczególnie przy takiej konfiguracji.. czyli jak rozumiem niemasz gniazdka na zasilanie na grafie?
    narazie jesteśmy na etapie włożonej jednej karty S3 Trio64 PCI - a ta napewno nie ma gniazdka na zasilanie

warto wykorzystać fakt, że podczas ładowania trybu awaryjnego powinien utworzony zostać plik:

%SystemRoot%\ntbtlog.txt , którego początek może wyglądać:

Code:

Dodatek Service Pack 2 5  2 2006 19:40:53.500
    Zaladowany sterownik. \WINDOWS\system32\ntkrnlpa.exe
    Zaladowany sterownik. \WINDOWS\system32\hal.dll
    Zaladowany sterownik. \WINDOWS\system32\KDCOM.DLL
    Zaladowany sterownik. \WINDOWS\system32\BOOTVID.dll
    Zaladowany sterownik. Vax347b.sys
    Zaladowany sterownik. ACPI.sys
    Zaladowany sterownik. \WINDOWS\system32\DRIVERS\WMILIB.SYS
    Zaladowany sterownik. pci.sys
    Zaladowany sterownik. isapnp.sys
    Zaladowany sterownik. pciide.sys
    Zaladowany sterownik. \WINDOWS\system32\DRIVERS\PCIIDEX.SYS
    Zaladowany sterownik. MountMgr.sys
    Zaladowany sterownik. ftdisk.sys
    Zaladowany sterownik. dmload.sys
    Zaladowany sterownik. dmio.sys
    Zaladowany sterownik. PartMgr.sys
    Zaladowany sterownik. VolSnap.sys
    Zaladowany sterownik. atapi.sys
    Zaladowany sterownik. amsint.sys
    Zaladowany sterownik. \WINDOWS\system32\DRIVERS\SCSIPORT.SYS
    [...]
  • Poziom 15  
    w sumie temat drugiej karty jest zamknięty bo kupiłem dzisiaj radka x550 który narazie wystarczy, a x800 przyjęli do reklamacji. Jeśli stwierdzą, że radiatory nie mogły mieć wpływu na awarię to wymienią, jeśli nie no to klapa. Próbujemy dalej odkleić ten klej.