Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 98.Probelm z rozdzielczością i ilością kolorów.

treker 11 Cze 2006 19:43 1850 7
  • Poziom 25  
    Sprawa dotyczy systemu operacyjnego: Windows 98 kompatybilny z Windows 2000 proffesional.
    I LaptopaToshiba z serii satellite
    Problem jets nastepujący:
    4 dni temu postawiłem komputer na stole włożyłem zasilacz to prądu ale zapomniałem przełączyć przedłużacza więc więc laptop zasilany był tylko z baterii:/ Włączyłem komputer i w czasie ładowania systemu kompueter sie wyłączył bo wyczerpały sie baterie potem właczyłem komputer z"prądem" i włączył się w systemie awaryjnym. No to wyszedłem z niego zresetowąłem komputer i ;( ekran został w małej roździelczości i kolorach 16 bitowych a kożystam normalnie z 1024px na 768px i 32bity w kolorach
    Przy włanczaniu systemu pokazuje mi się taki komunikat
    Code:
    Problem tkwi w ustawieniach wyświetlania. Typ karty niewłaściwy lub bieżące ustawienia nie działają na tym sprzęcie. 
    a na stępnie
    Code:
    Rundll32

Wystąpił błąd w programie. Aby kontynuować pracę kliknij ignoruj i zapisz pracę w nowym pliku. Aby zakończyć działanie programu, kliknij  zamknij. Informacje wprowadzone po czasie ostatniego użycia polecenia zostana utracone
    Ignoruj tu nie działa tylko zamknij jak dam zamknj to się włancza windows w tej małej roździelczości i kolorach. Gdy klikam na Panel sterowania--> ekran--> i ustawienia na tą zakładke to pokazuje mi sie ten komunikat z tym rundll32 taki sam jak powyżej i tez tylko zamknij działa.
    W trybie awaryjnym ta zakładka się otwiera ale nie moge zmienić żadnych ustawień suwaki są nie aktywne. Jak temu zaradzić bardzo proszę o pomoc ! PILNE!!!
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    treker napisał:
    Sprawa dotyczy systemu operacyjnego: Windows 98 kompatybilny z Windows 2000 proffesional.

Czy mógłby kolega dokładniej myśl swoją wyłuszczyć?

Proszę odinstalować kartę graficzną i zainstalowac ją ponownie.
  • Poziom 25  
    napisałem to jaki mam system operacyjny na laptopie na naklejce licencyjne jest włąsnie tak napisane. A zta kartą nie wiem zbyt jak .
    P.S w laptopie nie działa stacja CD tylko dyskietki działają:/
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witam

Jeśli przeistalowanie sterowników do karty graficznej nie pomoże, to zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej. Windows 98 raczej nie ma wbudowanych sterowników do płyt głównych. Powinieneś mieć je na płytce a jezeli nie to musisz sprawdzić producenta i model płyty głównej oraz producenta i typ chipsetu np. VIA, INTEL, SiS a potem poszukac odpowiednich sterowników na stronie producenta.

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Coz sypnął się rejestr. Odzyskaj strarą wersję i będzie 100 % ok.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    to nie jest rejestr :/
    ja tesh tak kiedys mialem, niestety u mnie nie sie to dp konca dobrze nie skonczylo. u mnie sie to stalo jak brak gral a ma wyciaglenem wtyczne z kontaktu. objawy byly takie same jak u kolegi. pomoglo przeinstalowanie sterow od karty graficznej ale tylko w tewnym stopniu, bo uszkodzilem w ten sposob monitor i nie bylo niebieskiego tylko wszedzie zamias niego zielony. naprawa monitora kosztowala mnie 70zl ale jeszcze na ekranie widac gdzie niegdzie takie zolte przebrawienia.
  • Poziom 25  
    Dobra właśnie naprawiłem. Przeinstalowałem sterowniki karty graficznej i wszystko działa znakomicie :D
  • Poziom 13  
    filemon,

takie przebarwienia występują czasami od:

Uszkodzenia kabla monitora,
    Padniętej pamięci na karcie graficznej,
    Spalenia urządzeń odpowiedzialnych za przetwarzanie koloru czerwonego :).
    Posiadasz wiedzę w jaki sposób ci naprawili monitor ??~~ miałem ten sam przypadek tyko ze u mnie padla pamięć na karcie i mam jakieś mieszane uczucia co do tego, ze to monitor miałeś uszkodzony.