Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebna porda dotycząca instalacji w hotelu

11 Cze 2006 21:16 705 3
 • Poziom 20  
  Witam!
  Mam problem z instalacją w starym hotelu(teraz jest to dom).Otóż muszę wykonać wszystkie połączenia (tzn.połączyć obwody odbiorcze do zasilania ,oraz wykonać połączenia wszystkich obwodów do skrzynek z zabezpieczeniami), oraz dołożyć kilka obwodów.Jest to sieć stara TN-C i teraz nie wiem czy wykonać je na TN-C-S czy poprostu dołożyć po obwodzie nie zmieniając nic.Kolejne pytanie związane jest z ceną za ile taką usługę zrobić? Jest tam 4 mieszkania do kompletnego połączenia tzn. są tylko przewody, no i piwnice w których też pare rzeczy trzeba na nowo podłączyć do tablicy rozdzielczej.Bardzo proszę o jakieś sugestie ponieważ w tym zawodzie nie wiem co za ile? Słyszałem ,że liczy się od punktu ale nie wiem ile i za co?Z góry dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam!

  Grzesiek
 • Poziom 14  
  Rada: wylaczniki roznicowo-pradowe.

  Od punktu biora ok. 30-50PLN z tego co mi wiadomo..

  pzdr
 • Poziom 20  
  No wszystko ślicznie ale w TN-C z różnicówki chyba nici? Dokładane obwody, to po jedym dodatkoym gnieździe,czyli nie wiele kombinacji.Ale dzięki za podpowiedź i czekam na więcej infomacji co do tego ile można za to kasować i wobec sugestji kolegi co z tym fantem zrobić(RCD)?

  Pozdrawiam
  Grzesiek
 • Poziom 20  
  Wszystko było śliczne do dzisiejszego popołudnia.Okazało się ,że gniazda nie są podprowadzone do skrzynki zabezpieczen.Obwód połatałem i jest cały ale nigdzie go nie widzać przy skrzynce.Jest tak na każdym piętrze.W skrzynkach jest tylko zasilanie 3 fazy z tablicy głównej.A gdzie były podpięte obwody instalacji odbiorczej tego nie wiem? Oświetlenie gdzie niegdzie jest doprowadzone. Może ktoś wie o co tu chodzi i jak szukać tych obwodów od gniazd(wszystkie dostępne puchy przegrzebałem i tylko w kilku miejscach coś świta.) Pozdrawim

  Grzesiek