Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis 25M2VT

12 Cze 2006 10:25 2186 10
  • Poziom 25  
    Witam!!
    Mam problem z Curtisem 25M2VT.
    Trafił do mnie bez fonii i wyłączał się. Gdy go włączyłem w momencie gdy wychodzi obraz od razu się wyłączał. Wymieniłem kondensatory w przetwornicy i po tym telewizor gra, lecz nie ma fonii. Prawdopodobnie przyczyną usterki jest trafopowielacz, który przebija przy kominku (słychać szumienie, przy zbliżeniu sondy do trafa napięcie 2kV).

Co odpowiada w tym modelu za przełączeni AV/TV? W trybie TV nie przełącza głosu i słychać cichy szum i po 5 min wyłancza się, chyba że podepniemy sygnał pod AV to wtedy idzie z niego głos w trybie TV. AV działa prawidłowo.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Witam ponownie!! Z większości powiższych linków wskazują na uszkodzony TDA5940-2, podmieniłem go ale nic nie pomogło. Dalej to samo! Podczas odbioru programu z anteny i gdy się pogłosi to słychać szum, gdy poda się sygnał przez AV, wtedy wskakuje głos z AV a obraz z anteny, Gdy przełączymy pilotem w tryb AV to obraz i głos w tym trybie działa poprawnie

Dodano po 1 [minuty]:

Może jest uszkodzony MC44131?? Lub TDA9821?? Jak to sprawdzić?? Na których nóżkach szukać sygnału oscyloskopem??
  • Poziom 12  
    Sprawdź napięcie na pin 21 układu TDA5940. Dla wejścia AV powinno być większe od 2V dla anteny mniej niż 2V.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Podmień jeszcze pamięć , może być czysta.
  • Poziom 15  
    Witam
    w tym TV układ TDA5940 nie jest wykorzystywany do wytwarzania fonii
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witam!
    Może podstaw tą pamięć, miałem coś podobnego.
    Pozdrowienia.
  • Poziom 27  
    Na 100 procent padł tda koło głowicy jest w nim przełącznik av i curtis psuł te scalaki a winą było przebicie w trafoku.
    Podstaw ten układ na nowo może masz wadliwy, w każdym bądż razie na wideo ci powinno głos nagrać.
  • Poziom 25  
    I dalej nie wiem. Podmieniałem już TDA5940-2 i TDA9821 i bez zmian. Moze uszkodzony jest MC44131? A jaką mozna podmienić pamięć. W oryginale jestMCM2814BP - można za nią jakąś inną?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Witam.
    Pamięć 24c02.
    Masz audio na pin 2 i 3 MC?
  • Poziom 25  
    A więc mieliście rację. Wymiana pamięci pomogła i TV śmiga jak nowy. Dzięki!!