Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akai AA-R22L. Bez układu scalonego w końcówce. Jak naprawić?

12 Cze 2006 13:22 1229 4
 • Poziom 18  
  Witam
  sprzęt to amplituner z cyfrowym radiem. Nie było scalaka w końcówce i nie wiadomo jak naprawić. No i radio stroi 100KHZ powyżej tego co nadaję stacja- powinno być 90,6 MHz a wstraja w 90,7. Co to może być- może ktoś ma schemat?
  Marek WS503
 • Spec od car audio
  Ze starości popłynęła p.cz. wystarczy ją zestroić i będzie ok (często tak jest w starych tunerach).
 • Poziom 18  
  Witam
  Domyślam się że bedzie niezbędna regulacja. Tylko jak to zrobić bez schematu a na dodatek część elementów ma opis typu Akai ..... . Może ktoś poda ogólne zasady.
  Marek WS 503
 • Spec od car audio
  Ja w japońcach to działam zwykle na czuja. Po budowie staram się rozgryźć gdzie jest blok p.cz. - zwykle jest blisko głowicy przed stereodekoderem (ale w jednym Technicsie zrobili niespodziankę i jest dość daleko), zwykle i tak całość po kilkunastu latach (zwykle trafiam na lata 1984-1987) to całość wymaga korekty strojenia aby była fabryka to metodą kolejnych eliminacji stroję co trzeba. Doświadczenie pokazuje jednak, że zwykle głowicy nie trzeba ruszać (chyba, że jest to Kenwood na cewkach powietrznych i był rzucany) a tylko lekkiej korekty wymaga p.cz. (przesunięcie skali i przez to brak stop i czasem migające stereo). Może daj fotkę tunera to pomyślimy.