Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Astra II 1.4 16V Zap這n. Podczas jazdy silnik nie ma mocy.

12 Cze 2006 16:38 7594 14
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mam taki problem. Opel Astra na wolnych obrotach, po nag造m dodaniu gazu silnik "tarakuje" (nier闚ny zap這n), natomiast podczas jazdy silnik nie ma mocy. Pracuj jakby mia przestawiony zap這n. Przy stopniowym dodawaniu gazu na biegu ja這wym jest wszystko ok.

Zosta這 zrobione:
    Diagnostyka - brak b喚d闚, wszystko po kolei sprawdzone - wg kompa
    jest ok.
    Wyczyszczona przepustnica, regulator biegu ja這wego, zaw鏎 EGR.
    Sprawdzony rozrz康, wymienone 鈍iece.

Prosz o pomoc co to ewentualnie mo瞠 by. Ja przypuszczam 瞠 cewka (ew jak j sprawdzi), ale nie mam takiej na podmian, a mo瞠 to co innego?
  • Poziom 20  
    Cewk moim zdaniem na razie mo瞠sz sobie odpu軼i lepiej wymie 鈍iece i filtry. Sugerowa豚ym ci sprawdzi dok豉dnie sond , chocia jak piszesz wszystko sprawdzone. A sprawdza貫 pomp paliwow (ci郾ienie) lub fa連zywe powietrze.
  • Poziom 13  
    Lewego powietrza nie ci庵nie, ci郾ienie paliwa ok. Sonda dzia豉 prawid這wo.

??
  • Poziom 16  
    Mam Astr II 2001r. silnik 1.4 16V (Z14XE) + LPG i kiedy auto te na benzynie prykalo, po szybkim dodaniu gazu potrafi lekko strzela, jak by zimny to cz瘰to obroty zawiesza造 si na 2000 obr/min, brakowa這 mu mocy, dopiero powy瞠j 3000 ty obr/min auto zaczyna這 reagowa na peda gazu - wszystko na benzynie. Na gazie chodzi zdecydowanie lepiej. W ASO Tech-2 nie wykry 瘸dnych b喚d闚. Objawy usta造 gdy na moj pro軸 diagnosta w ASO wgra najnowszy soft do komputera. Koszt 63 z.
    Warto spr鏏owa !!!
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 16  
    Ajak mo積a sprawdzi MAP SENSOR? Czy tylko Techem-2 ?
    Co to jest ?
  • Poziom 32  
    mo積a sprawdzi zwyk造m miernikiem
    (jak? poszukaj na forum)
    Jest to czujnik podci郾ienia w kol. ssacym
  • Poziom 16  
    Czy to ten czujnik map sensor ?
    Astra II 1.4 16V Zap這n. Podczas jazdy silnik nie ma mocy.
  • Poziom 13  
    Problem rozwi您any. Jednak to by豉 wina cewki.
  • Poziom 13  
    Fisko - mam dok豉dnie ten sam problem, auto na benzynie nie ma mocy i nie wchodzi na obroty, po prze陰czeniu na gaz jest ok! czy to wina instalacji gazowej? zrobi這 si tak 3 miesi帷e po za這瞠niu i 2 tygodnie po regulacji i przegl康zie LPG
  • Poziom 43  
    Strzal w dolot na gazie uszkodzil pewnie map,jak radzil wczesniej elektrit zajmij sie nim
  • Poziom 16  
    Witam.
    M璚ze si z tak astr ju jaki czas.
    Wypada zap這n na 4cyl.Po rozgrzaniu zaczyna lekko m這tkowa ,a sterownik roz陰cza wtrysk na 4 cyl.Sprawdzone-
    -cewka,wtrski,spr篹anie,rozrz康,map ma na biegu ja這wym ok.40kpa,b陰dy tylko odno郾ie braku zap這nu na 4cyl i losowo na wszystkich,mechanik zdj掖 g這wice,sprawdz i wymieni uszczelk.Autoryzowany serwis te nic nie stwierdzi.Katalizator usuni皻y.
    Sonda pracuje,TPS i reszta osprz皻u jest ok.Sprawdzone przebiegi oscyloskopem czujnika wa趾a i wa逝.Mo瞠 ma kto jaki pomys lub spodka si z takim problemem.
    pzdr.
    NACKO
  • Poziom 35  
    A lewego powietrza przez prew鏚 podci郾ieniowy (serwo i inne osprz皻y podci郾ieniowe) czasem nie ssie ?
  • Poziom 16  
    za郵epia貫m wszystko.jak zaczyna m這tkowa to ro郾ie podci郾ienie (odczyt warto軼i map sensora)Mo瞠 zawieszaj si zawory ss帷e?
  • Poziom 13  
    przewa積ie problem tkwi w cewce ale jak by豉 sprawdzana to zostaje tylko sprawdzi ko嗆 pod陰czeniow do cewki, kiedy mia貫m taki przypadek 瞠 gubi豉 astra II iskr na 4 cyliddrze a przyczyn tego by豉 uszkodzona wi您ka w ko軼i wtykowej do cewki niby wizualnie by這 wszystko ok. ale problem twki pod izolacj przewod闚 a mianowicie przy pinach po urywa造 si metalowe 鈔odki przewod闚 dopiero ci庵ni璚ie mocne za przewody przy ko軼i ,ujawni造 przyczyne k這pot闚