Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SILICON GRAPHICS 17" GDM - 17E21

02 Lip 2002 12:33 1423 2
  • Poziom 17  
    Wszak to nietypowy monitor ale na kinolku SONY TRINITRON
    17 " fajny ale sie rozjechał tz.
    sprawdziłem to na prostym programiku do testu monitorów NOKIA TEST
    1.....na poczatku nie pokrywały sie kolory R i B tylko na górze ekranu od srodka w góre - zielony jest w srodku w porządku i prosto dół ekranu czysty i wyraźny
    2.....po paru dniach nagle spostrzegłem że i no górze ekranu jest rozjechane i co lepiej ruwniutko sie nie pokrywają dwa koloru R i B
    jak sie kresli linie fioletową to sa 2 równoległe czerwona i niebieska

to widać tylko na liniach pionowych w poziomie jest super
    co dalej ??? :( podejrzewam ze coś siedzi w zbieżności kolorow na płytce przy cewkach pomocy :oops: bo nie wiem co dalej począć
  • Poziom 29  
    masz pecha , w sonym zbieżność regulowena jest paskami z astralonu z feromagnetykiem na końcu , wsuniętymi dookoła między cewki odchylania a bańke kineskopu i okrągłymi magnesikami przyklejonymi do bańki często one sie odklejają i przesówają zobacz czy kturyś sie nieodkleił i spróbuj je lekko przesówać ale nie odklejaj bo bez doświadczenia nieustawisz, mi to zajmuje parę minut pomimo siedmioletniej praktyki w autoryzowanym serwisie sony i zrobiłem tego kilka set. mogły się też lekko obsunąć cewki odchylania możesz je lekko sprubować poruszać
  • Poziom 17  
    małe plasterki ( okrągłe magnesiki 4szt ) na bańce są przykłejone i nie ruszają się są OK
    a co sie tyczy plasterków ferytowych to 4sz są OK i cewki nic się
    nie rusza i wyglada na wporzadku
    kiedys miałem taki przypadek na CTX1785 że rozeszły sie kolory
    R i B podobnie jak na SILIKONIE ale krzyzowały się na środku ekranu ( czyli na górze były osobno z rozstawem 1 - 2 mm )
    w ( srodku OK ) a na dole ( osobno z rozstawem 1 - 2 mm )
    wystarczyło polutować zimne luty na plytce przy tym jak łączone są
    przewody z cewek odchylania i co ciekawe pomogło
    pytałem z tamyśla żebym wiedział co siedzi na kinolku SONY
    jest tutaj 3 PR , pare rezystorów i kondensatorów nie wiem czy są
    zimne luty dzis poszukam