Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV-24WT32 - szukam schematu

12 Cze 2006 20:42 1331 6
  • Poziom 28  
    Witam.Dostarczono mi z tzw.wystawki OTVC Sony KV-24WT32.Jest on na 110V.Na etykiecie tylnej sama chinszczyzna z napisem 100V i 133W a ponadto jak sądze posiada NTSC i przeróbka nieopłacalna.Pisząc ten post sądzę,że ktoś z kolegów z takim TV się spotkłał i coś bliżej na jego temat napisze.Zastanawia mnie czy on pracował w Niemczech bo takiej informacji nie mam(zbieracze go zabrali z ulicy).Może ktoś zna chassis jego albo i schemat-byłbym rad z pomocy.pozdr.
  • Poziom 38  
    Do zasilania najprościej jest użyć autotransformatora, albo trafo na 220 z dzielonym na 1/2 uzwojeniem pierwotnym. Co do NTSC - to nie tylko kolor, jeszcze standard 525 linii, 60 Hz w pionie i 4,5 MHz pośrednia fonii, możesz sprawdzić, jak podłączysz (i okaże się, że jest na chodzie ...)
    Przydatne do dalszych eksperymentow będą: obudowa, kineskop, głośnik ...
  • Poziom 28  
    Witaj Jerzy.To wszystko to wiem.Tylko zastanawia mnie czy to u Niemców pracowało?a jeżeli tak to co oni ogladali-chyba,że filmy z magnetowidu w tym samym systemie.Akurat nie mam autotransf.,ale to i tak nic nie zmieni bo on się nie sprzeda i jeszcze pytanie czy ewentualnie można będzie wykorzystać kineskop?.(panorama).pozdr.
  • Spec od Falowników
    Jeśli to jest analog jakiegoś światowego modelu, to być może zamiast mostka Graetza jest podwajacz napięcia 110V, który łatwo ominąć. Łatwiej też będzie przerobić na model "światowy". Jeśli model specyficznie chiński/japoński, to skórka nie warta wyprawki.
  • Poziom 13  
    Witam
    Miałem taki sam problem.przywiozłem z Niemiec Tv Samsung takzę na 110V i w NTSC oraz magnetowid. Ten system nie chodzi w Niemczech i nie pracował on tam sobie z kablówka. Akurat mój sprzęt został przywieziony przez żołnierzy amerykańskich z USA, mają tam oni swoją baze i stacjonują niedaleko Frankfurtu. Mój sprzęt też przywiozłem z tamtych okolic. Nazwozili oni kiedys tego sprzętu od siebie i uzywali do swoich potrzeb.Znajomy tazke przywiózł TV z NTSC oraz kamere wzystko prawie nowe i mało używane i własnie dostał to od amerykańskich zołnierzy którzy odlatywali do siebie po zakończonej słuzbie.:D
  • Poziom 38  
    To prawda z tymi żołnierzami amerykańskimi, oni mieli w swoich bazach zasilanie w/g standardów amerykańskich i TV też swoje.
    Popatrz do środka: jakie kości, jeżeli to jest dekoder koloru, który mógł pracować w 2 systemach (PAL/NTSC), to może by poszukać w aplikacjach takich kości, co jest do wymiany )kwarc, jakieś LC, ale napewno będzie wszystko to, co zwiazane jest z innym standardem, a więc głowica nie będzie się stroić w pasmach europejskich, tylko trochę "z boku", pośrednia będzie wymagała wymiany filtra ceramicznego i innego zestrojenia pułapek i detektora, zmiana elementów w separatorze impulsów synchronizacji i generatorach odchylania, zmiana elementów w stopniach wyjściowych odchylania, nie wiem, czy cewki odchylające - zwłaszcza pionowe, i trafo odchylania poziomego wyrobią sie z inną częstotliwością odchylania.
    W symie - masz perspektywę spedzenia długich jesiennych wieczorów przy ulubionym hobby, i może zdążysz, zanim TV cyfrowa nie wymiecie z rynku TV analogowej.
    Powodzenia!
  • Poziom 28  
    Witam.Gorąco dziękuję za zainteresowanie tematem.Faktycznie macie koledzy racje,że sprzęt pochodzi z pozostałośći baz USA-dzis mi powiedzieli gdzie zbierali sprzęt.Prowadząc warsztat nie mam za wiele czasu na to aby się bawić nim bo sami wiecie jak to jest.Lepiej poświęcić czas zaległemu sprzętowi.Dziś jeszcze raz go dokładnie obejrzałem i niestety stwierdziłem,że szkoda czasu i pieniędzy na przeróbki a więc co nie które rzeczy sie wykorzysta a reszta do smieci.Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem,życzę przyjemnego weekendu i mniej wynalazków USA.Temat zamykam i pozdr.