Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telefon siemens c25 - brak ładowania baterii prośba o pomoc

11 Cze 2003 20:11 1877 10
  • Poziom 11  
    mam problemy z ładowaniem baterii w telefonie siemens c25
    Wymieniłem baterię sprawdziłem zasilacz ale ten sam objaw Coś w telefonie .Proszę o pomoc .
  • Poziom 33  
    Nie wydaje mi się, aby dobrym miejscem na zadawanie tego typu pytań było forum Upload projekty, programy, artykuły. W związku z tym temat przeniesiony.

Proszę o uważne zapoznanie się z Regulaminem Forum.
  • Poziom 26  
    LEM dobrze napisał, dział Telefony Komórkowe GSM, to tutaj powinen być twój post. Wracając do tematu, opisz jakie są dokładnie objawy, Np: po podłączeniu do ładowarki w ogóle nic nie pokazuje lub pokazuje że ładuje a tak w ogóle nic i ładuje w nieskończoność lub lub pokazuje że ładowarka jest podłączona a nie ładuje. Jest wiele przyczyn. Opisz przypadek a napewno ktoś ci pomoże. Mam akurat płytę w której jest uszkodzona scieżka od temp. bateri i też nie ładuje ale da się to łatwo obejść. Podaj dokładnie co mu dolega a my ci powiemy co zrobić.
  • Poziom 11  
    Faktycznie jestem Raczkujący. Telefon po włączeniu ładowarki pokazuje że się ładuje to znaczy wyświetlają się prawe baterie ale po chwili telefon woła "pomocy" i się wyłącza.
  • Poziom 26  
    Jakie "pomocy" ? Telefon Nigdy nie zawoła pomocy. W C25 może być, że ładuje (na niby) i za kilka chwil pokaże, że już naładował baterię. O to chodzi? Jakoś nie pamiętam żeby wyświetlał teksty w stylu noki "Nie ładuje", w Siemensach ale S25 czasami pokazuje "Zła Bateria" ale tam jest inna bateria i inna kontrola ładowania.
  • Poziom 11  
    pomocy to sygnał wydawany przez telefon i towarzyszący komunikat słaba bateria
  • Poziom 17  
    Mialem dokladnie to samo. Tzn, pokazywal, ze laduje, ale nie ladowal, mogl byc podlaczony (wtedy byl wylaczony) przez dwa dni i nadal nie byl naladowany.

Po pierwsze sprawdz, czy grzeje Ci sie ladowarka, bo chyba bedzie tak ja u mnie, ze sie nie grzala. Rozbiez ladowarke i przelutuj luty. W ostatecznosci jest tam stabilizator napiecia podajrze LM317T. U mnie pomoglo dotkniecie lutownica wszystkich punktow lutownicznych (jakies zimne luty). Aha i napiecie mozesz miec na mierniku dobre, ale po obciazeniu, gdy mialem takie objawy, spadalo znacznie. Sprobuj.
  • Poziom 26  
    Dobra, inaczej. Masz wyłączony telefon i podłączasz ładowarkę, telefon się "odpala" i pokazuje wskażnik napięcia - próbuje zacząć ładowanie - po chwili się wyłącza? Po pierwsze czy złącze systemowe jest czyste, po drugie czy złącze baterii na płycie też jest czyste, czy "przejścówka" z baterii ma dobry kontak z płytą. Następnie sprawdź tranzystorek pod Dialogiem (Scalak odpowiedzialny w Siemensach za zasilanie - odpowiednik CCOUNTA w nokiach) Taki mały na trzech nogach czy nie jest uszkodzony.

Sorry Właśnie sprawdziłem że tak samo jak w C35 jest w C25 jest to kurdupel o 6 wyprowadzeniach nad Dialogiem z lewej strony! Obok kondensatora.
  • Poziom 11  
    napięcie ładowarki bez obciążenia 7.65
    napięcie na pinach telefonu bez baterii skrajne 4.70 ,środkowy i prawy4.58
    styki czyszczone Po włożeniu zasilacz telefon pokazuje ładowanie ale po pewnym czasie wyłącza się zależnie ile zostało energi w paku .Mam pytanie co to jest "dialog"
  • Poziom 11  
    Po obciążeniu ładowarki telefonem napięcie 4 i rośnie .Dziękuję za porady.
  • Poziom 26  
    Dialog to nazwa kodowa scalaka, który jest odpowiedzialny za "energetykę" w telefonach Siemensa, To on nadzoruje ładowanie i ujest odpowiedzialny za dostarcznie odpowiednich napięć do układów w telefonie. Jak jest posadzone ładowanie to wszyscy najczęściej na niego zwalają winę, ale niekoniecznie są jeszcze inne powody do zmartwień. Jakie opisałem wcześniej. W siemensach bardzo często padają baterie - Telefon leciwy. Spróbuj jeszcze pożyczyć od kogoś sprawną baterię (Jak sądzę to jeszcze pewnie Siemensów nie robiłeś) i wtedy sprawdź.