Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pasta lutownicza cynel 1 a lutowanie telefonów

13 Jun 2006 09:24 2606 7
  • Level 13  
    witam
    mam pytanie czy pasta cynel 1 nadaje się do lutowania telefonów?
    czy pasta lutownicza moze robić zwarcia?(tzn trzeba ją jakoś usunąć po lutowaniu?)
  • TermopastyTermopasty
  • Level 21  
    Kolego a co dokładnie chcesz lutowac bo troche dziwny ten twój post. Słyszałeś kiedys o "zimnych lutach"
  • TermopastyTermopasty
  • Level 13  
    potrzebuję pastę wspomagającą lutowanie i chciałbym wiedzieć czy ta pasta jest odpowiednia(słyszałem o zimnych lutach)
  • Level 1  
    Kolego do lutowania telefonów nie używaj pasty cynel-1, jest ona przeznaczona przede wszystkim do wspomagania lutowania przewodów i konektorów oraz jakichś prostych układów. Pozostałości mogą powodować pojawienie się przy w.cz prądów pełzających. jeśli już to zrobiłeś to dla tzw "świętego spokoju" przemyj polutowane miejsca dostępnymi zmywaczami do topników na bazie alkoholu.
    Do lutowania mogę zaproponować coś na prv bo jeszcze nie wiem czy większe ujawnianie się jest tu traktowane jak reklama.
    pozdrawiam
  • Level 34  
    cynel pozostawia żrące po pewnym czasie pozostałości (wiem masło maślane :)) koledze chodzi o coś ala flux a nie pastę do kulek rozumiem tak?
  • Level 31  
    hmm...a to ciekawe, ja w technice gsm baaardzo czesto uzywalem Cynela i nic pelzajacego nie zauwazylem, telefoniki dzialaly swietnie, zadnych reklamacji...moze nie zawsze chodzi o to zeby kupowac drogie "specjalistyczne" produkty? Dodam ze zanim zaczalem uzywac Cynela uzywalem bardzo specjalnych extra profesjonalnych topnikow za koszmarne pieniadze, a roznicy w dzialniu nie zauwazylem. Ja nadal lutuje z uzyciem naszego rodzimego produktu...no ale jak kto woli ;-)