Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silniki Krokowe i sterowniki.

chudzian 13 Cze 2006 12:37 3171 7
  • #1 13 Cze 2006 12:37
    chudzian
    Poziom 13  

Witam wszystkich!!. za pewne uwazam to ze tego typu temay juz były ale szukałem i nie znalazłem nic odpowiedzniego. chodzi mi konkretnie oto ze nie rozumiem podłaczenia silnika krokowego dosterwonika. niewiem jak to podłaczyć i gdzie podłączyc silnik w układzie sccalonyma gdzie sterowanie. Jak szukałem na google to znajdowałem tylko rózne rodzje sterowników. chodzi mi przedewszytkim oto zebym sie nuczył uzywac silników krokowych. mam w domu takie 4 od duzej drukarki ale nigdy nie umiałem tego podaczyc.

podsumowójąc potrzebuje informacji jak uzywac silników krkowowych oraz jak je podacząc.

z góry dziękuje za odpowiedz!!

0 7
  • #3 13 Cze 2006 16:35
    chudzian
    Poziom 13  

Dziękuje na pewno zajze do słownika :). linki ciekawe napawde ale chetnienjeszcze bym się czegoś dowiedział o ukłądach scalonych ora o podłaczaniu do nich silników krokowych.

Jeszcze raz dzięki za linki.

0
  • #4 13 Cze 2006 19:47
    vcd_a
    Poziom 18  

A czego tu się dowiadywać ?, podłączasz i działa, zrób to samo co ja zrobiłem i będzie git, pozd

0
  • #6 14 Cze 2006 08:23
    chudzian
    Poziom 13  

Serdeczne dzieki bardzo mi pomogliscie!! Juz nideługo na forum pojaki sie mój robot :d

0
  • #7 16 Cze 2006 10:50
    xml2000
    Poziom 17  

potrzebuje sterownik silnika krokowego czy ten scalak by się do tego nadawał a i silnik musi być obsługiwany za pomocą przycisków przycisk 1 = 1 ktok do tyłu przycisk 2 = 1 krok do przodu

http://elenota.iele.polsl.gliwice.pl/pdf/STMicroelectronics/1773.pdf
    chciałbym wykonać układ na tym scalaku ewentulanie podajcie jakieś proste układy głównie chodzi mi o prostotę

0