Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z drukarką HP656C

chicken007 11 Jun 2003 22:01 1880 9
 • #1
  chicken007
  Level 26  
  wszystko było ok. do momenty gdy skonczył czarny tusz. Napełniłem zwykłem tuszem kreślarskim i zacząłem drukować, objaw jest taki: drukarka drukuje bardzo wolno a co najdziwniejsze wogule nie używa czarnego tuszu tylko jakos miesza te tusze z kolorowego . Jest w opcjach możliwość włączenia albo tuszu kolorowego albo czarnego ale po wybraniu czarnego wyskakuje komunikat że w urządzeniu jest zainstalowana tylko jedna głowica(kolorowa). Porzyczyłem oryginalny czarny tusz i dalej to samo. Proszę o pomoc. rafaldyjak(malpa)poczta.onet.pl
 • #2
  Kazik
  Printers specialist
  Obejrzyj dokładnie box na czarny tusz, umyj styki karetki. Poza tym po włożeniu oryginalnego tuszu spróbuj przeprowadzic kalibrację. Czasami również trzeba kilkakrotnie wyjąć i włożyć wkład bo nie zawsze "układa" się na swoim miejscu.
 • #3
  chicken007
  Level 26  
  dzięki wielkie! spróbuje tak zrobić
 • #4
  chicken007
  Level 26  
  prubowałem czyścić i nic nie dało, a ta kalibrację to jak zrobić??
 • #5
  Kazik
  Printers specialist
  chicken007 wrote:
  prubowałem czyścić i nic nie dało, a ta kalibrację to jak zrobić??

  Jeżeli nie widzi głowicy z czarnym tuszem to nie ma po co robić kalibracji. Mimo wszystko stawiam na uszkodzony kartridż - kiedyś też miałem podobną sytuację i dopiero 3 szt. zadziałała (mimo że poprzednie w innym egzemplarzu pracowały poprawnie). Napisz czy drukarka coś sygnalizuje to pomyślimy.
 • #6
  chicken007
  Level 26  
  no podczas drukowanie nie wyświetle żadnych błędów tylko drukuje za wolno, druk jest czarny ale nie używa czarnego tuszu tylko jakoś tam miesza w kolorach, próbowałem nawet wyciągnąć czarny tusz i dalej tak drukuje na czarno, kolorowe wydruki tez dobrze drukuje, ale jak wyciągne kolor a włoże sam czarny to jest komunikat, że nie ma zainstalowanego żadnego kardridża.
 • #7
  Kazik
  Printers specialist
  Niezbyt dobrze kojarzę ten model drukarki i nie pamiętam czy ma możliwość wydruku SELF TESTU, jeśli ma to odłącz ją od komputera i zobacz jak wykonuje wydruk testu.
 • #8
  Eagle
  Level 24  
  Drukuje wolno bo drukuje w kolorze ;) symulując kolor czarny. Jesli chcesz aby uzywał tylko czarnego to we właściwościach drukarki kliknij ostatnia zakładka " drukuj w skali szarosci" i kropeczke na "tylko czarny" w tedy nie użyje koloru, lub do testu poprostu wyjmij kolor i w tedy kombinuj bo szkoda koloru.

  P.S. Nie znam się na tuszu kreślarskim ale czy nie jest czasem za gęsty za 40 - 60 PLN mozesz kupic zestaw do napełnień 4*czarny i nic nie kombinujesz.
 • #9
  chicken007
  Level 26  
  włączyłem drukowanie w skali szarości al dalej jest to samo bo drukarka nie widzi czarnego tuszu, a jak wyciągne kolorowy to jest komunikat o braku zainstalowanych głowic
 • #10
  tzok
  Moderator of Cars
  Weź szmatkę nasączoną alkoholem izopropylowym (lub płynem do czyszczenia głowic A/V) i przeczyść nią dokładnie styki w karetce i na kartridżu, powinno pomóc.