Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć gitarę pod wieżę?

13 Cze 2006 18:47 12198 6
  • Specjalista AGD
    Piszę bo brak mi pomysłów!
    Niestety to nie moja branża, z gitarki wychodzą dwa przewody (jak myślę monofoniczne) i nie wiem jak to podłączyć do wzmacniacza?
    Czy mogę to podłączyć pod wejście AUX w wieży?
    Dziękuję i pozdrawiam.

Jeżeli to lamerskie pytanie to proszę o usunięcie tematu ale sam nic nie wymyślę.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Jeden przewód to masa a drugi sygnałowy,musisz sprawdzić,a podłączyć trzeba pod wejście mikrofonowe lub gramofon.Jeżeli takich nie masz to sprawdź we wszystkich wejściach,jak będzie bardzo cicho to niestety trzeba zastosować przedwzmacniacz. :D
  • Specjalista AGD
    No właśnie bo jak podłączyłem ją pod jedno z wejść aux to coś było słychać ale cicho. Skąd wziąść taki przedwzmacniacz a może lepiej załatwić jakiś wzmacniacz typu diora czy radmor?
  • Poziom 38  
    Rozwiązań jest wiele,wybór należy do ciebie i zależy od zasobności twojego portfela.Możesz znaleźć schemat prostego przedwzmacniacza na tym forum i samemu posklejać.
  • Poziom 21  
    Popróbuj na wszystkich wejściach. Ja do swojej Diory podłączam pod wej magnetofonowe. Podłączałem gitarę solową i basową i można poćwiczyć bez problemów. Jeżeli jest słaby sygnał to można jeszcze do wejścia mikrofonowego w magnetofonie. Włączamy wtedy nagrywanie (wkładamy kasetę i nagrywanie, cały czas PAUSE) i możemy regulować wartość sygnału wejściowego. Fajna zabawa. Spróbuj.
  • Poziom 43  
    Można wymontowac głowice z magnetofonu i zamiast niej się wpiąc, ale to bedzie przester, jest to oczywiście żart, ale no niestety sprzety gitarowe mają swoją pewna specyfikę.

Podejść jest wiele, co człowiek to inaczej, jest kilka rytów wśród używaczy gitar

1) osoby które wlączają gitarę do wszystkiego po kolei i jakoś próbują na tym grać
    2) fanatycy: gitara tylko pod rzeczy gitarowe
    3) gitara przez efekt lub procesor do miksera/wzmacniacza po czym na kolumny
    4) gitara tylko do lamp nic innego...

Odradzam wpinania pod wejście gramofonowe, jest tam duże podbicie tonow poniżej 100hz co owocuje podbiciem przydźwięku i zamuleniem pasma.

1)
    najprostszy sposob to kupienie jakiegos uzywanego efektu typu przester z regulacją gainu i wyjścia na allegro dużo jest takich urzadzeń. nie wiem jak się mają przestery Kody ( te najtańsze czy Exary) ale na przykład BOSSem Megadistortion, Metalzone MTII czy Marshallem Guvnorem powinieneś zasilic coś w "okolicach" wejścia liniowego. W unitrach czułości niekiedy są niskie na przykład u mnie wejścia w WS 354 sa bardzo niskie i latwo przesterować wejścia.

2) kupienie procesora gitarowego z preamplifikacją jakiś ZOOM 505II niedawno sprzedałem - spoźniłes się

Co byś nie podpiął pod ten wzmacniacz to bez prawdziwego preampa gitarowego i glosnika typowo gitarowego GDG30/80, Eminenca V12 czy jakichś celestionow gitara dziwnie brzmi.
  • Poziom 15  
    Ja podłączyłem kiedys pod amplituner Amator2 , no i gra nawet nieżle a jak sie chce można podpiąc przez fuz 1 lub kilka i mamy przester