Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD z CHRYSLER VOYAGER 2005 - jak zmienić region

13 Cze 2006 21:28 11881 10
  • Poziom 16  
    Witam
    Jak zmienić region odtwarzacza DVD ze stanów ? Czytałem, że nic się z tym nie zrobi, ale może się coś już zmieniło, podobno w serwisie chryslera w warszawie rozblokowują, więc się da, tylko jak?
  • Poziom 11  
    Witam

Kolega prosił mnie o rozwiązanie takiego samego problemu w jego samochodzie. Może ktoś wie jak to można zrobić samemu?
    A jeżeli lepiej zgłosić się do serwisu CHRYSLERa to najlepiej gdzie, aby nie przepłacić? No i żeby działało....

Pozdrawiam,
    bendziol
  • Poziom 10  
    :D Chyba pierwszy w Polsce rozwiązałem ten problem .

Cześć
    Miałem taki sam problem jak wy i wszyscy użytkownicy aut z Ameryki z DVD (mam Chryslera Town & Country) ale rozwiązałem go inaczej. Po tel do serwisu koleś powiedział że wymiana sprzetu audio na europejski to wdatek 7000 zł. Więć pomyślałem po co zamieniać odtwarzacz jak można nagrać płyty tak aby odtwarzacz je czytał.
    Do przydotowania płyty potrzebne są dwa programy, ja używam:
    - Vso DivixtoDVD - do zamiany systemu Pal na NTSC
    - Dvd Shrink 32 - do zamiany regionu na 1
    Koniecznie w tej kolejności.
    Pliki wyjściowe które sprawdziłem to Vsd oraz Avi.
    Nagrywam NERO .
    I działa
  • Moderator
    Proponuję zmieniać region na 0, wtedy płyty będą się czytać zarówno na sprzęcie amerykańskim jak i europejskim.
  • Poziom 10  
    Nie będą chodziły bo w Amerkańskich autach jest odtwarzaczpłyt DVD które MUSZĄ BYĆ ZAPISANE W SYSTEMIE NTSC A W EUROPIE JEST PAL
    TEN ODTWARZACZ NIE DAJE SOBIE RADY Z PŁYTAMI ZAPISANYMI TYLKO DO 1 REGIONU , REGIONU 0 LUB REGIONU FREE
    SPRAWDZIŁEM TO I MUSI BYĆ TAK JAK NAPISAŁEM BO TAK JEST DOBRZE I DZIAŁA
    LOLEK

Moderowany przez oldboy:

Wyłącz Caps Lock, regulamin

• Moderator
    Ja mówiłem o płytach NTSC, region 0. Będą chodzić, wierz mi.
  • Poziom 10  
    Słuchajcie koledzy.
    Miałem problem z odtwarzaczem płyt w Chryslerze 2003 sprowadzonym z USA, ponieważ nikt nie umiał mi doradzić lub nie odczytałem dobrze podpowiedzi problem rozwiązałem sam tak jak to opisałem.
    Jest wielu ludzi którzy są naciągani przez serwisy lub warsztaty na niezłą kasę z powodu że się nie da nic z tym zrobić i trzeba wymienić na EU. Ja podpowiadam jak można to zrobić inaczej ale tak żeby to chodziło . Ile płyt jest potrzebnych w aucie do oglądania 10-20 sztuk i to dla dzieciaków. Więc po co marnować kasę jak można przekonwerterować płytę lub płyty a za resztę kupić piwo i jechać na grila.
    Ponadto oczekiwałbym postów raczej rozwijających .
    Jestem pewien że jeżeli ktoś ma furę z USA lub Kanady i ma problem z DVD to Moja podpowiedź będzie pomocna. POzdro i czekam na rozwinięcie tematu
  • Moderator
    lolek12381 napisał:
    Ponadto oczekiwałbym postów raczej rozwijających .
    Jestem pewien że jeżeli ktoś ma furę z USA lub Kanady i ma problem z DVD to Moja podpowiedź będzie pomocna. Pozdrawiam i czekam na rozwinięcie tematu

Ależ nikt w to nie wątpi. Właśnie chciałem rozwinąć temat a Ty uznałeś, że neguję Twój sposób. Pozwól, że przytoczę Twoją wypowiedź:
    lolek12381 napisał:
    Do przydotowania płyty potrzebne są dwa programy, ja używam:
    - Vso DivixtoDVD - do zamiany systemu Pal na NTSC
    - Dvd Shrink 32 - do zamiany regionu na 1
    Koniecznie w tej kolejności.
    Pliki wyjściowe które sprawdziłem to Vsd oraz Avi.
    Nagrywam NERO .
    I działa

I jest to dobry sposób. Natomiast, jeżeli w drugim etapie (DVD Shrink - już po przekodowaniu na NTSC) ustawisz region na 0, płyta będzie mogła być wciąż czytana przez europejskie odtwarzacze, które są z reguły multisystemowe.
  • Poziom 10  
    Spróbowałem nagrać płytę w regionie 0 lub Free chodzi dobrze na odtwarzaczu w samochodzie, natomiast na odtwarzaczu stacjonarnym odtwarza ale obraz "skacze', "szarpie" i odląda się to kiepsko.
    Pozdro.
  • Moderator
    Wygląda mi na to, że masz tv nie przystosowany do NTSC. Odtwarzacz stacjonarny może dawać na wyjściu sygnał w 3 opcjach.
    1. zawsze NTSC
    2. zawsze PAL (przekodowuje NTSC na PAL60)
    3. Tak jak na płycie.
    Masz ustawioną z pewnością opcję 3 i powinieneś zmienić ją na 2. Sprawdź w ustawieniach i będzie działać poprawnie.
  • Poziom 1  
    DVD DODGE JEEP CHRYSLER
    Metoda na DVD PAL reg2 -> DVD NTSC reg1:
    1. DVD Shrink 3.0 - zawartosc plytki na dysk z region 1 lub free
    2. DVD Santa - w narzędziu Video Files to DVD zaznacz vob oraz parametr NTSC
    3. Wypal plytke DVD Santa lub Nero

Dziala :)

Powodzenia.