Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PANASONIC NV-J35HQ - PROBLEM SILNIK

robo 02 Jul 2002 14:24 2199 9
    robo
    Level 11  
    Witam,
    mam nastepujacy problem z silnikiem tego video, zatrzymuje sie, po zdjeciu paska wystepuje efekt jakby chcial krecis sie w lewo i prawo jednoczesnie, efekt wystepuje czasami :-( bardzo sie grzeja dwa elementy: XRA6435S - podejrzewam sterownik - byl juz wymieniany, dwa tranzystor d127, czy ma ktos schemat tego mag.? Prosze o wskazowki
    Rychozol
    Level 26  
    Może to wina zasilacza jak w starszych modelach
    TOMI
    Service technician RTV
    Zimne luty na wtyku od napędu na płycie gł. sprawdź elki w zasilaczu.

hejjjj
    oldboy
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Polecam do przeczytania na tym forum posty:"PANASONIC NV-J35B.Problemy z silnikiem"z 13.05 oraz 30.05.
    studzinek
    Level 16  
    pierwsza czynnosć to wymiana kondensatora 330 mF/10V dzisiaj też miałem problem z capstanem i po wymianie tego kondziora wszystko chodzi ok
    studzinek
    Level 16  
    a jak chcesz schemat to podaj e-maila to Ci wyslę
    robo
    Level 11  
    Po wymianie kondensatorow w zasilaczu bez zmian
    wymina XRA6435S bez zmian,
    Natomiast zauwazylem, ze po wygieciu plyty efekt nie wystepuje tak wiec zimny lut, jak na razie nie moge go znalezc :-( ale to juz kwestia czasu, diekuje wszystkim za wskazowki :lol:
    studzinek
    Level 16  
    poszukaj przy tym układzie pamiętając o tym ze te płyty są dwustronne i od drugiej strony możesz mieć zimny lut lub pękniętą scieżkę a tego nie widać od góry
    robo
    Level 11  
    Znalazlem i jest k silnik pracuje bez zarzutu, zostal mi jeszcze wyswietlacz, niestety cisza ;-( zaden element nie swieci, zauwazylem dwa przegrzane elementy, R35 i diode D1 zaraz pod wyswietlaczem, rezystor ma wartosc 5om i jest w porzadku nie wiem natomiast co to za Dioda, Zenerka? moze ktos ma schemat bo na mojej serwisowce ze strony: http://www.bastleni.cz/schemata/ nie mogesie dopatrzyc :-(