Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bezprzewodowy Panasonic KX-TCD200PD - dziwne zachowanie

asty 13 Jun 2006 23:30 1769 2
    asty
    Level 10  
    1. Identyfikacja abonenta wywołującego ukazuje się na wyświelaczu dopiero przy trzecim sygnale.
    2. Dzwonek przypisany do grupy uruchamiany jest również dopiero od trzeciego sygnału - pierwsze dwa są takie jak bez przypisania do grupy.
    3. Kilka razy w ciągu doby w telefonie uruchamia się sygnał, mimo że nikt w tym czasie nie dzwoni (telefon sznurowy podłączony równolegle w tym czasie nie dzwoni). Wzbudza się w ten sposób i baza i słuchawka - włączałem i wyłączałem na zmianę.
    Czy pierwsze dwa przypadki to uroda telefonu czy centrali?
    Jakie mogą być powody samoczynnego wzbudzania się sygnału?
    Grzechu L.
    Level 23  
    Pierwsze dwa przypadki to moim zdaniem sprawa centrali. Sygnał identyfikacji powinien prawidłowo przychodzić miedzy 1, a 2 sygnałem dzwonienia. Praktycznie zawsze tak jest. Wtedy ten model rozpoznaje, zmienia sygnał i wyświetla numer.
    Trzecia sprawa - moze jednak coś z aparatem nie tak.
    Podłącz go na 24 godziny u kogo innego. Zobacz jak się zachowuje.
    asty
    Level 10  
    Witaj Grzechu! Dzięki za informacje. W moim przypadku sygnał przychodzi między drugim i trzecim sygnałem. Dopiero trzeci jest właściwy. Zrobiłem tak jak poradziłeś i po podłączeniu do innej centrali głuche telefony (p.3) nie występują, natomiast identyfikacja nadal przychodzi po drugim sygnale (dopiero trzeci właściwy). Myślę, że jednak coś nie tak z telefonem. Spróbuję podłączyć u siebie bezprzewodowca innej marki z podobnymi funkcjami. Pozdrawiam.