Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowy Panasonic KX-TCD200PD - dziwne zachowanie

13 Cze 2006 23:30 1700 2
  • Poziom 10  
    1. Identyfikacja abonenta wywołującego ukazuje się na wyświelaczu dopiero przy trzecim sygnale.
    2. Dzwonek przypisany do grupy uruchamiany jest również dopiero od trzeciego sygnału - pierwsze dwa są takie jak bez przypisania do grupy.
    3. Kilka razy w ciągu doby w telefonie uruchamia się sygnał, mimo że nikt w tym czasie nie dzwoni (telefon sznurowy podłączony równolegle w tym czasie nie dzwoni). Wzbudza się w ten sposób i baza i słuchawka - włączałem i wyłączałem na zmianę.
    Czy pierwsze dwa przypadki to uroda telefonu czy centrali?
    Jakie mogą być powody samoczynnego wzbudzania się sygnału?
  • Poziom 23  
    Pierwsze dwa przypadki to moim zdaniem sprawa centrali. Sygnał identyfikacji powinien prawidłowo przychodzić miedzy 1, a 2 sygnałem dzwonienia. Praktycznie zawsze tak jest. Wtedy ten model rozpoznaje, zmienia sygnał i wyświetla numer.
    Trzecia sprawa - moze jednak coś z aparatem nie tak.
    Podłącz go na 24 godziny u kogo innego. Zobacz jak się zachowuje.
  • Poziom 10  
    Witaj Grzechu! Dzięki za informacje. W moim przypadku sygnał przychodzi między drugim i trzecim sygnałem. Dopiero trzeci jest właściwy. Zrobiłem tak jak poradziłeś i po podłączeniu do innej centrali głuche telefony (p.3) nie występują, natomiast identyfikacja nadal przychodzi po drugim sygnale (dopiero trzeci właściwy). Myślę, że jednak coś nie tak z telefonem. Spróbuję podłączyć u siebie bezprzewodowca innej marki z podobnymi funkcjami. Pozdrawiam.