Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak nagrać obraz z kamery na zwykły magnetowid?

13 Cze 2006 23:39 1958 6
  • Poziom 23  
    Znajomy założył sobie kamerę taką jak w linku http://www.dipol.com.pl/sklep/m1089.php?sid=9f976843b65901c i nie może nagrać obrazu na zwykłe video. Obraz na monitorze jest OK. Nie mam w tej akurat materii doswiadczenia, bo nigdy nie zajmowałem się monitoringiem. Ponieważ kamera ta ma służyć tylko do podglądania podwórka odpada stosowanie kosztownego rejestratora. Wydaje mi się, że potrzeby byłby konwerter sygnału z kamery do takiego, który zaakceptuje magnetowid. Czy jest to do zrobienia niezbyt dużym kosztem?
  • Poziom 17  
    Widocznie żle ją połączył bo powinien magnetowid nagrac , z kamery połączyc video out z magnetowidem video in do kamery podłączyć zasilacz i musi działac
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Problem nie jest w podłączeniach. Sygnał z kamery dochodzi do magnetowidu po AV, a na wyjściu antenowym podłączony jest TV i jest podgląd z kamery po wybraniu funkcji AV w magnetowidzie (odpadają wszelkie sugestie typu zastosuj odpowiednie przejściówki, sprawdź kabelki itp.). Podstawialiśmy kilka magnetowidów i efekt jest taki, że na magnetowidzie który ma możliwość odtwarzania NTSC odtwarzany po nagraniu obraz jest widoczny, ale zakłócony gdyż nie łapie synchronizacji (lata w górę, dół i na boki). Kiedyś miałem identyczny efekt próbując przegrać kasetę nagraną w systemie NTSC korzystając z dwóch magnetowidów mających opcję odtwarzania w tym systemie. O ile można było odtwarzać na każdym z nich tą kasetę to przegrać się nie dało bo wystepował objaw skaczącego obrazu. Wracając do nagrywania z kamery, na magnetowidach bez funkcji odtwarzania w NTSC nie ma nic na taśmie po nagraniu. Przypuszczam, że problem jest w nietypowej ilości linii z kamery (420) wobec standartu PAL (625) czy NTSC (525). Czy spotkał się ktoś z takim problemem?
  • Poziom 17  
    a z innego żródłą nagrywa przez av ? , spróbuj wyciągnąć kabel z wyjśćia antenowego
  • Poziom 28  
    Do zapisu obrazu z tej kamery należy zastosować system PAL
    czyli magnetowid musi pracować w tym systemie zarówno odtwarzanie jak i nagrywanie .
    TV podłaczony musi również być ustawiony na system pal .
    (Magnetowidy popularne posiadają zapis ok 280 -320 lini więc Twój problem nie jest z tym związany tylko z jakością zapisanego obrazu.
    Brak stabilnego obrazu wynika z rożnic częstotliwośći odchylania pionowego NTSC -60 Hz a PAL 50Hz .podczas zapisu magnetowid korzysta z impulsu synchronizacji pionowej wydzielonego ze źrodła sygnału . (Kamera posiada czętotliwość odchylania pionowego 50Hz
  • Poziom 23  
    Ponieważ nie mogłem nigdzie znaleźć dokumentacji do tej kamery (nie wiem skąd kol. rgb wziął informację, że ta kamera pracuje z częstotliwością 50 Hz) poszukałem aplikacji do poszczególnych układów tej kamery. Okazało się, że w układzie generatora imulsów synchronizacji zastosowano układ S5C7212X01 produkcji Samsunga. W zależności od zasosowanego kwarcu układ ten może pracować w systemie EIA/NTSC (kwarc 19.06992 MHz) lub CCIR/PAL (kwarc 18.93750 MHz). U mnie jest kwarc 19.06992 MHz więc oczywiste jest, że kamera pracuje w NTSC i moje początkowe podejrzenia były słuszne. Teraz poszukuję miniaturowego kwarcu 18.93750 aby przestawić kamerę do pracy w systemie 15625/50 Hz. Jeśli ktoś dysponuje takim kwarcem (np. z uszkodzonej kamery) to bardzo proszę o kontakt.
    ------------------------------------

Temat zakończony sukcesem. Po wymianie kwarcu i zmianie poziomu napięcia na jednym z wyprowadzeń generatora wszystko działa jak należy i można nagrywać na każdym magnetowidzie.