Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

podłączenie alarmu w mitsubishi carisma 1997

bady32 14 Jun 2006 16:02 5065 6
 • #1
  bady32
  Level 12  
  witam zakupiłem autoalarm "Elita max" tylko teraz gdzie się wpiąć w mojej carismie ,chodzi mi o kierunkowskazy,centralny zamek ,odcięcie zapłonu,plus ze stacyjki i masówki do drzwi jak by ktoś mi odpowiedział gdzie co szukać i jakie kolory przewodów to będe niezmiernie wdzięczny
  autko Mitsubishi carisma rok 1997 1,6 benzyna 66kw
  pozdrawiam
 • #3
  bady32
  Level 12  
  no akurat to mi nic nie pomogło takich rozpisek to dostałem od sprzedającego 25szt do różnych modeli mitsubishi (jeśli ktoś potrzebuje to podeślę)ale mało szczegółowe i na dodatek po angielsku
  potrzebuję coś po polsku możektoś by to mi przetłumaczył bo ja próbowałem translatorem i kompletnie nic z tego nie zrozumiałem
 • #4
  carrier
  Car alarms specialist
  A może daj sobie spokój i daj zarobić profesjonalnemu instalatorowi. Bo jak nie każdy może być lekarzem tak nie wszyscy mają dryg do montażu alarmów. Carisma ma banalną instalację elektryczną, bez cyfrówki i bez niespodzianek.
 • #5
  bady32
  Level 12  
  u mnie w bogatyni zakłada jeden gościu alarmy i bierze 300zł samej robocizny i nie dam mu tyle zarobić .A dla mnie alarm to nie nowina zakładałem kumplowi w polo i sobie kiedyś w mercedesie.W carismie też sobie poradzę tylko zajmie mi to więcej czasu bo będe musiał szukać po przewodach ,a wiem że niektóre osoby posiadają takie ściągi gdzie co i jak i chciałem sobie ułatwić ale skoro nikt nie ma to szkoda,a może ktoś się jeszcze odezwie?

  pozdrawiam
 • #6
  bady32
  Level 12  
  no to do centralnego zamka już znalazłem pod kierownicą jest przekaźnik od centrali i tam są 2 brązowe przewody z kolorowymi paskami i jeden jest od zamykania a drugi od otwierania
  będe tak opisywał krok po kroku to może komuś kiedyś się przyda
 • #7
  bady32
  Level 12  
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/tutaj-ypp2729194.html#2729194

  tutaj przetłumaczone


  --------------------------------------------------------------------------------

  Wygląda na to, że:
  1. Typowe umiejscowienie syreny alarmowej znajduje się w przedziale silnika, za lewą lampą przednią.
  2. Przewód ozn. numerem 30 łączysz z przewodem CZERW./NIEB., który to jest zasilaniem alarmu. Przewód 31 jako minus łączysz do karoserii pojazdu.
  3. Przewody 15 i 54 łączysz z przewodem CZARN./BIAłY, który odpowiada za napięcie po stacyjce (poz. ACC), kabel ten znajduje się w wiązce pod nakładką progową od strony kierowcy.
  4. Migacze łączysz również w tej wiązce z kablami ZIEL./CZERW. i ZIEL./CZARNY
  5. Centralny zamek (sterowany podawaną masą) to kable BRĄZ./CZARNY (odpowoada za zamknięcie) i BRĄZOWY (otwiera) również w wiązce od strony kierowcy.
  6. Pompa paliwowa - odcięcie. Znajdź kabel CZARN./BIAŁY w wiązce za popielniczką w tunelu między siedzeniami i wepnij się. Powinien tutaj znaleźć się przekaźnik.
  7. Czujnik otwartej klapy możesz zainstalować pod maską, na wysokości przednich lamp poniżej gumowej uszczelki maski (?)
  8. Przewód dla czujnika otwartych drzwi to kabel ZIELONY w wiązce obok kierowcy (gdzie pozostałe kable w/w)