Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw samochodowy do telefonu + Unilink

Mad Bekon 15 Cze 2006 07:55 3646 3
  • Zestaw samochodowy do telefonu + Unilink
    Ostatnio stałem się posiadaczem radia Sony. Jako, że zawsze chciałem mieć w samochodzie zestaw głośnomówiący, postawnowiłem troszke pokombinować. Mająć wyprowadzenia, wiedziałem gdzie podłączyć mikrofon, a jako głośniki postawnowiłem użyć radia. Miałem tylko jeden problem. Wejście Bus IN w radiu, uaktywaniało się dopiero po odnalezieniu przez radio jakiejś zmieniarki CD / MD.
    W necie znalazłem kilka projektów i na ich podstawie, dowiadując się o szynie Unilink szukałem rozwiązania. Najfajniejszym rozwiązaniem okazało się wykorzystanie SPI i tak też zrobiłem u siebie. Mając kod i komendy znalezione na http://mictronics.de/ napisałem program udający zmieniarke MD. Dodatkowo wykorzystalem guziki na radiu do odbierania, zakończania rozmowy, a także, do dzwonienia do "częstych numerów".
    Została tylko jeszcze obsługa wyświetlacza. Jeśli to mi się uda zrobić, to z wykorzystaniem komend AT będzie można wyświetlać numer dzowniącego na radiu + jakieś Menu ITD.

Schematu nie mam, ale nic w nim nadzwyczajnego. Atmega8, Stabilizator, kwarc 11.0592MHz, inwerter na tranzystorze do złącza SS, Gniazdo do Unilink (przeróbka na RJ45)... Chyba wsio...

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #2 15 Cze 2006 09:48
    vipermat
    Poziom 13  

Bardzo fajny projekt.
    Pozdrawiam

• #3 15 Cze 2006 13:53
    Mad Bekon
    Poziom 23  

Nom, pierwsze testy całkiem nieżle w aucie wypadly.
    Problem tylko w tym, że Kable musze skrócić do minimum i dobrą masę zrobić.
    Znaleść dobre miejsce na telefon, zdala od kabli, bo kurde strasznie wrażliwe są na jego antenę i nadawanie. W glośnikach jest looz, tylko osoba z którą gadam czasami slyszy zaklócenia spowodowane anteną.

• #4 18 Cze 2006 14:17
    elektronik05
    Poziom 2  

Moglbyc jednak zamiescic schemat i wsad, oraz wiecej informacji na temat tego protokolu