Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centrala DSC 1565-2P nie ładuje akumulatora w sygnalizatorze

15 Cze 2006 19:22 4181 14
  • Poziom 13  
    Witam mam problem z alarmem tak do końca się na tym nie znam ale musze sobie sam poradzić . Otóż mam alarm DSC PC1565-2P i klawiaturę do tego PC5500Z z wyświetlaczem LCD do tego są 2 sygnalizatory z własnym zasilaniem MOS-20 lub (30) za bardzo nie wiem czym się różnią problem polega na tym że siadł akumulator w jednym z sygnalizatorów może źle coś podłączyłem(drugi sygnalizator był odłączony całkowicie bo testowałem wszystko na pierwszym), w centralce ustawiłem ładowanie dużym prądem. Czy te sygnalizatory mogą działać bez akumulatora jeśli tak to jak mam to ustawić i gdzie podłączyć?? Bo jak akumulator padł to sygnalizator ani ruszy ani sygnału ani żarówka się nie pali do sygnalizatora można podpiąć 6 kabli ale do centralki jest wejście tylko na dwa i nie wiem gdzie podpiąć resztę kabli oprócz tych co wchodzą do zacisków w sygnalizatorze są to -GND(masa) i +13,8V- a w centralce BELL + i -. postaram się załączyć zdjęcie jak mi sie uda.
    z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 13  
    czytałem to ale coś mi nic z tego nie wychodzi :( jeszcze popróbuje ale z tego co sie zorientowałem to gdy podłącze drugi sygnalizator to tamten działa jak należy a ten się wogóle nie odzywa dodam że w tamtym jest akumulator dobry a w tym jest padnięty jak sprawdzić czy centrala ładuje akumulator?? i czy bez akumulatora sygnalizator nie będzie działał??
  • Poziom 41  
    witam ponownie

...to zamień akumulatory w sygnalizatorach i wtedy będziesz wiedział czy jeden z nich jest walnięty (rozładowuje aku, lub go nie ładuje), albo uszkodzony jest akumulator.
    :arrow: jak sprawdzić czy centrala ładuje akumulator??
    szeregowo amperomierz w obwód akumulatora, powinno być ok.0,6A - przy rozładowanym akumulatorze

pozdrawiam - Maciej
  • Poziom 13  
    witam ponownie
    po długich zmaganiach dalej stoje w miejscu ściągnąłem nawet dwa sygnalizatory i położyłem na biurku koło siebie podpiołem kable i tak:
    rozładowany akumulator naładowałem prostownikiem do samochodu narazie trzyma gdy włączyłem alarm wszystko zadziałało jak należy tylko jest jeden problem mianowicie mierząc napięcie na ukumulatorach zauważyłem że na obu spada powoli przykład było 10.34V za 15 min gdy zmierzyłem było już 10.29V i ciągle spada wniosek mój to że nie ma ładowania tylko sygnalizator pobiera cały czas prad z akumulatora na obu jest tak samo, próbowałem zmierzyć czy ładowane są akumulatory podłączając szeregowo między kabelek a akumulator miernik i pokazuje 0.01 i przeskakuje na 0.00 na obu jest tak samo, napięcie jakie wychodzi z centralki na wyjściu BELL + i - wynosi 0.74V coś jest chyba nie tak!! co robić?? aha gdy podłączyłem miernik do akumulatora w skrzynce gdzie jest centralka i zmierzyłem czytam jest jakieś ładowanie i pokazało na chwile 00.9 i spadło do 0.01 ale duży akumulator trzyma już ponad miesiąc i nic złego się z nim nie dzieje napięcie ma 13.66V więc jest ok, więc problem jest tylko z sygnalizatorami że rozładowują akumulatory :((( pomocy jak rozwiązać ten problem!!!
  • Poziom 41  
    witam

a czy ty nie podłączasz czasem + i - BELL do zasilania 12V i GND sygnalizatora? - TO BŁĘDNE POŁĄCZENIE!
    + i - BELL służą do podłączenia sygnalizatora niezasilanego - dzwonka, syreny, sygnalizatora piezo; może też służyć jako wyjście wyzwalające sygnalizator zasilany, czyli taki jak Twój.

pozdrawiam - Maciej
  • Poziom 13  
    no właśnie tak miałem podłączone :( i napięcie w akumulatorze spadło przez noc do 7V :: to jak to mam poprawnie podłączć do jakich zacisków?? i jak ustawić zworki w sygnalizatorze ?? bo teraz mam ustawione wszystko na minus
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    12v i gnd sygnalizatora podłącz do +12v i gnd centrali (tam gdzie masz podłączone zasilanie czujek). Z wyjścia bell centrali tylko pobudzasz pracę sygnalizatora.
  • Poziom 13  
    wielkie dzięki udało się - podłączyłem jak napisaliście wyjścia z sygnalizatora do czujek :) a pobudzanie dałem do BELL- zworki ustawiłem na minus i działa w konicu po wielkich bojach, teraz wszystko dokładnie zanotuje na przyszłość bedzie jak znalaz pozostaje mi jeszcze tylko podłączyć centralke do komputera przez rsa i nauczyć się tym zażądzać, grzebiąc już troche sporo zajażyłem ale pare rzeczy jeszcze nie rozgryzłem takich jak np ustawianie dzwonków w klawiaturze w instrukcji podają komendy ale niestety nie można ich wpisać ale to temat na później najważniejsze że alarm mi działa :) a kumpel co mi montował ten alarm od razu źle to podpiął jak do niego dzwoniłem to nie odbierał telefonów chyba mu było głupio bo sam do końca sie na tym nieznał ale dobrze że jest jeszcze net na świecie i dobrzy ludzie którzy pomagają pozdrawiam i jeszcze raz wielkieeeee dzięki
  • Poziom 13  
    żeby nie zakładać nowego tematu to tu napisze ponownie otóż mam problem z usterką w tym alarmie a chodzi oto że :

żona nie zamknęła okna wychodząc z domu ja byłem w pracy nagle dzwoni telefon patrze nr domowy więc odbieram a tu dźwięk dziwny więc odrazu zakumałem że to alarm wyje ;/ więc potwierdziłem i zadzwoniłem do żony wracaj i sprawdź co się dzieje - żona wróciła do domu zamknęła okno i po kłopocie ale! teraz pali się ciągle usterka i nie wiem jak to skasować!! może ktoś mi podać komendy gdzie wejść i jak skasować tą usterke bo chyba ona pokazuje że było włamanie przez okno - więc jak wrócić do poprzedniego stanu i wyczyścić alarmy :( prosze o pomoc
    z góry dziekuje
  • Poziom 13  
    instrukcje mam ale jakoś nie umiem sobie z tym poradzić ;/
  • Poziom 24  
    na klawiaturze wciśnij Najpierw * potem 2 zapala sie diody (jeśli klawiatura led) w instrukcji użytkownika jest opisane która dioda co oznacza ja sadze ze Bedzie to problem z komunikacja.... po telefonie do ciebie ;) lub jeśli nie masz instrukcji napisz na poście jakie diody sie święcą
    PS. jeśli świeci ci sie Dioda numer 1 wciśnij na klawiaturze przycisk 1 i wtedy pokaże ci jakie sa usterki wymagające wezwania serwisanta;)
  • Poziom 13  
    alarm mi zakładał kolega a znał się trochę lepiej odemnie więc w sumie do wszystkiego dochodziłem sam teraz po jakichś dwóch latach włączył się alarm przez otwarte okno i niewiem co robić ;/

ale oki klawiarturę mam z wyświetlaczem i jak naciskam * potem 2 to pokazuje się napis komunikacja i nie wiem co dalej mam z tym zrobić ;/
  • Poziom 24  
    to znaczy ze był problem z komunikacja ... spróbuj wywołać alarm, alarm do ciebie zadzwoni odbierz telefon i wciśnij przycisk jakikolwiek na telefonie (od 1 do 9 )i rozłącz sie
    i sprawdź czy jest juz ok.